Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Dagar 🌼 dzięki 👄 Malinka od rana z takimi minami nas wita :) Dzisiaj dla odmiany nie o 8 rano tylko o 6 (!!!) tatusia przywitała w ten sposób :D:D:D:D:D Ja też kochana na czubku łyżeczki tylko dawałam tej glukozy tak na 50ml, Malinka tez jej nie znosi :( Najbardziej to uwielbia właśnie tą PLANTEX, ale rumiankową też wypije, ona jest od 1 tygodnia :) dorka572 🌼 u mnie rosół to podstawa, co drugi dzień hehe W ciąży zaczęłam dopiero to jeść i tak zostało, nie syp tam żadnych specyfików, ja wrzucał tylko ćwiartkę z kurczaczka :) i kostkę rosołową, marcheweczkę... Małej nic po tym nie jest :) Spróbuj, zobaczysz co na to Twoje maleństwo :) Misiaczkaa 👄 nieznajoma4303 🌼 ja się z chęcią z Tobą wybiorę na zakupy :-P mazia112 🌼 Malinka ma swoje godziny spania w dzień, po południu już ją bardziej męczę, żeby lepiej w nocy spała, choć ona właśnie woli spać po południu niż przed... Musimy powoli się przyzwyczajać, że nasze szkraby będą mniej spać :D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka trzymam kciukasy żeby Filipkowi spadł poziom birlubinki i na pewno będzie do czwartku ok kurcze a ja dzisiaj tylko ryż i filecik z marchewką z parowaru bo ostatnio pofolgowałam w jedzeniu i moją małą męczył brzuszek od dwóch dni mam też inny problem jak ją przystawiam do cyca to zassa ładnie a za chwilę przeraźliwie wrzeszczyt aż mi jej szkoda i nie wiem czy jej nie leci czy jej nie smakuje czy to efekt tgo że podaje jej czase ściągnięte mleczko w butelce ,nie wiem o co chodzi a wnocy je pięknie z cyca i zaraz zasypia ma tak któraś?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorka moj mały budzi sie w nocy koło 4 je cyca i zasypia spowrotrm do koło 6-7 ja jem rosół nic malemu nie jest jem praktycznie wszystko tylko w malych ilościach narazie nie zauważyłam żeby coś mu było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmmmmmmm jutro skusze sie na ten rosołek:) mam nadzieje że jej brzuszek nie będzie bolał co do marchewki to nie jem za dużo bo mała żżółknie i powiedza że to zółtaczka-tak jak położna ostatnio mi to sugerowała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane! Dzieki za wsparcie. Naprawde ciesze sie,ze was mam. Przystawiam malego czesto do piersi. Mam nadzieje,ze bilirubina spadnie sama i ze dadza nam spokoj :) Lubila -- moj maly robi ostatnio tak jak mowisz. Przyssysa :) sie do cyca, je i nagle odpycha sie raczkami i wrzeszczy, po czym znowu zassysa i jest wszystko ok. Tez nie wiem o co mu chodzi. U mnie problemem moze byc to,ze mam duzo pokarmu, bo az leci ze mnie. Jesli to nie jest powodem, to nie wiem,co jest. No i jeszcze nigdy nie dawalam mu z butelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubila - moja mała ostatnio też tak zaczęła robić i myślałam, że może nie mam tyle pokarmu, wolno jej leci i się denerwuje, ale tak naprawdę to nie wiem. Ja zaczęłam ściągać mleczko, bo niedługo będę musiała wyjśc na dłużej z domku, więc mrożę w woreczkach:) Ja tak jednorazowo ściągam po 80ml, 100ml. Wystarczy na jedno karmienie? Mojej Nadii jeszcze pępek nie odpadł, chyba jest rekordzistką, bo w poniedziałek będzie 5 tygodni:( - już się nie mogę doczekać aż się go pozbędę!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalune moja odciągniętego pokarmu zjada tylko ok 60-70 więc myślę że powinno wystarczyć naszej niuni pępek odpadł ale dopiero jak tata dobrze zalał jej spirytusem bo samo smarowanie wacikami mało dawało to ja już nic z tego nie rozumiem przecież Filipek nie może tak robić przez butelkę bo jej nie miał a moja siostra mi mówi że to na pewno od butelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubila -- mi sie wydawalo, ze on tak robi, bo mam za duzo pokarmu i za szybko leci. Tobie sie wydaje, ze masz za malo i wolno leci :) Ja juz nic nie rozumiem :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno: Filip tak robi, gdy jest bardzo zmeczony. Z reguly jest tak, ze odpycha piers, krzyknie sobie kilka razy, pada na