Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rwrwtwt

konto firmowe

Polecane posty

Gość rwrwtwt

Prowadzę działalność gospodarczą od niedawna. Po konsultacji w banku i skarbówce nie założyłam konta firmowego. Mam tylko osobiste. Płacić będę tylko składkę zdrowotną (pracuję jeszcze na etacie). Tak sobie myślę, czy nie zostałam wprowadzona w błąd przez pracowinka banku i US i to konto firmowe jednak musi być? Może ktoś zna przepisy, które zezwalają na korzystanie z ROR przyprowadzeniu działalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rwrwtwt
może jednak ktoś zna odpowiedź??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielokroperk
konto firmowe warto założyć i niewątpliwie jest to wymóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StiVeQ
zgodze się z przedmówcą, proponuje mBank, nie płacisz nic za prowadzenie przelewu do ZUS i US za darmo przelewy do innego banku 1 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jngjnbjgbfnbbngnhnm
konto firmowe musi być - mam identyczną sytuację, etat plus DG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma takiego
nie ma obowiązku posiadaniakonta firmowego, jedyny obowiazek to oplacanie zusu i us z konta ( moze byc prywatne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie siedzcie za 1200
co ty pierdolisz konto firmowe musi byc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rwrwtwt
przy działalnosci osoby fizycznej konta firmowego nie trzeba zakładac http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_ kapitalu/artykul/banki ;zarabiaja;na;niewiedzy;firm,199,0,207559.html tego właśnie szukałam .... baaaardzo dziękuję :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowa
Potwierdzam ze przy działalności osoby fizycznej konta firmowego nie trzeba miec, tylko jak np księgowa prowadzi Ci ksiegi to potem widzi wszystkie prywatne wydatki i nie ukrywam czasemi mamy ubaw ;) no i o czywiscie US jak coś sie stanie, nie zapłacisz podatku jakiegos to US moze Ci je zablokować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balu ga
Zależy czego potrzebujesz. Ja szukałam darmowego konta, darmowych bankomatów, przelewów, dostępu przez internet. A trafiłam nawet na premię, nawet 10% wydatków na firmę mi zwracają na Branżowym w Idea Banku. Premia jest przy płatności kartą lub przelewach do ZUS czy US, a to robię co miesiąc, więc nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bociankowa
Nie ma obowiązku posiadania konta firmowego, ale operuje się wtedy wyłącznie gotówką, bo konta osobistego do celów firmowych używać nie można (i to jest w regulaminach konto osobistych, a nie w "regułach" prowadzenia działalności). To tak odnośnie powyższych postów. Co do samego konta firmowego to ja również mam w Idea Banku, Firma to ja, też jest darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haymz
Ja ostatnio natknąłem się na ciekawą ofertę toyota banku - rachunek firmowy i linia kredytowa, dość dogodne warunki, zdecydowanie warte wypróbowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denisska
W nest banku mają dobra ofertę konta firmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okazało sie , że w Nestbanku nie mają konta odpowiedniego dla wszystkich 1 osobowych D.G. Mój wniosek odrzucono, bez podania przyczyny. I nawet nie raczono o tym fakcie powiadomić e-mailem. Trzeba było się samemu pofatygować na infolinie i ponieść koszty wiszenia na słuchawce przez prawie 30 minut... Tak wiec nie polecam tego banku do obsługi sklepu internetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowna Pani dziękuję za wspomnienie o ofercie konta firmowego w Nest Banku. Nasz bank dla osób prowadzących własną firmę czy działalność ma bezwarunkowe BIZnest Konto, w którym za darmo są: założenie i prowadzenie konta, internetowe przelewy krajowe (w tym do ZUS i US), wydanie i używanie karty płatniczej, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, wpłaty gotówki w ponad 2500 wpłatomatach, korzystanie z Bankowości Internetowej (w tym również za kody SMS do autoryzacji przelewów) oraz internetowe przelewy europejskie. Konto można założyć na stronie internetowej banku, w aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LisowieckaE
Mając firmę warto jest wybrać takie konto, które będzie nam odpowiadało, dodatkowo jeśli jeszcze przy okazji masz konto osobiste w tym samym banku to w ogóle jest ekstra. Moje konto firmowe założyłam w Toyota Banku, jestem bardzo zadowolona - jasne i klarowne warunki, fajne dodatki, linia kredytowa. Ogólnie bardzo przyjemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaza

A ja zakładałam w Idea Banku kilka lat temu. Teraz jak patrzę po ofercie to te warunki są duzo korzystniejsze niż kiedyś http://joannahrycyna.oferty-kredytowe.pl/o/salechannel.php?idSaleChannel=505&idDistributor=240146

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja99

Ja się zgadzam z poprzednikiem 

I osobiście polecam Toyota Bank - https://www.toyotabank.pl/dla-firmy/konta-firmowe/ - ze względu na dobre warunki, przemiłą i wykwalifikowaną obsługą oraz niezmienne korzyści z posiadania konta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×