Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Nie. Tzn, nic tak na pewno. Ale w 8-9tc miałam dość wysoką gorączkę, która być może coś uszkodziła w zarodku, który potem się nieprawidlowo rozwinął. Gin powiedział, że możliwa była wada nerek, bo miałam mało płynu owodniowego, z kolei inny, że na tym etapie ciąży to nie mogły być nerki... Tak naprawdę same gdybania i żadnych konkretów, a teraz nawet jak jest wszystko dobrze, to czasami mam takie schizy, że szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspolczuje Ci MG29. U mnie tez sie tylko gdybania na temat poprzedniej ciazy. A bol brzucha mi nie przechodzi. Wlasnie sie umowilam do lekarza i zaraz mam wizyte. Dam potem znac, co mi powiedziala. Trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymamy kciuki! Ty też się trzymaj ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela-> śliczny brzuszek, ja mam chyba podobny, jak byłam w zeszłym tygodniu w pracy ze zwolnieniem to dziewczyny mówiły że już widać, no i trochę podkreśliłam go tuniczką ciążową. Renatinka mam nadzieję że wszystko będzie ok, ja miałam podobnie w pierwszej ciąży ale trochę później, tyle że bezbolesne skurcze, gin wyjaśnił ze to macica przygotowuje się do porodu, ale to było w 6 m-cu. Mg wspólczuję tego co musiałas przejść, przecież to już zaawansowana ciąża była, a tak się utarło że najgorsze pierwsze 3 m-ce. Ja nie będę chodzić do szkoły rodzenia, uważam, że rzeczywistość jest nieco inna niż to co się tam można nauczyć, ale rozumiem te kobietki które chcą chodzić, wydaje mi się ze tu chodzi o psychiczne przygotowanie do porodu, co jest bardzo ważne. Aha ja też jestem alergiczką, ale na razie nie mam kataru, zaczyna mi się zwykle w połowie maja, więc na następnej wizycie u gina muszę spytać o leki, mam nadzieję że są takie nieszkodliwe dla dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez musze sobie trzasnac fotke z gołym brzuchem. Na zdjęciu to inaczej wyglada niz jak się samemu patrzy w lustrze. Teraz nie możemy sie doczekac az nam te brzusie urosą, a pewnie we wrzesnieu będziemy chciały żeby juz wiećej nie rosły i w nic sie nie zmiescimy;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
la mariposa ja brałam ślub półtora tygodnia temu i byłam wtedy w 17 tc teraz kończę 18 tc, brzuszek mam już spory, nawet niektórzy pytają z uśmiechem czy to przypadkiem nie dwójka ;P ale w mojej sukni nic nie było widać także zależy jaki krój sukienki wybrałaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymczasem - tak szczerze, to myslalam ze to podszyw jak napisalas jakie dyscypliny uprawiasz ;) ja poprzestane na lagodnych sportach,typu rekreacyjne plywanie ;) uwazaj tam szalona kobieto na siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki kochane! Bylam u lekarza. Dobrze,ze poszlam. Okazalo sie,ze to skurcze, raczej niegrozne, ale dostalam leki rozkurczowe. Mam je brac 3 razy dziennie i powinno byc ok :) Uffffff Malenstwo ma CRL 11 cm i wazy 160 gram. Jaka ulga zobaczyc, ze ma sie dobrze :) Dzieki za wsparcie kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK WIEK DATA PORODU PŁEĆ aniabuu23........27..............pazdziernika.........? ??........... kliforka...........30...............1pazdziernika....... .???............ Stelka27..........29...............1pazdziernika......To mek .......... Paula1988........21...............1pazdziernika........? ??......... MG 29.............30...............1października..chyba chłopak.... Beagle.............35...............2pazdziernika....... hłopak-99%.......... Alla23..............24...............3pazdziernika...... .???.......... czuła..............25...............3pazdziernika....... .???.......... bulba77............32..............3pazdziernika.wg przeczucia kobita limonka2+1.......24...............4pazdziernika........? ??.......... migotka200......29...............4pazdziernika........?? ?.......... tymczasem1972..37.............5pażdziernika.według przeczuciafacet perełka1983.....25...............6pazdziernika........?? ?......... Angela24..........27..............7pazdziernika......... ???............ olenkia-malenka......20...........8pazdziernika........? ???......... k.karla............25.............10pazdziernika........ .???........ mazia112.........32.............11pazdziernika.........? ??......... MartaDz........30............ 11października.........???.......... MERY27...........27.............12pazdziernika.........? ??.......... Grażka23.........24.............14pazdziernika.........? ??........ kasia444.........27..............14 pazdziernika...chłopak/ przeczucie Renatinka.........26............17pazdziernika.......... chłopak Asienka478.......21.............18pazdziernika.........? ??......... Betix.............23.............18pazdziernika..??????? ??