Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tijaaaa

czy jest sens uczyc sie rosyjskiego jest praca po tym?

Polecane posty

Gość rosyjski a do tego
rosjoznawstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tijaaaa
ja studiuje marketing mgr II stopnia do tego chce zaczac sie uczyc rosyjskiego podstawy znam ale teraz kazdy stawia na ang dlatego nie wiem czy po rosyjskim jest jakas szansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że jest szansa. Wiele firm utrzymuje kontakty handlowe z Rosją czy Ukrainą, rynek ten dość dobrze się rozwija (no może nie teraz jak jest kryzys, ale to dotyczy każdego kraju), poza tym niewiele jest osób, które znają rosyjski na poziomie lepszym niż ten którego uczyli się w szkole - czyli nie tylko opowiedzieć o swojej rodzinie i Moskwie, ale i terminologia handlowa, prawnicza, ekonomiczna czy techniczna. Moim zdaniem jest to język przyszłościowy, jest naprawdę niewiele osób które dobrze go znają, i powiem ci że w mojej firmie ciągle szukają kogoś z jego znajomością. Sama się uczę w wolnych chwilach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexanderson
Jeśli się przyłożysz do nauki języka na jakimś porządnym kursie i do tego masz skończone inne studia, najlepiej ekonomiczne + angielski, to pewnie coś znajdziesz. Ale realia są różne - ja skończyłem filologię słowiańską i język znam gorzej niż absolwenci dzisiejszych liceów. Piąty miesiąc szukam pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiem.....
mysle,ze dobrze jest znac jako dodatkowy ,jendak angielski jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedactwomalenkie
alexanderson: no skoro jezyk znasz gorzej niz absolwenci liceum to sie nie dziwie ze szukasz5mc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsadas
jeden z moich znajomych jest teraz menadzerem w Rosji... i ptawdę mówiąc ja nawet w rok nie zarabiam tyle to on w miesiąc. Zazdroszczę, że poszedł na rosyjski + ekonomia... Ja z niemieckim i ang mogę się schować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexanderson
Ale ja nie szukam pracy z rosyjskim - problem w tym, że po filologii nie umie się niczego konkretnego, bo co mi po tym, że znam się na historii rosyjskiej literatury. Byłem nawet 4 lata na studiach doktoranckich - taka pozycja w CV to największy straszak dla potencjalnych pracodawców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tijaaaa
ja nie studiuje filologii robie mgr II stopnia z marketingu i dodatkowo zwielam sobie fakultet z rosyjskiego ale studiuje zaocznie i zjazdy mam co 2 tyg a to troche malo mysle ze zapisze sie na jakis kurs w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alaxander nie strasz bo tez jestem na slowianskiej;) i wlasnie najwiecej to mamy literatury i innych pierdol a z ruskim gorzej fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexanderson
No więc Cię ostrzegam, bo na moich studiach (Wrocław) prawie nie było zajęć po rosyjsku, a jeśli już, to kiepskie - nawet lektorka Rosjanka mieszka już w Polsce tak długo, że zaczyna zdanie po rosyjsku, a kończy po polsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie ucze we wro...na pocztowej:) no teraz to mnie lekko przybiles.ja sie ucze na egzamin z literatury rosyjskiej teraz i na chuj mi sie to przyda pewnie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojjjjj
z rosyjskim może mniej będzie ofert pracy ale będziesz miała przebicie - bo ang zna dużo ludzi a rosyjski nieliczni- wiec bedzie to twoim atutem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A widujecie oferty
z językiem rosyjskim ?? Bo ja nie...Ponadto, żeby załapać poważną robotę to często trzeba mieć ekonomiczne, a język jako dodatek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×