Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lenka51a

Naleśniki!!

Polecane posty

Panie potrzebuję dobrego i sprawdzonego przepisu na ciasto naleśnikowe. Jestem młodą żonka i będe je robiła po raz pierwszy. Pomóżcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piczko
o matko naleśniki po raz pierwszy... to się mężuś wkopał... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galoty konkubenta
co po nim, co po nim..:o ja jak wychodzilam za maz mialam obcykany jeden obiad (piers z kury+ryz) teraz mistrzynia jestem ! maka, mleko, jajo, troche oliwy i miksujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło matko switna
to chyba jakis dżołk-ty masz meza i pierwszy raz nalesniki robisz -a gdzies ty sie chowala?bidny ten twoj mezus :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie prosze o krytykę tylko o przepis. Wy też odrazu nie umieliscie je robic i kiedys musiał byc ten pierwszys raz jak je zrobiliście;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem jeszcze stanu wolneg
a większośc potraw obiadowych potrafię sklecić, od pieczontch zniemniaków, przez pierogi wszelkiego rodzaju po dewolaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galoty konkubenta
'tylko jej jeszcze proporcje napisz bo z kilograma mąki zrobi' to bedzie je jadla przez miesiac :P ja zawsze na oko robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zapewne umiem wiecej dań niż wy. Wiec prosze znajdżcie sobie inny topik i tam obsmarowujcie laski. A jak jestescie tacy mądrzy to przedstawcie sie. Anonimowo mozna wszystko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem jeszcze stanu wolneg
a naleśniki robiłam jak miałam 12 lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galoty konkubenta
gilaj ladaco :P pisalam, ze mistrzynia teraz jestem :P ja jestem jeszcze stanu wolneg..i pewnie masz jakie 38 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem jeszcze stanu wolneg
mam 23 we wtrześniu się chajtam:p a jedzonko przygotowujemy razem z narzeczonym:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzuć do miski lub malaksera dużo mąki, 1 jajo, trochę oleju, szczyptę soli i wlej trochę mleka. Zmiksuj to i dolewaj mleka w razie konieczności, tak żeby ciasto wyszło akurat, czyli nie za geste i nie za rzadkie. Patelnię nasmaruj najlepiej słoniną, chyba że masz teflonowa to niczym nie musisz smarować. Wylewaj ciasto na środek patelni i okrężnymi ruchami patelni rozprowadzaj ciasto po całej patelni. Zobaczysz wtedy czy ciasto ma dobra konsystencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galoty konkubenta
nie zamierzam udowadniac, ze dobrze gotuja bo niby jak tutaj :o:D a ty wolna sie nie mez gupia :o uciekaj !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galoty konkubenta
a jaka goloneczke w piwie robie ! mniam :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem jeszcze stanu wolneg
aleś mi dowaliła:Dchyba musisz sobie poczytać jakiś dobry słownik:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
lenka: mleko , jajko , mąka(jesli na slodko nalesniki pozniej beda to i cuker waniliwoy mozna dodac) i miksoujemy - dokladnie nie podam bo robie na oko ale ciasto nie mzoe byc mega gęste ale i tez bardzo rzadziutkie , tak na oko widziec powinnas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galoty konkubenta
czasem tylko cos przepieprze i maz narzeka :( toz ja jej przepis podalam juz dawno :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalesniki zawsze wychodza
a swoj przepis dopracujesz z czasem, bo to trudno tak powiedziec ile czego jak sie daje wszystkiego na oko ;) Moja mama i moja babcia robia nalesniki z podobnego przepisu. A te mamy sa najlepsze na swiecie. Nikt nigdy nie zrobi lepszych :D Kwestia wprawy! Tez Ci sie uda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolontariuszkaM
..wychodząc za mąż,też nie potrafiłam gotować..pierwsze potrawy były prawie nie do zjedzenia..więc to nie jest wstyd!!..ważne,że chcesz!!...oto mój przepis - do plastikowej miski wsyp mąkę ( około szklanki),,dodaj żółtko, białko dobrze ubić oddzielnie (naleśniki będą bardziej puszyste),dodaj mleko - najlepiej zsiadłe lub kefir ,trochę wody (około pół szklanki) i...wszystkie składniki wymieszaj!..ciasto powinno być w miarę rzadkie(konsystencji śmietany),by dobrze rozprowadzało się na patelni- jeżeli będzie za gęste dodaj wody,jeżeli za rzadkie dodawaj delikatne ilości mąki!!...rozgrzej patelnię i..ważne nie nalewaj na nią oleju!!..dobrze jest przygotować sobie papierowe ręczniki kuchenne !!..kapnij parę kropel oleju na patelnię i rozetrzyj je papierem,następnie nalej łyżką wazową trochę ciasta,rozprowadź na patelni i..chwilę podsmaż jedną stronę,przewróć po chwili na drugą i...naleśnik gotowy !!..POWODZENIA..i SMACZNEGO..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galoty konkubenta
ladaco...to jestesmy umowieni na zarcie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię nie tylko słońce
dobrze też smarować patelnię kawałkiem słoninki ( trzymasz w garści i przeciągasz po patelni) przed wylaniem ciasta na nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galoty konkubenta
browary byc musza ! a gotowanie mezowi i to nie swojemu to czysta przyjemnosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 jajka,2szkl mąki, 1/3 szkl mleka,4-5 łyżek oleju,sól do smaku,woda na oko(aby uzyskać konsystencję trochę rzadszą od śmietany), zmiksować, odstawić na 0,5 h.Smażyć na rozgrzanej patelni (z niewielką ilością oleju przy pierwszym nalesniku),na wolnym ogniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolontariuszkaM
..acha! dodaj do ciasta szczyptę soli !!..jak będziesz miała ochotę na przepisy na ciekawe nadzienia - napisz!!..chętnie podpowiem!!...POZDRAWIAM!!..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nel26 dziękuje. A co powiecie jak bysmy sie powymieniali przepisami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolontariuszko ocywiscie ze poprosze przepisy na ciekawe nadzienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsze nadzienie dla mnie
to ser bialy z cukrem i zoltkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galoty konkubenta
blech :o najlepsze to meksykanskie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×