Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaMani

jeszcze raz o zasypianiu i książeczkach na dobranoc

Polecane posty

piszecie często ze czytacie dzieciom na dobranoc. Jak czytacie? Tzn calą bajkę czy może przez powiedzmy 20 minut czy też dotad aż nie zasną? Mozecie polecić jakieś ksiązeczki na dobranoc? Przerobiliśmy już calego brzechwę, konopnicką i tuwima, także wszelkie baśnie typu kopciuszek, krolewna śnieżka itd. Mania najbardziej lubi rymowanki, albo krotkie opowiadania. Może macie w swoich księgozbiorach jakieś książeczki godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a seria z kubusiem puchatkiem ? ja czytam całą bajke raz krotką raz długą, często powtarzam bajki. Nie stac mnie zeby co tydzien nowe ksiegi kupowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to nie masz lodówki
To idź do biblioteki jak cię nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na raty :D. Baśnie braci Grimm też mają krótkie baśnie, ale nie wiem czy to już wiek odpowiedni. Fajowa jest książka "Gwiazdy na dobranoc", takie krótkie bajki napisane przez aktorów, piosenkarki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje jeszcze lubily
o Wrobelku Elemelku, o Krasnalu Hałabale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny. wiecie wląsnie chodzi mi o to ze ksiazki są drogie dlatego chcialabym kupic jedna porzadna ksiazke ktora bedzie mialą w sobie sporą ilosc krótkich tekstów. jesli wasze dzieci lubia wiersze to ja upolowalam zbior 100 wierszy brzechwy Jan brzechwa 100 bajek wyd siedmioróg. takiej ksiązki nie da sie przeczytac w jeden a nawet nie w dwa wieczory wiec mysle że to rozsadny wydatek a ksiazeczka kosztowala coś 23 zl jest w ładnej twardek oprawce i pieknie ilustrowana. szukam czegos podobnego. zauwazylam ze teraz w ksiazkach jest niestety wiecej obrazkow niz tekstu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisząc nie stac mnie na księgi mialam na mysli wielkie zbiory basni czy opowiadan gdzie ceny zaczynają sie od 50 zl. Mniejsze książeczki kupuję regularnie ale niezly pomysł z tą biblioteką. Kurde ze nie wpadlam na to wczesniej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce wypozyczac ksiazek z biblioteki. moje dziecko czesto oglada ksiazki a jest jeszcez malutka i robi to nieporadnie nie raz cos sie podrze swoje podkleje tasma i jest ok w bibliotece by sie wsciekali o podarte kartki (malą nie robi tego umyślnie poprostu nie ejst w stanie jeszcez odpowiednio przewracac stron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dużo książek używanych można kupić na Allegro. MaMani możesz kupić też w przejściu na dworcu masę książek dla dzieci. Ja tam w sumie mam podejście, że książka to inwestycja, także już dawno nic nie pożyczałam. MaMani pokaż te książki jak możesz w linku. Tu macie link do nie takich drogich książek: http://www.badet.pl/go/_category/?idc=1_3_9 ogólnie fajna ta księgarnia :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inek
a od jakiego wieku zaczełyscie czytać dzieciom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.siedmiorog.pl/k752_sto_bajek_ ja nie pamietam kiedy zaczelam... chyba cos ze 4 miesiace miala nic nie rozumiala ale we mnie patrzyla :D czytalam jej wierszyk o kotku co sie zaprzyjaznil z agatką :D:D:D wkoncu sie nauczylam tego wierszyka na pamiec. wogole jej spiewam (a raczej falszuje) od poczatku odkiedy sie urodzila. I ma swoja ulubiona kolysanke :D:D:D biedny kornelek slucha jej po 20 razy na jeden wieczor a to piosenka o krolewnie co mialą dlugie wlosy :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam tej książeczki, ale rzuciła mi się w oczy jak przeglądałam tą księgarnię. Dzięki za linka. My małemu czytamy od urodzenia. Na dobranoc, a jak zaczął się interesować, słuchać tego co mówimy, czytamy to w ciagu dnia też. Na dobranoc póki co czyta mąż to co sam czyta :D. Mały usypia przy rytmie głosu itd. Natomiast w ciagu dnia, wierszyki, rymowanki czyli to na czym jest w stanie skupić uwagę. Ale księgozbiór już kompletuję :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez czytalam dziciom od
