Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia z Katowic

Jak rozpoznaje się bezobjawowe zapalenie płuc ???????????

Polecane posty

Gość Mamusia z Katowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie takie proste, nie opowiadaj głupot. Osłuchowo czasem nie można stwierdzić. Mój syn dopiero po prześwietleniu został zdiagnozowany, po kilku wizytach u lekarzy. Miał lekki katarek i jak dla mnie dziwnie oddychał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie ma dziecko objawów żadnych??? To nie jest zupełnie tak, że żadnych objawów nie ma, coś tam niepokojącego się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało bezobjawowe, ale osłuchowo stwierdzone... :) To nie myl pojęć. Miało zapalenie płuc i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia z Katowic
Rozumiem dzięki za odp. Tak się tylko zastanawiałam i chciałam usłyszeć opinie mam,których dzieci to miały. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia z Katowic
a jak to jest z gorączką? nie ma jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U malutkich dzieciaczków z gorączką jest tak, że czasem przy bardzo poważnych chorobach nie występuje. Tak było z moim synkiem, 3,5 miesięcznym, brak gorączki, zapalenie płuc, za chwilę miał zapalenie oskrzeli, też bez temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tato
mój synek miał leczony katar od 2 miesięcy. Pani doktor mówiła, że płuca czyste, kaszel to dobry znak bo dziecko radzi sobie z flegmą w ten sposób. Uwaga!! nagle pojawiły sie wymioty i gorączka. I co? dwóch peditrów stwierdziło Rota i że nie ma sie czym przejmować, dopiero po trzeciej wizycie lekarz kazał jechac do szpitala i porobic badania, ponieważ podejrzewał bezobjawowe zapalenie płuc. 39stopni, kilka wymiotów, ból brzucha, prawdopdobnie od nerek gdyż dziecko po trzech dniach zbijania temperatury sie odwodniło=wizyta w szpitalu, dalej badania wyniki fatalne ob 120, crp 37 i kilka innych. Po czterech dobach crp spadło do 6! Mam nadzieję że jeszcze 4y dni i będzie po wszystkim. Przy okazji jeszcze sie okazało ż e synek ma zapalenie ucha. RODZICE, nie lekceważcie kataru, to od infekcji górnych dróg oddechowych wszystko się zaczeło. Może komuś sie to przyda. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olutta
Mój synek miał zapalenie płuc 2. stopnia, a ja w ogóle nie wiedziałam o tym. Poszłam do lekarza ze zwykłym kaszlem lekkim katarkiem, a okazało się to bardzo poważnym stanem. Początek choroby u dziecka był bardzo "podstępny" - bez gorączki, bez mokrego kaszlu, bez osłabienia widocznego dziecka. Lekarz skomentował to tak: "maluch ma wirusowe zapalenie płuc i nic sobie z tego nie robi" i rzeczywiście mokry kaszel wystąpił dopiero później. "Podstępny" poczatek choroby trwał ok. 4-5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej córeczki ( wczoraj skończyła rok) dzięki prześwietleniu okazało się , że ma zapalenie płu. Osłuchiwana co 3 dzień przez różnych lekarzy , każdy mówił "czysto". Lekki katar i drobny kaszel tylko nocą. Prosiłam dla świętego spokoju o skierowanie na rtg. Mówili mi , że nie ma potrzeby. Zrobiłam na własną rękę - i co?? Zmiany płucne... Jakie zaskoczenie było Lekarki jak ją osłuchała i stwierdziła , że jest czysto a ja jej wyjęłam zdjęcie klatki piersiowej córki. Zmieszała się i powiedziała , że to jakies dziwne zapalenie jak nic nie słychać.. Teraz ja się pytam. Komu ja mam ufać?? Lekarzom ? Nigdy , nigdy i jeszcze raz nigdy. Jednak intuicja matki mnie nie zawiodła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a u nas rozkrecilo sie wszystko w 1 wieczor. leki katar i goraczka 38.3. za 2 godziny kaszel. Okolo 4 w nocy problemy z oddychaniem a rano stwierdzone zapalenie pluc i wyladowalismy w szpitalu. dziecko przed goraczka jadlo normalnie bawilo sie bylo wesole. wieczorem juz jesc nie chcialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jgość
