Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Gość mazia112
witam was po długiej przerwie;) perelka gratulacje i powodzenia na nowej drodze życia:) ja już zgrublam 4 kilo a u mnie konieć 16 tc masakra ale na początku przytyłam az 3 kilo a ostatnio tylko kilo myśle że nie bede tak tyla dużo;P a brzusio też mi już widac sporo także jak ide na ulicy to ludzie patrza sie na mój brzusio ami troszke dziwenie:) ale to przyjemne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a swoja droga ciekawa jestem czy cos jest w tej swedzacej skorze ;)lekarka postawila na chlopczyka ze chyba bedzie,ciekawe czy swedzaca skora to typowe dla ciaz z ktorych chlopczyki beda :p moja bratowa ma 3 corki i ja nigdy skora nie swedziala w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez swedzi skora i ogolnie koszmarne mi sie przesusza. Nigdy nie mialam takich problemow. A teraz ciagle sie smaruje oliwka i balsamami, a do twarzy to juz sobie kupilam krem bambino, bo tylko on mi jako tako nawilza twarz :) No wiec moze to racja, ze to swedzenie to na chlopaka, bo u mnie tez podobno bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, a ja słyszałam, że dziewczynkę urodzą te kobiety, które wcale nie boli głowa i mnie nie boli, a skóra swędzi strasznie... To ja nie wiem jak z tym jest, są pewnie i prawdy i mity :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe no tak. Prawdy i mity. Jesli chodzi o bole glowy, to juz mowilam, ze mnie bardzo czesto boli. Podobno tez rozny jest ksztalt brzuszkow - te z chlopakami ida do przodu, te z dziewczynami sa bardziej \"rozlane\". No i podobno dziewczynki zabieraja urode, a z chlopcami wyglada sie kwitnaco. Ciekawe ile z tego sie sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ciekawe jaka prawda w tym jest ;) ja w 3 m-cu mialam bole glowy,raz nawet z wymiotami :( ale naszczescie minelo oliwka mi nie pomaga,wole balsamy,po oliwce mialam lokcie wysuszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazia112
mnie swedzi tylko na brzuchu bo skora sie rozciąga i dlatego a z tymi bólami glowy to ciekawe jak to jest bo mnie ostATNIO często boli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Na temat bolow glowy rozmawialam ostatnio z moja ginekolog, bo bolalo mnie czesto i bardzo mocno. Wyjsnila mi, ze to przez niskie cisnienie w ciazy + hormony. No niestety :( Jak mocno boli, to mozemy brac cos z paracetamolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą urodą, hi hi hi, wszyscy poprzednio mi mówili, że bedzie chłopczyk, bo podobno ladnie wyglądałam, cóż sama w to wierzyłam (tzn. nie w swój wygląd, tylko w płeć dziecka) i bardzo się zdziwiłam, gdy lekarz w ósmym miesiącu powiedział mi, że jednak dziewczynka!!! Ale brzuszek miałam bardziej \"rozlany\" a teraz mam bardziej jakby \"szpiczasty\". Lekarz mi na usg genetycznym w 12 tc powiedział, że prawdopodobnie chłopiec, ale to było bardzo wcześnie, więc myślę, że teraz do połowy maja któryś lekarz mi powie tak na 100%. Ciekawy artykuł nt. brzuszków w ciąży znajduje się na stronie: http://www.ciazaporod.pl/ciaza.html?cmn_id=&ph_center02_offset=70 tylko nie wiem, czy się uda otworzyć. Nie wiem, czy dobrze wkleiłam link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny ten artykuł, mój brzuszek jest właśnie taki bardziej rozlany i cały czas mi się wydaje że nie wyglądam kwitnąco ale zobaczymy co będzie. Kozaki87 właśnie doczytałam że jesteś z rzeszowa, wiem że to bardzo wczesne pytanie ale zastanawiałaś się w którym szpitalu rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja obstawialam