Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość epeu

pozwalacie dzieciom pić kawę??

Polecane posty

Gość epeu
kupię i sama się przekonam :classic_cool: dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam, że jak byłam mała (początki podstawówki), to zawsze podpijałam mamie kawę, jak tylko się obróciła albo wyszła do innego pokoju - to była czarna parzona kawa świeżo z mielona z cukrem i śmietanką. Uwielbiałam jej smak i marzyłam o tym, żeby być dorsłą i ją pić. "Paliłam" też wtedy paluszki z solą w ramach zastępczej nikotyny :(. Jak miałam 15 lat zaczęłam pić kawę czarną aprzoną z ciocią na wakacjach. Ojciec strasznie się o to wściekał, ale ciotka jakoś go przkeonała i od tamtej pory (mam 31 lat) piję codziennie czarną parzoną kawę, bez cukru i bez mleka, ale nie czuję się "grzeszna", bo to mój jedyny życiowy nałóg, no może poza słodyczami ;) - nie palę, zresztą nigdy nawet nie próbowałam i nie piję alkoholu w ogóle. A kawa stawia mnie na nogi. NIgdy nie zrezygnuję dobrowolnie z tego zapachu i smaku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A mi mama zawsze pozwalała
Już za czasów podstawówki zawsze brałam kilka łyków od mamy, oczywiście kawy naturalnej parzonej po turcku. Inkę z mlekiem piłam od dziecka :) A teraz mam 19 lat i od mniej więcej gimnazjum codziennie piję kawę naturalną, dzień bez kawy jest dniem straconym hehe już się uzależniłam, ale tak samo jak grudniowa mama 06 wyrzutów sumienia nie mam, bo też nigdy w życiu nie paliłam i nie zacznę :) A poza tym mam za niskie ciśnienie i lekarz nawet zaleciłmi kawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie powinno się dzieciom dawać kawy. Jeżeli już to zbożową na mleku. Przyjdzie czas, kiedy będzie mu mozna podać coś w tym stylu, ale póki jest jeszcze małe, to lepiej uważać i zastępować kawe innymi napojami np. gorącą czekoladą, herbatą lub kawami bezkofeinowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lindzik-ale dzieci autorki (14,16lat) juz raczej nie sa małe;) do autorki,twoje dzieci pewnie pija,bo to jest slodkie i smaczne a ile w tym kawy to nie wiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llpp
nie wiem dlaczego ludzie tak demonizuja kawe. Herbata rowniez zawiera kofeine, nie mowiac juz o napojach typu pepsi czy cola. Jedna kawa dziennie jeszcze nikomu nie zaszkodzila, a faktyczie te 3 w 1 to straszny syf, lepiej normalna zaparzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozetka
Większośc produktów typu 3 in 1 ma na odwrocie, małym druczkiem napisane, 'napój o smaku kawy', a w skladzie zadnej prawdziwej kawy ;) Radze przeczytac sklad. Swoja droga 16 lat to za malo na picie kawy? Chyba nie... Ale każdy ma inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karczek w sosie
rób im inkę z mlekiem. Niech kawę zaczną pić jak najpóźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simona1811
Myślę, że 12-13 latek może spokojnie pić kawę. Byle bez mleka i bez cukry. Kawa jest podobno mniej szkodliwa niż czarna herbata, więc nie ma obaw. Na niektórych działa tylko bardziej pobudzająco niż na innych, więc z tym raczej radzę uważać - najpierw filiżanka na próbę, a potem się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafarifi
Dzieciom bez mleka? Mleko w kawie osłania żołądek! Bez cukru? A to czekolady matki mają zabronić dzieciom dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -,-,-,-,(
Skąd wy wyciągacie te stare tematy sprzed dwóch lat??? i po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dzidzia ma dopiero 3 lata więc nie mam z tym problemu. Ja osobiście sobie jednak bez kawy życia nie wyobrażam! Cała przyjemność dnia zawiera się w tym aromacie , smaku, zapachu... Dzień bez kawy to dzień stracony! Jestem już po cafe Lungo i jeszcze jakieś dwie filiżanki dobrej kawki sobie na dzisiaj planuję :-) Pozdrawiam kawoszy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po cholere wyciagacie stare
tematy i to sprzed lat , po ciul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia matka Polka ;)
Mój Kubuś jest maleńki jeszcze, ale kuzynka które mieszka w Berlinie swojemu 8 latkowi daję kawę do picia, słabą ale zawsze , dla mnie to nierozsądne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11-stolatka
Ja mam 11 lat, a już od 3 piję po filiżance. Nic mi nie jest. Lepiej filiżanka kawy niż butelka coli. Daj im pić kawę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdeczko
SMIAC SIE CZY PLAKAC? kawa to przeciez naturalny zdrowy napoj. nikt sie jakos nie zastanawia, ze truje dzieci margaryna, parowkami, cola, batonikami, fast-foodami, goracymi kubkami, cappuccinami z proszku, chemiczne mieszanki a la kawa rozpuszczalna, sztuczne rozpuszczalne kakao do mleka .... no, juz mi sie nie chce dalej wyliczac :P a kawy sie boja, zwyklej, naturalnej kawy :D :D moze jeszcze nad herbata zaczniecie sie zastanawiac i zamiast niej dawac dziecia jakies sztuczne napoje herbacianopodobne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdeczko
a dajecie dzieciom soczki owocowe pzepelnione cukrem i barwione rozgniecionymi robakami? pewnie tak ;) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uniesione brwi
Kawa dzieciom? Jedenastolatkom? Bez przesady. Idź dziecko i poproś babcię, niech ci kompotu ugotuje. Zdrowszy w upały z cała pewnością. Wyjąwszy przedtem z owoców robaki.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoje10minut_pl
Kawa dla dziecka? Jasne, ale Inka :) Albo Anatol. Prawdziwej kawy dziecku bym nie dała. Sama po pierwszą filiżankę kawy sięgnęłam dopiero w czasie matury. Zawsze za gorzka dla mnie była ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena R.
Zbożową tak, ale mam małe dzieci. 14 lat to może nadal za mało na kawę, ale 16-latki już je pijają. Pamiętam z liceum, że w sklepiku serwowano u nas kawę i nawet sporo uczniów ją kupowało (głównie maturzystów, ale zdarzali się i tacy co mieli po 15-16 lat). Myślę, że lepsze to niż napoje energetyzujące na taurynie (bo miałam np. w klasie dziewczynę +/-16 lat, której babcia do kanapki do szkoły pakowała codziennie butelkę Red Bulla ...głupota, no ale...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie cierpiałam zbożowej w przedszkolu dawali nigdy nie lubiłam czarnej kawy niektóre nie znoszą kakao jak moja mama :) rozbolał ją brzuch, wymiotowała , ciocia nigdy już robiła tego napoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabbie
Mam 9 lat, a kocham kawę rozpuszczalną z mlekiem... idę się napić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×