Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość truttttuuu

dobor stanika

Polecane posty

Gość truttttuuu

Mam taki problem, wiem ze gdzies tu udzeila sie dziewczyna ze stanikomanii czy obby biusciastych ale nie moge znalezc topiku. Chcce skorzystac z ostatnich wyprzedazy albo chociaz allegro i dobrac sobie stanik odpowiedni. Mam 86 pod biustem i 118 w biuscie a na teraz nosze 75E lub 75F zaleznie od rozciagliwosci stanika. 75 bardzo rozciagliwe jest zdecydowanie za duze pod biustem, wydaje mi sie, ze 70 byloby lepsze ale w kalkulatorze na innej stronie zauwazylam ze powinnam nosic 80HH albo bardzo scisliwe 85GG. Natomiast nierozciagliwe 75 F lezy pod biustem niezle ale w biuscie jest za male. Miseczki rozciagliwego 75E sa idealne ale obwod za duzy. Rozciagliwy stanik ma rowniez szeroki fiszbiny a inny w tym samym rozmiarze waskie i wtedy piersi sie wylewaja gora. Strzelam ze cos w okolicach 70G brytyjskie byloby idealne ale nie wiem ktora konkretnie literke wybrac. Chciclabym sobie cos kupic na allegro celem sprawdzenia, mialam nierozciagliwy 70F i 70 lezy niemal idealnie ale miseczka jest za mala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, od staników jestem tu ja ;) Napisz jeszcze jakie modele/marki nosisz w podanych rozmiarach i czy na pewno miseczki pasują (czy zewnętrzny koniec fiszbiny celuje w środek pachy a końce wewnętrzne przylegają solidnie do mostka między piersiami? czy w ogóle cała fiszbina ładnie okala pierś i na całej swojej długości przylega do ciała? czy cała pierś mieści się w miseczce, nie tworzą się bułeczki nad górną linią miseczki ani pod pachami?) Bo teoretycznie to 75E czy F powinno być na Ciebie duuuuużo za małe w miskach (one są na okolice 100 cm w obwodzie w biuście, a Ty masz 118!)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truttttuuu
Nosze staniki marki hunkemoller, niestety tu gdzie mieszkam to raczej najlepsze to co jest dostepne. Staniki nosze rozne, szerofiszbinowy i rozciagliwy 75E celuje dokladnie w srodek pachy i wydaje sie idealny. Moge go odcignac na jakies 6-7 cm od ciala a to duzo. Jesli dobrze uloze piers w staniku to troche wyplywa gora ale i tak to moja najlepszy stanik. 80D, usztywniane w ogole nie pasuje. Pod biustem za duze, a piersi wrecz wyplywaja dolem. 75F nierozciagliwe (malo sie rozciaga) ma tez za male miseczki, piers wyplywa gora i waska fiszbina nie celuje w srodek pachy. Fiszbiny raczej nie przylegaja do mostka ale tez nie odstaja, moze z 1 cm. Miseczki sa male ale to i tak duzo lepiej niz 80C ktore nosilam wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, ja podejrzewam, że Twój odbiór miseczek w stanikach jest zafałszowany przez rozciągliwość ich obwodu. Czy jak w tym najlepiej pasującym ściśniesz obwód (możesz go zawiązać na \"kukartkę\" ;) jeśli trzeba to dalej jest tak dobrze?). Odstawanie fiszbin przy mostku na 1 cm to o 1 cm za dużo ;) - to jedna z podstawowych oznak za małej miseczki. Ja bym Ci proponowała zamówienie całkowicie tabelkowego (czyli rozmiaru, jaki bym Ci poradziła wg Twoich wymiarów) stanika brytyjskiego, czyli 75(34)J. a żeby się nie rozpisywać podlinkuję Ci rady z Lobby dla dziewczyny z praktycznie identycznymi wymiarami: http://tnij.org/cril Dopiero wtedy będzie można obiektywnie ocenić, czy faktycznie jesteś tak bardzo nietabelkowa, czy może Hunkenmoller ma nietypową rozmiarówkę ( na Lobby jest bardzo mało na temat tej marki i trudno mi cokolwiek doradzać), , a Ty dodatkowo przez rozciągliwość obwodu źle oceniasz pojemność miseczek ( eśli chcesz podeślij na do galerii Lobby - zamkniętej - fotkę w tym najlepiej pasującym staniku - tak będzie najłatwiej ocenić jak ten stanik wypada miseczkowo) . I czy dobrze wnioskuję, że jesteś z Niemiec? Jeśli tak to może przyda Ci się niemiecka „filia” Lobby: http://busenfreundinnen.net/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truttttuuu