/........ Dagar..............34............18pazdziernika......... .???.......... SURI.................30...........22pazdziernika........chłopczyk.......... Małgorzata..........39..........22 pażdziernika.............???.............. Rumianella.........27............23 pażdziernika.........???.............. Agatek-gagatek..24...........24pazdziernika..........??? ............ lubila................32............25października...... ..../??........ agatka1984.......25...........25pazdziernika..........?? ?............ Skorpionka81......27..........25pazdziernika..........?? ?.......... agata_xyz.........28...........26pazdziernik...........? ??.......... to super renatinka ze ok wszystko:D aadaa..............27............26 października........???............. kozaki_87..........21..........28/29pazdziernik.......?? ?......... Ognik80.............28..........30pazdziernika.......... ???........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK WIEK DATA PORODU PŁEĆ aniabuu23........27..............pazdziernika.........? ??........... kliforka...........30...............1pazdziernika....... .???............ Stelka27..........29...............1pazdziernika......To mek .......... Paula1988........21...............1pazdziernika........? ??......... MG 29.............30...............1października..chyba chłopak.... Beagle.............35...............2pazdziernika....... hłopak-99%.......... Alla23..............24...............3pazdziernika...... .???.......... czuła..............25...............3pazdziernika....... .???.......... bulba77............32..............3pazdziernika.wg przeczucia kobita limonka2+1.......24...............4pazdziernika........? ??.......... migotka200......29...............4pazdziernika........?? ?.......... tymczasem1972..37.............5pażdziernika.według przeczuciafacet perełka1983.....25...............6pazdziernika........?? ?......... Angela24..........27..............7pazdziernika......... ???............ olenkia-malenka......20...........8pazdziernika........? ???......... k.karla............25.............10pazdziernika........ .???........ mazia112.........32.............11pazdziernika.........? ??......... MartaDz........30............ 11października.........???.......... MERY27...........27.............12pazdziernika.........? ??.......... Grażka23.........24.............14pazdziernika.........? ??........ kasia444.........27..............14 pazdziernika...chłopak/ przeczucie Renatinka.........26............17pazdziernika.......... chłopak Asienka478.......21.............18pazdziernika.........? ??......... Betix.............23.............18pazdziernika..??????? ??/........ Dagar..............34............18pazdziernika......... .???.......... SURI.................30...........22pazdziernika........ chłopczyk.......... Małgorzata..........39..........22 pażdziernika.............???.............. Rumianella.........27............23 pażdziernika.........???.............. Agatek-gagatek..24...........24pazdziernika..........??? ............ lubila................32............25października...... ..../??........ agatka1984.......25...........25pazdziernika..........?? ?............ Skorpionka81......27..........25pazdziernika..........?? ?.......... agata_xyz.........28...........26pazdziernik...........? ??.......... cos mi tabelke rozwalilo,teraz juz ok :) aadaa..............27............26 października........???............. kozaki_87..........21..........28/29pazdziernik.......?? ?......... Ognik80.............28..........30pazdziernika.......... ???........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK WIEK DATA PORODU PŁEĆ aniabuu23........27..............pazdziernika.........? ??........... kliforka...........30...............1pazdziernika....... .???............ Stelka27..........29...............1pazdziernika......To mek .......... Paula1988........21...............1pazdziernika........? ??......... MG 29.............30...............1października..chyba chłopak.... Beagle.............35...............2pazdziernika....... hłopak-99%.......... Alla23..............24...............3pazdziernika...... .???.......... czuła..............25...............3pazdziernika....... .???.......... bulba77............32..............3pazdziernika.wg przeczucia kobita limonka2+1.......24...............4pazdziernika........? ??.......... migotka200......29...............4pazdziernika........?? ?.......... tymczasem1972..37.............5pażdziernika.według przeczuciafacet perełka1983.....25...............6pazdziernika........?? ?......... Angela24..........27..............7pazdziernika......... ???............ olenkia-malenka......20...........8pazdziernika........? ???......... k.karla............25.............10pazdziernika........ .???........ mazia112.........32.............11pazdziernika.........? ??......... MartaDz........30............ 11października.........???.......... MERY27...........27.............12pazdziernika.........? ??.......... Grażka23.........24.............14pazdziernika.........? ??........ kasia444.........27..............14 pazdziernika...chłopak/ przeczucie Renatinka.........26............17pazdziernika.......... chłopak Asienka478.......21.............18pazdziernika.........? ??......... Betix.............23.............18pazdziernika..??????? ??/........ Dagar..............34............18pazdziernika......... .???.......... SURI.................30...........22pazdziernika........ chłopczyk.......... Małgorzata..........39..........22 pażdziernika.............???.............. Rumianella.........27............23 pażdziernika.........???.............. Agatek-gagatek..24...........24pazdziernika..........??? ............ lubila................32............25października...... ..../??........ agatka1984.......25...........25pazdziernika..........?? ?............ Skorpionka81......27..........25pazdziernika..........?? ?.......... agata_xyz.........28...........26pazdziernik...........? ??.......... aadaa..............27............26 października........???............. kozaki_87..........21..........28/29pazdziernik.......?? ?......... Ognik80.............28..........30pazdziernika.......... ???........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki , ja już czuję wyraźne ruchy dzidziusia, co jakiś czas delikatnie boksuje mnie od środka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jak ja :) i to jest takie przyjemne :) Renatinka jak tylko będę miała jakieś fotki to na pewno się pochwalę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Ja już po wizycie u gina. Na zatkany nos polecila mi Nasivin. Podejrzeliśmy dzidizusia, ale nie chciał pokazać co ma między nożkami, co za wstydniś. Najwazniejsze że rozwija się prawidłowo. Machał rączkami :) Lekarz polecił ciągnąć l4 do końca ciąży, a ja nie protestuje :P i tak już mają w pracy zastepstwo za mnie, więc ja sobie wypocznę za wszystkie czasy :) Pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela--> ciesze sie,ze u twojego malenstwa tez wszystko ok :) Niech rosna zdrowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka, to super, że wszystko w porządku! Teraz to tylko maksymalnie wypoczywać i brać leki i wszystko wróci do normy :-). Ja te skurcze miałam na tle nerwowym, teraz już staram się wyluzować :-D Angela 24, fajnie, że wszystko dobrze! A z płcią, to ja tak miałam poprzednio z córcią, jak chcieliśmy ją podejrzeć z lekarzem, to obracała się pupą, albo chowała się pod moim pępkiem i dopiero w 8 m-cu dowiedziałam się, że będę miała dziewczynkę, a całą ciążę nastawiałam się na chłopca! A teraz mam najkochańszą córeczkę pod słońcem i co najważniejsze, to chętnie ze mną na zakupy jeździ, bo mój M :classic_cool: nie zawsze chce . Mała poszła do szkoły, M do pracy a ja idę dalej spać :-D. Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny musiałam poczytać co napisałyście a troche miałam zaległości :) Renatinka dobrze że byłaś u lekarza właśnie chciałam napisać że takie napinania wbrzuszka to zawsze wskazuje na skurcze ale nie zawsze są groźne dobrze że lakarz dał jakieś leki będzie wszystko ok:) Co do częstego siusiania to ja jestem tu chyba rekordzistką i w ciągu dnia i nocy ale to ze względu ułożenia macicy uciska mi i bije rekordy:) Mg ja miałam podobnie do ciebie tylko w 12 tc na początku byłam chora potem w 8/9 tygodniu znowu silna gorączka i grypa ja też nie znam dokładnie przyczyny tylko wynik histopatologiczny przetłumaczyłam sobie z łaciny, że była infekcja wewnętrzna Teraz wiem, że nie ma nic gorszego od ostrych przeziębień na początku ciąży i twój przypadek też mówi o tym Teraz napewno będzie dobrze bo musi być dobrze donosimy i urodzimy zdrowe maluszki :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
