Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość meria

PIT 28

Polecane posty

Gość meria

Witam, mam problem z wypełnieniem PIT 28 co robie pierwszy raz, ponieważ prowadzę własną działalnosc dopiero od czerwca 2008 (ryczałt stawka 5,5%), chodzi mi dokładnie o pozycję H. ODLICZENIA OD RYCZAŁTU w pozycji 103 należy wpisac "SKładka na ubezpieczenie zdrowotne" wiem ze to ma byc 7,75% ale czy to ma byc jedna składka czy dodane z całego roku? czy jakoś inaczej? I mam drugie pytanie płaciłam tylko raz podatek(za jeden miesiac) poniewaz w innych miesiacach po odliczeniu skladek na ZUS podatek wychodził mi na minusie, wiec nie trzeba oplacac i czemu teraz na koncu PIT 28 wychodzi ze musze doplacic? mogłby mi ktoś to wyjasnic?z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meria
jakas mała pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowa
w pozycji 103 maja być wszystkie składki które opłaciłas do konca 2008 roku oczywiscie nie cała tylko tak jak napisałas 7,75 Teraz oblicz pit i zobacz czy wyszło ci czy masz dopłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowa
aaa i jeszcze musisz wypełnic pit 16A i do 31 stycznia wysłać do urzedu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meria
uzywam programu do wypelniania pit, i podatek jaki mi wychodzi z zarobków to ok 700 zł a skladki z samego zdrowotnego to ponad 1200 i program zamiast 1200 wpisuje te 700 poniewaz kwota ze zdrowotnego nie moze przekraczac sumy z ryczałtu i wtedy wychodzi mi ze nic nie musze placic. Czy to tak ma byc czy mam wpisac recznie te 1200zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meria
16A ? a nie raczej 28A?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowa
wypełaniasz i pit 28 i pit 16A - ten drugi mowi o zapłaconych i odliczonych składkach zdrowotnych - zawsze mozesz zadzwonic albo na infolinie KIP lub do swojego urzędu skarbowego i sie upewnić w ryczałcie jest tak że nigdy nigdy nie ma podatku do zwortu albo wychodzisz na zero albo czasami trzeba dopłacić, pozostała kwota skł zdrowotnej w Twoim przypadku te 500 zł to mogłabyś odliczyć w rozliczeniu rocznym jakbyś miała dodatkowy dochód z umowy o prace, zlecenia itp i robiła Pit 37. W innym przypadku przepada te 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meria
Trochę mnie to zdziwiło ponieważ wszędzie jest informacja ze PIT16A wypelniają Ci którzy rozliczają sie na podstawie karty podatkowej. Mam osttanie pytanie nalezy wpisac sumę dochodów wszystkich miesiecy (chodzi o grudzien 2008) i ten sam problem w skladkach ZUS, czy bierzemy pod uwage grudzien 2008 czy rozlicza sie ten miesiac dopiero w nastepnym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowa
Faktycznie 16A to karta podatkowa - nie prowadze małych podatników tylko zajmuje sie społkami - ale kolezanki maja osoby fizyczne i cos tam mi czasami o uszy sie obija. Spytam się i ci odpowiem jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meria
Bede bardzo wdzięczna bo już zaczyna mnie lekko denerwowac to wypełnianie, jak jzu mysle ze jest ok to okazuje sie ze cos tam jest nie tak. To czekam na podpowiedź i serdecznie dziekuje za dotychczasowe rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowa
A więc tak należy wpisać sume wszystkich dochodów łącznie z grudniem a składki zdrowotne to odliczasz tylko te które zapłaciłaś w danym roku, jesli składke za grudzień 2008 zapłaciłas dopiero w 2009 roku to tą składkę odliczysz dopiero w zeznaniu za 2009 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meria
aha, teraz już wiem wszystko. Serdecznie dziękuje za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×