Miseczki sa na pewno za male, po poczytaniu stanikomanii wiem na pewno. Obwod jest na pewno za duzy bo podjezdza do gory. Jedyne w ktorych nie podjezdza to bardzo scisliwe 75E ale ten z kolei ma za male miski i sportowe 70E, ktore pod biustem lezy idealnie i wlasnie stad zaczelo sie moje poszukiwanie stanika idealnego. TYle ze sportowy jest 70F ale bez fiszbinow i pasuje, piersi sie trzymaja na miescu, zadna strona nic nie wyplywa. Wydaje mi sie, ze rozmiar 34 jest na mnie z pewnoscia za duzy w obwodzie. Mam kilka na i z powodu rozciaglowosci odstaja. Miseczka jest za mala ale nie wiem dokladnie gdzie celowac - 70GG czy moze juz H ? Kiedys kkupilam jeden stanik na figleaves ale musialam zwrocic bo moje wyliczenie, ze 75E to po zmniejszeniu obwodu 70FF wyszlo blednie. Zupelnie nie pasuje. A co do marki hunkemoller to moge udzielic roznych informacji bo zawsze tam kupuje. Mieszkam w Belgii i jak narazie to jedyny sklep gdzie kupilam stanik w innym niz standardowa rozmiarowka. C&A i H&M maja od 70 do 95, miseczki A,B, C - niektore modele sa do D i tyle. Zreszta wydaje mi sie, ze biust po jakims czasie noszenia lepiej dobranego stanika zmienia sie. Niedwno przymierzylam stare staniki 80C polskie i zonk - wygladaly jakby ledwo przykrywaly sutki ale dalo sie odciagnac na 15 cm od ciala !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obwód 75 w brytyjczykach doradzam na podstawie Twoich wymiarów (BTW czy na pewno pod biustem zmierzyłaś się na maksa ciasno i na wydechu?) :) 75 z H-mollera czy innych powszechnie dostępnych marek może mieć - i raczej ma - niewiele wspólnego z obwodem 75 w brytyjczykach. Marki dostępne w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii etc. są generalnie rozciągliwacmi (osobiście niedawno obmierzyłam co się dało we Francji – ze 20 modeli chyba - i nie trafiłam na żadną ściśliwą 70, a z brytyjczyków noszę ten obwód z powodzeniem w wielu stanikach. Po 65 sięgam w stanikach znanych jako rozciągliwce). A sportowy stanik bez fiszbinów niestety niewiele dostarcza pomocnych informacji rozmiarowych – to zupełnie inny krój. Tu możesz zobaczyć jaka jest rozciągliwość różnych marek i modeli: http://tnij.org/crlm Bryt. 70 rozciągający się o ponad 15 cm będzie miał na Lobby miano rozciągliwca i będzie odnotowany tu: http://tnij.org/runds Poza tym z Twoimi 118 cm w biuście naprawdę nie celowałabym w kilka miseczek niżej niż wynikałoby to z tabeli. W dobrze dobranym i obwodowo i miseczkowo staniku naprawdę możesz się zdziwić :) Zamów ten 75J, ewentualnie też 75HH - jakąś polecaną klasykę: Freya Pollyanna, Panache Tango II, Freya Millie... Przymierz zgodnie z regułami stanikologii, w razie wątpliwości obfoć się i wrzuć fotki do galerii - tak będzie najprościej i najbezpieczniej. Jeśli nie będzie pasowało będzie łatwo ocenić na jaki rozmiar należy wymienić :) Aha, jeszcze belgijski wątek na Lobby: http://tnij.org/crlp Na Lobby nie ma wątku o Hunkenmollerze, ale jeśli masz doświadczenie z tą marką to możesz taki założyć i poopisywać staniki dla potomności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truttttuuu
W biuscie zmierzylam sie najciasniej jak moglam i wyszlo 87, odjelam centymetr. Nie wiem, pomysle jeszcze co kupic - wiadomo - najlepiej przymierzyc bo wtedy dokladnie widac. Rozmyslam nad wizyta w londynie ale jeszcze nie teraz. Tak jak pisze, kupilam Panache Confetti 32F. Wydaje mi sie, ze tak wlasnie mialo byc, stanik mial sie po prostu zapinac ale nie dac odciagnac. Pod biustem byl scisniety, wiec chyba dobrze ale miseczki sporo za male. Co do fotek - musze poradzic sobie bez tego bo chwilowo nie mam aparatu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×