zawsze, przygladaly sie i pewnie latwiej im przyszlo mowienie. I bardzo malym dziciom czytalam powazne ksiazki naukowe( oczywiscie z wlasnymi dopowiedzeniami , synek to uwielbial, nauczyl sie majac 4 lata np wzorow fizycznych, dla niego to bylo jak wierszyki, bawiło go). Male dzieci sa nieprzytomnie chlonne, trzeba to wykorzystywac. No i lubia powtarzanie, latwo sie ucza na pamiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w ciagu dnia to raczej ogladanie ksiazeczek. szukanie na obrazku kaczuszek sloneczka itd albo cos czytam i prosze ja zeby mi opowiedziala o czym jest bajka... oczywiscie to nie tak ze ona opowiada tylko ja pytam "gdzie szedl czerwony kapturek?" "a co mial czerwony kapturek w koszyczku?" czasem zupelnie nowa bajka z tego wychodzi :D:D:D a dla dziewczynek sa jesczez fajne ksiazeczki z serii "Martynka"... i maja piekne ilustracje... ale niestety moja na Martynke jeszcze za mala jest to tak dla 4 laków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okok moze keidys :P narazie to musi byc cos krotkiego i zwiezlego zeby zrozumiala... cos w stylu ania z zielonego wzgórza odpada. Probowalam ale mala nie ejst w stanie sie skupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My czytalismy naszemu synkowi od zawsze praktycznie. Bardzo wczesnie nauczyl sie rozpoznawac konkretne ksiazeczki i wybiera, co mu czytac. Tak jest do dzis. Mowi, co chce i po kilka razy trzeba walkowac to samo :-P Tez Brzechwa, Tuwim, Konopnicka..... Czytamy mu w ciagu dnia, ale nie codziennie. No i kazdego wieczoru przed snem, ale raczej przy bajce nie zasypia. Do tego sluzy kolysanka, najchetniej z Krzysiem w roli glownej, jak to sobie jedzie traktorem albo kombajnem... Wszystkie kolysanki to nasza rodzima produkcja :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly uwielbia gdy mu sie czyta, przyzwyczail sie juz, codziennie przed snem mama albo tata bierze go do lozka do nas, tam on sobie wybiera 5 ksiazeczek i czytamy, a pozniej do lozeczka i idzie spac. sa to krotkie ksiazeczki, typu: \"Lokomotywa\", \"Zosia Samosia\", \"Murzynek Bambo\" itp. wiele z nich juz zna na pamiec ja tez nie kupuje juz nowych, kupilam dwa razy na allegro cale pudlo uzywanych krotkich ksiazeczek (nie wielkie slady zniszczenia) i teraz z okolo 80 egzemplarzy moze sobie wybierac. jak mu sie znudza to kupie kolejne pudlo, bo w porownaniu z nowymi to sie oplaca, wiersze tez tam znalazlam, tutaj masz podone linki: http://www.allegro.pl/item544541196_polscy_autorzy_dzieciom_zbior_43_wierszy.html http://www.allegro.pl/item544177987_zestaw_11_bajek_dla_dziecka_gratis_zobacz.html http://www.allegro.pl/item544422063_zestaw_ksiazek_17szt.html http://www.allegro.pl/item549210147_zestaw_18_ksiazeczek_dla_malucha_twarda.html http://www.allegro.pl/item549452146_365_opowiastek_do_poduszki.html mozna tam znalezc naprawde fajne oferty i przede wszystkim tanio ja wybralam na szybkiego ale jak poszukasz to mysle, ze cos znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani to może być dobre: http://www.olesiejuk.pl/zobacz/single/188106.html A jak lubi tak oglądać i odpowiadać na pytania w bajkach to te są fajne, może proste ale mają b. ładne obrazki, są kolorowe a i Kornelowi się przydadzą niedługo, no i coś można się znich nauczyć: http://www.olesiejuk.pl/baza-ksiazek/wyniki-wyszukiwania.html?tx_mzksiegarniaklient_pi1%5Bby_dzial%5D=dla%20dzieci Chodzi mi o te malutkie, te po 6,99. One są teraz w Carfourze w promocji po 5 zł za sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okoko ja w tym linku nie widze ksiazeczek po 6,99 ostatnio odwiedzilam moja babke i strych i przywiozlam caly stos moich ksiazek... ale cóż... mala Paulinka miala w swoim życiu faze na wycinanie postaci z ksiazeczek i wklejanie do zeszytu wiec te ksiązki są... z dziurami co niestety uniemożliwia czytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa nie nie to nie to tamto to byla taka ksiazka w sporym formacie i to byly krotkie historyjki na niecala strone np o misiu albo o lalce itd... starszny zal że wtedy jej nie kupilam... wybralam inna i myslaląm ze ejszcze bedzie... a potem juz nie bylo i teraz szukam i znalesc nie moge szczegolnie ze tytulu ani autora nie znam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadal nic chyba ten link jakos sie sam przelacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×