u siebie chlopczyka, lekarz ok 12tc tez stwierdzil, ze cos tam merda miedzy nozkami :), ale powiedzial tez, ze jeszcze wszystko moze sie zmienic... Oczywiscie najwazniejsze, zeby bylo zdrowe, ale pierwszego obstawialismy chlopczyka. Natomiast od kilku dni zamieniam sie w trola :( :( :(. Jakbym miala 13 lat, tradzik mnie zaatakowal: twarz, plecy leeeeeee Chyba to jednak na corcie ? oj tam, mamusia sie poswieci, zeby dzieciaczek byl zdrowy i rozkoszny, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata_xyz w 12 tc to każdemu dziecku coś merda między nóżkami ;-) tylko, że dziewczynki mają ogonek trochę bardziej w dół, a chłopcy troszkę bardziej do góry i chłopcy maja odrobinę grubszą skórkę (tam gdzie później ma być moszna), a dziewczynki cieńszą ;-) A ja termin mam na 1 października. Jeszcze całe 5 miesięcy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :))) Mi wszysczy mówią, że wyglądam kwitnąco w ciąży i nic mi na buzi nie wyskakuje, no i mam przeczucia że to będzie chłopczyk :) nawet mówię do niego "mój malutki" hehe :D zobaczymy czy się sprawdzi ja jeszcze chwilka i będę w 17tc, czas jednak szybko leci :) Jesli chodzi o tycie to u mnie już niestety 4kg na plusie, ale chyba nie jes źle bo lekarz nie mówi, że to jakaś nieprawidłowość... Ps. Wiecie że mam straszną ochotę na piwo....dziwne co? Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jacy lekarze decydują się ,żeby określić płeć dziecka w 12 tyg. Jest tylko jeden szczegół ,który może wykazywać jest to bardziej w brawo albo w lewo . Żaden profesor w gabinecie genetycznym na tym etapie ciąży gdzie mają usg z dokładnością milimetrową nie powie jak jest płeć dziecka . Pozdrawiam ja też mam szpiczasny brzuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane!!! Ja byłam dzisiaj u lekarza, łożysko coraz lepiej, jeszcze tabletki brać na razie, a około 20 tyg przejść na luteinę. Następna wizyta za 3 tygodnie i wtedy z mężem, bo może już powie jaka płeć:-) To będzie piękny dzień :-) Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam slonecznie:-) Ja mialam wczoraj sadny dzien, wieczorem w niedziele zauwazylam lekkie plamienie, wczoraj byłam u lekarza i okazało sie,ze mam polip na szyjce i on sie rozpulchnił i krwawi (podobnie jak dziasła).Musze brac luteinke,ale wszystko jest ok. Podejrzałysmy tez moja dzidzie, ma juz prawie 9cm, a wczoraj zaczelam 16tc :-) betix----->ja tez mam poród na 18 pazdziernika:-) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że 12tc to teoretycznie za wcześnie, żeby określić płeć, dlatego ja cały czas mówię, że prawdopodobnie chłopiec. Lekarz powiedział tak na 90%, zobaczymy czy się sprawdzi. Mojej koleżance też powiedział tak wcześnie jak była u niego w 12 tc i sie zgadzało, ona będzie teraz rodziła na dniach. Myślę, że ja najpóźniej do połowy maja będę wiedziała, bo w połowie ciąży widać przecież już dobrze płeć. A dzisiaj idę do mojego lekarza i strasznie się denerwuję :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam już całkiem widoczny brzuszek, od 2 tygodni chodzę w spodenkach ciążowych ale jutro zaczynam 18 tydzień więc to chyba już pora ;) wyobraźcie sobie że wczoraj moje szczęście zostało nadszarpnięte :( chyba ktoś na ślubie sprzedał mi i mojemu mężusiowi wirusa grypy żołądkowej... i poza wszelkimi przyjemnościami z tym związanymi (góra i dół) dostałam wysokiej gorączki. strasznie się przestraszyłam o bezpieczeństwo mojego szkraba :( poratowałam się paracetamolem bo podobno to jest jedynie dopuszczalne w ciąży... teraz czekam co będzie dalej czy koszmar gorączki nie wróci... :( i w związku z tym te prawie 2 kg które przytyłam w ciąży już zrzuciłam i wróciłam do stanu wyjściowego jeszcze raz dziękuję wszystkim za życzenia! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgorzata39 - nie tylko mi lekarz powiedział w 12tc płeć dziecka, wydaje mi się, że wzystko zależy od sprzętu i wiedzy lekarza. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3219272 A ja była dzisiaj na wizycie i jest wszystko ok, lekarz zmierzył tylko główkę dziecka, powiedział, że jest odpowiednia do wieku ciąży i nie robił szczegółowego usg, ponieważ niedługo jadę na usg genetyczne. Uff... kamień z serca! :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem ,że są lekarze , wszechmogący:P,ale określić płeć w 12 tyg. Ja też byłam na badaniach prenatalnych i profesor nawet nie chciał słyszeć o takich \"bzdurach\". Nie wiem po co mi wysyłasz ten link ....................z ,którego nic nie wynika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG 29 nie przejmuj się, mi też lekarz powiedziała w 12 tygodniu na usg prenatalnym płeć, ale czekam na to połówkowe żeby potwierdzić tę wiadomość ;) chociaż prognozy pani doktór i wszystkich na około się pokrywają... :P życzę miłego dnia dziewczynki! ja już jestem zdrowa więc na pewno dla mnie będzie miły i do tego świeci u mnie przepiękne słonko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ile warzyłyscie przed ciaza?? a ile teraz??wazycie? ja wazyłam 58 kg a teraz 60 kg a termin mam na 18 pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki! Moja waga przed ciążą 56kg, teraz 58 kg - tydzień 18( czasem skacze na 59, ale potem w dół na 58). Jeżeli chodzi o płeć mojego dzidziusia to w 12 tygodniu na 4d wyraźnie widziałam \"ogonek\" między nóżkami - a rozłożył nóżki jakby mówił- mama patrz, choć mój gin tego nie potwierdził, ani nie zaprzeczył.Stoi na stanowisku ,że dopiero na usg połówkowym mi powie na 100%. Potem w domu oglądaliśmy tą płytkę kilka razy i wyraźnie widziałam\" siusiaka\", no chyba że potem zniknie:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazia112
ja ważyłam 65 kg teraz 17 tc i waże 69kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betix, nasza waga jest podobna do terminu, ja tez rodze 18 a teraz waze 60kg (wazyłam 57) ;-) Jak sie dzisiaj czujecie? Ja, pomimo pieknej pogody czuje sie słabo :-( Chce mi sie spac i troszke mnie mdli :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ważyłam 65, teraz 67 - początek 19 tc. A z ta płcią, to się nie upieram, że kazdy lekarz wie dokładnie w 12tc jaka płeć. Mi też powiedział, że prawdopodobnie..., ale czekam na usg połówkowe, bo wszystko się może zmienić. I tak naprawdę każdy lekarz ginekolog może mieć inne podejście do tej samej sprawy, jeden powie, że to niemożliwe, drugi powie, że wie. I nie chodzi mi o licytowanie się, który lekarz posiada większą wiedzę. Przepraszam Cie Małgorzata39, jeśli poczułaś się dotknięta, ale wydaje mi się, że każdy ma prawo do własnego zdania i własnego poziomu zaufania do swojego lekarza. Podobnie jak Ty wierzysz swojemu, tak i ja wierzę swojemu. Więc może darujmy sobie wzajemne ocenianie wypowiedzi naszych lekarzy jako BZDURY, bo kazdy przypadek jest inny, a i każdy lekarz posiada inne wykształcenie, doświadczenie i wiedzę i zakładam, że każdy jest dobrym lekarzem, bo z jakiegoś nam znanego powodu go wybrałyśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a ja wlasnie wrociłam z ogrodu. wykosiłam sobie trawde i mam pięknie. a swoja droga strasznie sie zmeczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×