No i plamienia ustały. Same z siebie. Mój lekarz pewnie doszedł do wniosku, że lepiej pozwolić mi na odrobinę szaleństwa w ciąży niż leczyć mnie z depresji :-) Oczywiście wszystko w granicach rozsądku-jeśli czuję się gorzej po prostu odpoczywam, jeżeli mnie nosi idę pobiegać (w bardzo spokojnym tempie), a jak czuję, że mi ciężko biorę kije i łażę z nimi po okolicy. Dwa razy przebiegłam maraton, więc mam pewne doświadczenia w sporcie a staram się tak ćwiczyć, żeby nie zrobić ani sobie ani dziecku krzywdy :-) A nóż urodzę małego biegacza :-) Niestety starsza latorośl mało sportowa jest (po tatusiu) i zamiast ruchu woli komputer. Może drugi będzie inny.... Co do szkoły rodzenia - 10 lat temu nie było mowy o porodzie rodzinnym bez szkoły rodzenia, więc musiałam zaliczyć. Dla mnie było ok. bo o opiece nad dzieckiem niewiele wiedziałam, no i internetu w domu nie było. Poza tym sporo informacji nt. porodu uzyskał mój mąż - uświadomiono go, że to nie piknik na łączce i generalnie mówiono czego się można spodziewać. Tym razem chcemy sobie podarować szkołę rodzenia. Zastanawiam się tylko nad znieczuleniem -poprzedni poród był długi i bolesny, ale wizja igły w moim kręgosłupie jakoś mnie odstrasza. No cóż jest jeszcze trochę czasu do zastanowienia i podjęcia decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi dziewczyny że z waszymi dzidziami tak się stało ale teraz na pewno wszystko będzie w porządku bardzo się martwię bo ja w 11 tc. też byłam bardzo przeziębiona ale mam nadzieję że będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Się napisałam i wszystko mi zniknęło! Ech.. wrócę do Was później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj u lekarza na co kontrolnym badaniu . Dzidziuś rośnie zdrowo i zapowiada się ,że będzie to kawał (chłopa,baby):)stąd mój ogromny brzuch . Co do krwiaka na zwykłym usg nic nie widać być może na prenatalnym coś wiecęj w 20 tyg. Przez 3 tyg. przybrałam 3 kg. jestem załamana :(za szybko to idzie w górę. Szkoła rodzenia jest o tyle fajna ,że można poznać położne ,które w danym szpitalu w ,którym chcemy rodzić pracują .Można się z taką położna ,która przypadnie nam do serca umówić na poród .Nawet jeśli nie będzie w pracy przyjedzie . Może poznać inne mamy ,które w tym samym czasie przeżywają to co My wymienić inf. . My śle ,że taka szkoła rodzenia to coś fajnego jakiś etap w życiu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę sie że z waszymi bobaskami wszystko ok. Ja ide do lekarza w piatek rano, i juz się nie moge doczekać. dalej meczy mnie upiorny katar, spię na siedząco, a w zasadzie próbuje spać. Kropie nos sokiem z cytryny, roztworem z wody morskiej - disne mar, ale to nic nie pomaga. Mam katar a jednocześnie uczucie suchosci w nosie. Chyba tez zainwestuje w nawilzacz powietrza. W aptece nie maja pomysłu co mi dac na ten katar. Wypytam o to w piątek mojego gina. Czy wam tez polozna słucha bicia serduszka dziecka przd wizyta i gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mi wczoraj polozna pierwszy raz sluchala serducha. Ale mocno bilo! Maly chcial chyba dac znac o sobie, bo co chwile bylo slychac kopniaki :) Slodkie uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochaniutkie:-) Ja tez od jakiegos tygodnia czuje takie delilatne muskanie w brzuszku:-) To takie leciutkie pulsowanie:-) Chyba dzidzia chce nawiazac ze mna kontakt :-D Co do szkoły rodzenia, jeszcze sie zastanowie, bo baba mi wczoraj podniosla cisnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubila 11 tc to różnica niż początek ja zachorowałam na początku kiedy nawet nie wiedziałam, że jestem w ciąży brałam leki na własną ręke dostępne bez recepty i po miesiącu tak 8tc znowu przyplątało się coś gorączka przeszło 38 stopni długo się utrzymywała nie mogłam jej zbić To, że miałaś przeziębienie nie znaczy, że coś się stanie ja po prostu w tej ciąży bardzo na siebie uważałam żeby nie załapać jakiegoś świnstwa Ostatnio mój lekarz powiedział, że mam tak nie panikować bo wszystko jest dobrze i nie ma powodu do niepokoju jednak niepokuj zostanie do rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doskonale Cie rozumiem. Ja przestane sie denerwowac dopiero wtedy, kiedy dzieciatko bedzie na moim brzuchu sobie lezalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zachorowałam w 10tc, musiałam iśc na zwolnienie i wziąć bioparox na gardło + rutinoscorbin, i 3 razy paracetamol bo temperatura zaczela isc do gory. lekarz mnie uspokajal ze na szczescie to juz 10 tc wiec wszystko ok zebym sie nie martwila dziś zaczełam 18 tc, na usg w sobotę wszystko w porządku mały ma już prawie 11 cm, - chłopiec wg lekarza ( i według mojego przeczucia) rozbrykany nawet koziołki fikał :-) mam nadzieję ,że wszystko będzie w porządku. co do wagi to ja już prawie 7 kg przytyłam - chociaż tak naprawdę oprócz brzucha to tego nie widać - może przez to że może ciut za mało ważyłam przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Biore te leki rozkurczowe, leze, ale nie widze roznicy. Jutro znowu wybieram sie do lekarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×