Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dddddooooooooooraaaaaa

Ogrzewanie gazowe

Polecane posty

Gość dddddooooooooooraaaaaa

Czy ktos z was kto mieszka w bloku ma piec gazowy, jakie macie rachunki w sezonie grzewczym, na co zwracac uwage przy wyborze pieca, jestem zupelnie zielona w tym tamacie a szykuje mi sie remont mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka mała
A pytasz o piec gazowy czy o junkers? Piec gazowy jest jeden na blok, mówię o tym, który ogrzeje twoje mieszkanie. Sposoby rozliczania są różne: ja za ogrzewanie płacę ryczałtowo. Na koniec sezonu grzewczego spisują poziom zużytego ciepła z kaloryferów i odpowiednio masz nadpłatę, lub sama dopłacasz, gdy ciepła zużyłaś sporo. Junkers znajduje się w łazience i ogrzewa wodę w mieszkaniu. Ja mam junkers marki ARISTON i jest ok, na rachunki za gaz nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eiveeee
kochareczko! junkers i ariston to taka sama marka jak philips, LG, indesit i wiele innych :D jak nie wiesz o czym piszesz to sobie daruj :D Sa piece gazowe marki junkers Ja osobiście mam ogrzewanie gazowe, ale w domu, więc zupełnie inne parametry wchodzą w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka mała
Eiveeee, zapytałam o to, co ma dora na myśli: ogrzewanie domu czy wody, w bloku ma to znaczenie. Natomiast nazwa "junkers" funkcjonuje od lat jako nazwa pieca do ogrzewania wody, ale cieszę się, że masz satysfakcję z powodu wytknięcia mi "pisania o tym, o czym nie mam pojęcia" :D Twoje "3 grosze" były dla dory bardzo pomocne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eiveeee
wytykam Ci nieumiejętność czytania i moje 3 grosze na pewno będą TOBIE pomocne w czytaniu ze zrozumieniem na przyszłość skoro autorka pyta o koszt ogrzewania w sezonie grzewczym, to zapewne nie ma na mysli pieca do grzania wody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka mała
Ale dora pyta o remont mieszkania, a pieca do ogrzewania mieszkania lokatorzy nie wymieniają, bo mają jeden wspólny na cały blok (na słowo Ci wierzę, że mieszkasz w domu). Może o kaflowy pyta, hmmm? :P Przypominam, że mamy poradzic Dorze a nie wytykac sobie jakiekolwiek "braki", których u siebie z ręką na sercu nie wykluczam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eiveeee
nie moja droga - jesteś w błędzie. W niektórych blokach każde mieszkanie ma swój oddzielny piec służący tylko do ogrzewania JEDNEGO mieszkania. Tak jest w mieszkaniu autorki jak napisała jeszcze a propo czytania ze zrozumieniem PRZECZYTAJ TYTUŁ TOPIKU :p skoro nasunęła Ci się myśl o piecu kaflowym już wiadomo gdzie mieszkasz :P, i jak jesteś zorientowana w temacie pieców gazowych i ogrzewania wody. Oczywiście mam w głębokim poważaniu Twoje sugestie co do mojego miejsca zamieszkania :P Cała ta dyskusja wynika tylko i wyłącznie z braku Twojego czytania ze zrozumieniem . Zegnam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Mieszkam w 5-letnim bloku i mam piec gazowy w mieszkaniu do ogrzewania go i wody.Place teraz zima ok 24o zl co drugi miesiac latem oczywiscie duzo mniej .Mam 58m 2 osoby ,temp w mieszkaniu 21-22st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natruralnnnaaa
mialam zalozyc ten sam temat:) na wiosne planuje remont mieszkam wmalym mieszkanku 40m2 stara kamienica mam ogrzewanie na wegiel czyli piece ktore mnie wkurzaja:( kto ma ten wie o czym mowie zastanawiam sie nad zalozeniem gazowego ale boje sie ze rachunki beda wysokie ....ktos ma jakies rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eiveeee
Autorko ze swojej strony mogę ci poradzić, żebyś rozejrzała się za piecem dwufunkcyjnym z zasobnikiem wody i zamkniętą komorą spalania, o ile masz możliwośc zamontowania takiego. Piece dwufunkcyjne przepływowe nie są tak ekonomiczne jak te z zasobnikiem. /jeżeli oczywiście jest ci potrzebny piec dwufunkcyjny/ ;) Co do parametrów grzewczych - porad udzielą ci sprzedawcy, gdzie zapewne spytają Cię o wielkośc powierzchni grzewczej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddooooooooooraaaaaa
Dzieki za odpowiedzi, moze nie wyrazilam sie zbyt klarownie, chodzi mi o tzw junkersa, o moj wlasny indywidualny piec w moim mieszkaniu, blok nie jest podlaczony do zadnej kotlowni, teraz mieszkanie jest opalane weglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynkaaaaaaaaaaaaaaa
jenk to dosc malopalcisz ja sama zast ie nad zalozeniem gazowego ale znajomi mi odradzaja mowiac ze sami takie maja i dosc wysokie rachunki im przychodza od czego to zalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot filemon22
ja mam dwufunkcyjny mieszkanie 60m, oplata ok. 300 zl na 2 miesiace, sama reguluje temperature i jestem z tego zadowolona. ciepła sobie nie żałuje 22-23 czasem do 24 bo mam malego synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gargulecmały
Ja mam piec marki junkers, dwufunkcyjny, mieszkanie 58m. w starej kamienicy. Płacę zimą 300-450zł. za miesiąc. Temp.19stopni. Chyba trochę drogo - jak czytam o wydatku 240 zł. na 2m-ce to zazdroszczę bardzo! Nienawidzę sezonu grzewczego bo wydaję mnóstwo kasy:-( p.s. - dwufunkcyjny znaczy dokładnie, że piec posiada dwie funkcje: ogrzewania wody użytkowej (tej do kranu) i ogrzewania wody w systemie c.o. Bardzo dobre piece ma beretta, maka uznana ale nie o to chodzi. Znajomi mają beretkę i w ogóle nie słychać jak się załącza i chodzi. U mnie jest głośne załączenie junkersa, takie jakby buchnięcie przy zapłonie i dość głośno chodzi pompka, słyszę nawet przez ścianę w nocy. Druga sprawa, warto zwrócić uwagę by piec posiadał dwa oddzielne pokrętła: do ustawiania temp. wody ciepłej z kranu i wody w kaloryferach. No i trzecie włączające i wyłączające piec z zasilania. AJ mam no i wodę z kranu mam ustawioną na niską temp.tak, że jest ciepła-oszczędnosć przy myciu naczyń. Ogrzewanie ustawione mam na wysoką temp. wody. Tak jest ekonomiczniej. Nie kupuj taniego pieca, posiadającego jedno pokrętło od temp. bo będziesz maiłą taką samą temp. wody w kranie i taką samą w centralnym a to ni cholery nie jest ekonomiczne!:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
dziewczynkaaaaa wysokosc place 24ozl bo blok vjest nowy czyli energooszczedny,,podwojne drzwi wejsciowe .dobre okna. grzejniki,mieszkanie w srodkowej klatce ale na parterze.Piec tez dwufunkcyjny,sprawdzany raz na sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viesman
cześć mam pytanie założyłem kocioł viessman Vitopend 100 24kw z zamknietom komorą spalania . do tego 2 duze grzejniki(w pokojach o szerokości 180cm) i 2 w kuchni i łazience(o szerokości 55cm) mieszkanie ma powierzchnie 36,66m2 wysokosc 2,55m,mieszkanie ma nowe okna i drzwi wejściowe klatka środkowa mieszkanie na 1 pietrze ,jeszcze w nim nie mieszkam ale już na wstępie chce się dowiedzieć jakich kosztów ogrzewania mogę się spodziewać proszę się nie sugerować piecem ps proszę o odpowiedz z góry bardzo dziękuje ,myślę ze podałem bardzo wyczerpujące informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudusiadomachosska12
Idealny kontakt z właścicielem sklepu , umie doradzić, błyskawiczna dostawa i elegancki piec www.wklady-kominkowe.com/pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na ogrzewanie gazowe decyduje sie coraz więcej osob, ale warto tez pomyslec nad tym, którego dostawce ciepla wybrac, ja np korzystam z termiki www.termika.pgnig.pl/kogeneracja-gazowa/ i jestem zadowolona, bo nie place duzych rachunkow, poczytaj sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gazowe ogrzewanie nie jest takie drogie, pod warunkiem, że się ma dobry piec i dobrą ekipę serwisową, np. http://v-serwis.pl/ jeśli coś się dzieje z piecem od razu trzeba dzwonić i samemu nic nie naprawiać. Jeśli wszystko jest doklondane, ogrzewanie będzie komfortowoe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Także korzystam z ogrzewania gazowego w domu. I szczerze mówiąc jest to dla mnie spora oszczędność. Ale zanim się na to zdecydowałam, dość długo szukałam miejsca, w którym kupię gaz do ogrzewania w domu w przystępnych cenach. W końcu znajoma poleciła mi http://gal-gaz.pl/. Gaz stamtąd jest bardzo dobrej jakości, a rachunki teraz mam mniejsze niż kiedykolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom 120m2 od 11 września do 20 listopada 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×