Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malinowapolewa

Problem

Polecane posty

Gość malinowapolewa

Witam!!! Sama nie wiem od czego zacząć... Mam 25 lat i strasznie zniszczone zęby. Problem mój zaczął się już w dzieciństwie. Moja dentystka, do której chodziłam będąc dzieckiem, doprowadziła mnie do takiego stanu, że musiałam wylądować w szpitalu i przejsc zabieg czyszczenia zatoki. Przez to wszystko teraz strasznie boje sie dentysty, ciagle umawiam sie na wizyte, ale jak juz nadchodzi ten dzien to ja poprostu panikuje i strach bierze gore nad zdrowym rozsądkiem. Jakies 3-4 lata temu miałam naprawdę piękne zęby, a teraz... :oops: :???: Tragedia. Z przodu nie jest zle, nie widac ze tak u mnie fatalnie z zebami. Ale tył już wygląda nieco gorzej. Mam braki w uzębieniu, brakuje mi 5-ciu zębów. Ja naprawdę nie chce wyglądać jak dziewczyna Shrek'a. Jak o tym pomysle to poprostu zaczynam płakac, bo to dla mnie bardzo wazne miec zdrowy i ladny usmiech, ale strach wygrywa. Moze wyda Wam sie to smieszne, ale ja nie potrafie przekroczyc progu gabinetu dentystycznego, a do tego jeszcze ten ogromny wstyd. Chyba bym sie pod ziemie zapadła jakbym miała pokazac moje uzebienie. Pewnie by sobie pomyslal, ze taka elegantka a do takiego stanu doprowadzila swoje zeby. Wstyd!!! Wiem, ze im dluzej bede zwlekac tym bedzie gorzej... :sad: Nie wiem jak z tego wybrnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiku
Masz 25 i nie masz 5 zębów? To ja ci coś powiem. Za 5 lat nie będziesz mieć kolejnych kilku i tak dalej. Czyli w okolicach 40-tki to już tylko bedziesz sobie mogła sprawidć sztuczną szczękę. Do tego chcesz się doprowadzić? Nie wiem, czego ty się boisz. No chyba tylko konsekwencji finansowych. Bo poza tym lekarz daje znieczulenie i nie czujesz NIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że Ci ciężko, ja też panicznie boję się dentysty. Musisz się jednak przemóc. Boisz się bólu czy samego dentysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
Boje się bólu i dentysty....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
Jest mi strasznie wstyd :( Pozatym zęby zaczęły mi się psuc w ci ąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
w dzisiejszych czasach bac się dentysty? Sa bardzo dobre znieczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
jestem teraz tez w ciązy-nie dostanę nawet znieczulenia.A wiem ,że zęby które maja ubytki szkodzą całemu organizmowi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
tamte 5 zębów sama sobie wyrwałam palcami :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetGie
tez sie balam strasznie zreszta nadal mam dziwne skurcze zoladka jak dojdzie do mnie zapach z gabinetu.. ale po tym jak w tamtym roku mialam wyrywane 3 osemki chirurgicznie hakami z dziasla to juz sie duzo mniej boje ;) NIC nie bolalo naprawde! teraz sa takie znieczulenia ze nic nie czujesz ;) a braki w uzebieniu maszna nadrobic wstawisz sobie zabki fakt to kosztowne ale chyba czasami wartoodzalowac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
Własnie chce sobie te zęby wstawic....A problem teraz polega na znieczuleniu :( nie dostanę bo jestem w ciąży :( i co ja mam zrobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Lekarz moze ci wyleczyc zeby w narkozie ale z reguly strach ma wielkie oczy -ja potrafie nawet na fotelu przysnąc .Nie zwlekaj z wizytą bo moze byc tylko gorzej .Z zebami jak z ciązą samo nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zembowa wróżka jedna
Co? Palcami wyrwałaś? No to może masz rozchwiane dziąsła i protezka się nie utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
Mam zamiar zrobic implanty(na raty bo mnie nie stac) Mozna leczyc narkozą w ciazy??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zembowa wróżka jedna
Do implantów to inaczej sie wyrywa, żęby wyrywa chirurg specjalnie szlifując kość :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
Mozna leczyc narkozą w ciazy??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiku
Kobieto, to ty chyba masz paradontozę! Nawet zjedzony przez próchnicę ząb dobrze się trzyma, i korzoni trzeba usuwać pod znieczuleniem kleszczami! Ty masz jakiś bardzo poważny problem! Implanty - ty chyba nie wiesz, co mowisz. Koszt jednego implantu to ciężkie tysiące, poza tym najpierw przygotowuje się kość i wszczepia implanty, dziąsło się zaszywa, czeka pół roku, czy się przyjmą, a dopiero potem osadza się na nich zęba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiku
Nie nie można stosować narkozy w ciąży i wiesz, co jak tyle czasu z tym chodziłaś, to może jeszcze wytrzymasz te kilka miesięcy. Ale ja na twoim miejscu poszłabym pokazać dziąsła dentyście, bo wyciąganie zębów palcami świadczy na pewno o chorobie dziąseł a to zapewne można zacząć leczyć od zaraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
samiku ja jestem juz tak bardzo przerażona że nie wiem co mam robic... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
jutro zadzwonie do stomatologa i mam nadzieje ze sie odważe pojsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
Czy mozecie mi polecic jakiegos stomatologa z okolic łodzi który robi wszystko bezboleśnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowapolewa
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na fakt
Wiem tylko, że implantów nie wszczepia się pacjentom z chorobą dziąseł, gdyż implanty po prostu się obsuną, rozchwieją. Ale może da się zrobic mostek? A może po prostu polecz dziąsła, są specjalne preparaty, nawet leki, dentysta ci wypisze i głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oXxXxXxXo
masz faceta bez 5 zębów ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×