cycka znowu i odlatuje :) Ja to nazywam ostatnim krzykiem przed zapadnieciem w sen :) Czasem jak go juz po jedzeniu poloze do lozeczka i prawie spi, to tez krzyknie kilka razy jakby go obdzierali ze skory, po czym odlatuje do krainy snow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mam z nadmiarem pokarmu:-) Mam do odsprzedania laktator Medeli.Uwazam,ze jest swietny.Uzywałam go tylko miesiac.Jest jeszcze na gwarancji.Ja juz nie odciagam ,bo w ogole nie mam pokarmu.Mała jest na butli.W razie czego dajcie znac na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki - nadrobiłam zaległości w czytaniu, GRATULUJĘ nowym mamom Lalune - ja teraz kończę drugą butelkę, też mi starcza gdzieś na ok tydzień, może troszkę dłużej byłam u gina, i pytałam kiedy mogę z mężem, powiedział ze to już zależy ode mnie, a byłam 5 tyg po porodzie, na aerobik mogę zaczęć chodzić po 8 tyg od porodu, ale bez brzuszków byłam z Małym na USG bioderek, kazali szeroko pieluchować i nie kłaść Małego na boku, tylko na pleckach albo brzuszku, też macie podobne zalecenia? biegnę kąpać Piotrusia, i życzę wszystkim przespanej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka ja tez mam zalecone szerokie pieluchowanie , ale nic mi lekarz nie mowil ze nie mozna klasc na boku . jak dlugo musisz pieluchowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos na wywolanie usmiechu :) Rozmawiają dwa noworodki: - Jaką masz płeć? - Nie wiem. - To podnieś kołderkę. - I, co? - Jesteś dziewczynką. - A skąd wiesz? - Bo masz różowe buciki. I na poczte wysylam zdjecie z malym golaskiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NOC-KOSZMAR mała wyiotowała ale tak że aż sie bałam -chlustało z niej na odległość! jak ją podnosze do odbicia to odbije i wymiotuje a jak ja tylko uniose główka wyżej a nie nan ramie to tylko troszke uleje... miałyście coś podobnego? bo zaczynam panikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwwka - ja mam go pieluchować w tym czasie co nie śpi, no i chyba do następnej wizyty czyli do stycznia, a i Mały jak narazie ma z bioderkami wszystko ok, a to niby profilaktycznie, tylko, że jak wychodziłam ze szpitala, to mi położne powiedziały, że już się szeroko nie pieluchuje. Ostatnio oglądałam w Dzień Dobry TVN wypowiedź specjalisty, który też powiedział że szeroko się nie pieluchuje, bo to obciąża za mocno plecki (pielucha podnosi pupę i ciężar jest zwiększony na pleckach). Będziemy chyba tę pieluchę flanelową zakładać. doka572 - współczuję nocy, niestety Ci nie pomogę, bo Mały nie miał czegoś takiego Renatinka - fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorka a ty karmisz butelka tak? bo moja mała tez mi tak chlusnęła parę razy i byłam z tym u lekarza ale nas uspokoił bo sporadycznie sie to zdarza i lekarz stwierdził ze jest to od niedojrzałosci układu pokarmowego, gorzej jakby po kazdym karmieniu to wtedy moze byc od czego innego, ja bym na twoim miejscu poszła do lekarza, moze mleko trzeba zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatek🌼 karmie piersią i to jest o tyle dziwne że jak ją podnosze do odbicia to chyba jej ten brzuszek uciska i wtedy wymiotuje -tak z niej mocno chlusta a jak jej nie podniose do odbicia tylko mam troszke uniesioną główke w stosunku do reszty ciała to tylko troszke jej sie uleje ale martwie sie bo niby to odbicie sie po jedzeniu jest zalcane dla maleństwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze no to rzeczywiscie dziwne bo mi po karmieniu piersia sie nie zdarzyło nic takiego, moze zbyt łapczywie je i dlatego bo sie powietrza nałyka? poobserwuj sobie jeszcze dzisiaj mała a jak dalej tak bedzie robic to ja bym dla spokoju poszła do lekarza; ahhh ale te dzieci sa skomplikowane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała mi tak raz zrobiła, a ja karmię piersią :) Teraz też się jej częściej ulewa. Mi lekarz w szpitalu powiedział, że jak się dziecka nie odbija, nie jest to tragedia dopóki zbyt dużo nie ulewa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terrorysta