Ji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego syna 6tyg Katar dwa dni lekarz przepisał stos leków na przeziębienie. Na drugi dzień wieczorem kaszel i po kilku godz świszczący płytki oddech. O 4tej pojechaliśmy do szpitala. Zapalenie płuc wirusowe leczyliśmy 2tyg. Inhalacjach sterydami i antybiotykami (osłonowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przeszłam bezobjawowe zapalenie płuc kilka lat temu. Miałam tylko wysoką gorączkę (40 stopni) nie do zbicia. Lekarz rodzinny podejrzewał zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Dopiero w szpitalu doszli że to pluca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie dwa tygodnie leczono na nadciśnienie czułem się słaby ,oddychanie było utrudnione .Osłuchowo nic nie było słychać .Po tych 2 tygodniach poprosiliśmy o skierowanie na prześwietlenie płuc .Diagnoza- zapalenie płuc.antybiotyk 15 dni . W trakcie antybiotyku co drugi dzień osłabienie.Po tygodniu od zakończenia antybiotyku miałem osłabienie ale już łagodniejsze. Wraca apetyt.Mam nadzieję że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natallli
Jesteśmy jakoś już trzeci miesiąc w posiadaniu inhalatora Simple Sanity i radzi sobie bez zarzutu. Tani bo coś koło 100 zł kosztuje w normalnej, regularnej cenie. Mały, prosty w ustawieniu w pokoju co jest bardzo ważną sprawą, poza tym ma też odpowiednio długi przewód do zasilania co też sporo ułatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka miała w wieku 5 lat. Tylko wysoka goraczka i nic więcej. Zrobili badania krwii (były podejrzane)a potem rtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawą alternatywą jest siateczkowy inhalator Silent Mesh, dobra cena, mała waga i generalnie drobna konstrukcja a lek jest w stanie dostarczyć bardzo wydajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cicho kompresor chodzi w Simple Sanity, tutaj ten poziom decybeli jest rzeczywiście mocno zmniejszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annasprysak
Fajnym prostym wynalazkiem jest mój Simple, nic się nie psuje, łatwo można go doczyścić po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musza zrobic przeswietlenie.wiem z autopsji.tylko na rtg bylo widac innych symptomów brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas dziecko zaczęło dziwnie oddychać, raz podejrzewałam bezdech, bo gdy weszłam do pokoju nie widziałam ruchu klatki piersiowej i nie czułam i nie słyszałam oddechu... Brak temperatury, kataru, kaszlu, apetyt dopisywał jak zawsze. Na RTG w szpitalu wykryto zmiany w płucach. Wcześniej byliśmy prywatnie u pediatry, osłuchowo czysto, dziecko idealnie zdrowe. W szpitalu też lekarze nic nie słyszeli, tylko po zdjęciu postawili diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My używamy inhalatora Simple i jest w porządku, dość mały także jak trzeba zabrać ze sobą do auta czy do torby na wyjście to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musiałem kupić inhalator ponieważ miałem problemy z drogami oddechowymi i musiałem i zastanawiałem się jaki będzie najlepszy znajoma poleciła mi Silent Mesh i muszę przyznać, że jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie okej jest Alergia Stop ale kazdy jest inny i tez kazdy inaczej będzie wdech brał i innej prędkości będzie potrzebował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na dolne i gorne drogi jest nasz Simple, ogólnie chodzi o wielkość cząstki im jest większa tym trudniej jest ją dostarczyć na dół – ten model robi lek odpowiednio mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprwadza nam się w dommu Silent Mesh, bardzo mały lek jest w stanie przygotować tak żeby na wysokość płuc aż zszedł, za to duży plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Silent Mesh zwłaszcza jeśli szuka się pierwszego inhalatora w życiu, ten model jest poręczny, prosty w podłączeniu, można ładować na baterie albo przez przewód, także zawsze tak naprawdę jest gotowy do użycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×