moja nie spała dzis do 2 w nocy.Myslałam że oszaleje i padnę ze zmęczenia bo przez cały dzień spała może z dwie godziny. Dzisiaj za to nadrabia a ja już sobie posprzatałam,obiadek zrobilam,nawet wyprasowałam górę ciuchów i stwierdziłam że najwięcej do prasowania miałam Emilki ciuszków. Mojej też się zdarzy tak mocno ulewać,szczególnie wtedy gdy rzuca mi się na cycka i ssie jakby z tydzień nie jadła.czesto się mi tez zdarza że po odbiciu mocno ulewa i mimo tego że jej się odbije czasami później dalej ulewa:/ Co do pieluchowania to jak byłyśmy na usg bioderek lekarz mi powiedział że nie trzeba dawać drugiej pieluchy i że jest wszystko w porzadku,zas pediatra mi mówiła żebym profilaktycznie zakładała pieluchę..Więc bądz tu człowieku mądry.. A ja spytam jeszcze raz:) Czy myjecie swoim dzieciatkom w srodku w buzi żeby zapobiec pleśniawkom??bo mi się aż serce kroji jak mam jej włożyć ten gazik w buźkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyśka..🌼 ja mojej myje -po kąpieli jak płacze -bo wtedy ma i tak pyszczek otwarty i jak ziewa w ciągu dnia przemywam jej jezyczek aftinem-bo zrobiły jej sie pleśniawki-na szczęście już zanikają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatinka🌼 link do masakrycznego przepisu,,obsługi ,, dziecka :) hasło : Dziecko może mieć kolki, które powodują ból brzucha. Przyczyną tej dolegliwości jest na ogół mleko matki anemicznej lub przyjmującej lekarstwa. totalnie mnie rozwaliło:) moja mała też jakaś niespokojna dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nieznajoma-------------ja zawsze chcialam miec 3 dzieci ale teraz stwierdzam ze skoncze na tej dwojce. nie mam juz chyba cierpliwosci. no i mysle cos o pracy(moze za rok) bo chce tez innego zycia posmakowac bo ciagle w domu siedzialam . 4sz4------ no jasne pytaj o co chcesz! moze niebolalo ale tak gdzie mialam ten jeden szew w srodku to jednak cos przeszkadzal taki dyskomfort czulam. wiec poczekam jeszcze troszke. dagar------piszesz ze nie myslisz o seksie a ja tam mysle i mam na to sily bo to jedyna rzecz gdy nie ma dzieci i mozna zajac sie soba a tak....caly dzien z dziecmi jestem. a co tam..nalezy mi sie chwila od zycia nie?NO! jastro1-------no wiesz...u mnie pierwszy chlopiec i drugi tez. a moj maly kocha byc na rekach tylko ja nie mam czasu tyle no i sil :( uciekam na obiad bo zaraz z glodu zdechne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka -- ja az nie wierze, ze to naprawde bylo gdzies opublikowane!! Usmialam sie dzis z tego. To co? Skoro plesniawki, to i lewatywa :) Moj maly uwielbia lezec i przygladac sie roznym rzeczom. Kiedy wasze maluchy zaczely trzymac same wysoko glowke lezac na brzuszku? Moj maly trzyma ja juz mocno przez kilka sekund. Tak samo jak biore go do odbicia, to nie chce klasc glowy na moim ramieniu, tylko ja trzyma prosto. Nie wiem,czy to wszystko nie za wczesnie. Jutro konczy 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka - dzięki za odpowiedź:) Mi na usg lekarz kazał kłąść małą na pleckach spać, a w ciągu dnia dużo na brzuszku i mam pieluchować na noc przez 3 tygodnie. Dorka - mi też z dwa razy zwymiotowała tak porządnie, jak ucisnęłam jej na brzuszek, a drugi raz w łóżeczku w nocy. Nie uniosłąm jej do odbicia. Aż jej nosem poszło masakra. A tak to sobie troszkę uleje. Renatinka - świetny ten żarcik, uroczy:) To dobrze, silne dzieciątko. Moja też już dobrze trzyma główkę, ale na brzuszku za cholerę nie chce leżeć! Tyśka - ja małej nie myję w buźce. Jest wszystko ok, więc chyba nie trzeba? Dziewczyny, co zrobić, żeby zwiększyć ilość mleka w piersiach. Ja wczoraj nie mogłam małej nakarmić, nie wiem co się stało. Przy cycu od 17 - 22 i płąkała. Dobrze, że miałam ściągnięte mleko, to jej dałam i wypiła duszkiem aż 80 ml. Zdarzyło się Wam coś takiego. I czy wasze maleństwa jedzą raz z jednej raz z drugej piersi? Czy musicie dawać dwie naraz? Bo ja dosłownie głupieję i boję się, że jej nie starcza pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×