Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Emisia 2929

TWARDA WODA - JEST NA TO JAKAŚ RADA?

Polecane posty

Gość Emisia 2929

Mam strasznie twardą wodę, od czego szybko niszczą się urządzenia sanitarne, już nie wspomne o herbacie, która zostawia na szklance osad nie do umycia. Macie jakieś sposoby na twardą wodę? Może jakiś dobry filtr, tylko jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety mam to samo, ten osad na czajniku jest nie do zniesienia... Wiem, że sąsiedzi jakiś czas temu sporo wybulili za filtry i okazało się, ze niewiele pomogły :P Pozostaje więc tylko osiedlić się nad jakimś czystym źródełkiem górskim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emisia 2929
Też miałam filtr brita, ale bardzo szybko się zapchał i nie chciał już filtrować. Najgorszy jest osad na herbacie, to właściwie jest taki gruby kożuch. Daję dużo cytryny, żeby nie był widoczny, ale nieprzyjemny smak pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyne, co działało w spobós widoczny to filtr na zasadzie odwróconej osmozy. Kosztuje dużo, ale wychodzi woda destylowana, czyli absolutnie czysta, pozbawiona również wapnia, żelaza i innych syfków. Niestety, w wyniku pewnych perturbacji życiowych nie mam już w domu tego filtra i nie zapowiada się, że będzie mnie na niego stać w najbliższym czasie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukukuku
pod warunkiem , ze jest możliwość zamontowania pod zlewem. Sam filtr nie jest aża tkai drogi bez przesady - 350 -400 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewien zdun
Radziłbym nie iść za przykładem Ewy i nie pić wody destylowanej. Oczywiście nadmiar wapnia w bardzo twardej wodzie warto usunąć - ze względów wygody - za pomocą dobrego filtru. Natomiast pozbawianie wody wszelkich substancji mineralnych jest szkodliwe dla zdrowia. Picie wody destylowanej na dłuższą metę skończyłoby się śmiercią. Woda taka stopniowo wypłukiwałaby bowiem wszystkie elektrolity z komórek a więc jony wapnia, żaelaza, sodu i innych substancji, które Ewa nazwała malowniczo "syfkami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdun ma rację
a woda twarda jest o wiele smaczniejsza do picia niż woda miekka Miękka jest dobra tylko do prania i mycia :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena_bibioteka.uw
Woda twarda jest może istotnie mniej estetyczna ;-) i bywa uciążliwa. Ale jest zdrowsza. Tutaj dużo i fachowo o tym: http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51220,3571274.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andora
Ja mam dzbanek Brita Marella 2l , do tego filtry Maxtra i jestem zadowolona. Jeden wymienny filtr starcza na miesiąc, na allegro można go kupić już za 11-12 zł (w marketach za 20 zł). To tani sposób, żeby w warunkach domowych mieć fajną wodę. Lepiej smakuje i jest super do przygotowywania posiłków. Czajnik do gotowania wody nie syfi mi się, kamień się nie odkłada, woda jest smaczniejsza, a to dla mnie wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Picie wody destylowanej na dłuższą metę skończyłoby się śmiercią. Woda taka stopniowo wypłukiwałaby bowiem wszystkie elektrolity z komórek a więc jony wapnia, żaelaza, sodu i innych substancji" :D no tak, gdyby oprócz tego w ogóle nic nie jeść, tylko pić wodę destylowaną, to z pewnością :D a tak nawiasem mówiąc, na dłuższą metę to życie zawsze kończy się śmiercią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój filtr ok. 10 lat temu kosztował ok 3 tys zł, więc nie tak tanio, jak ktoś napisał pilam i jadłam potrawy na destylówce ok. 7 lat i nie zauważyłam ŻADNYCH tego negatywnych skutków poza tym mam sklonnośc do powstawania kamieni, jak większość mieszkańców obszarów o twardej wodzie i ta destylówka była dla mnei jak wybawienie nie wspomnę o smaku kawy czy herbaty zrobionej na takiej wodzie bo o względach estetycznych już całkiem nie mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shao__Lin
widzicie? co tam artykuły... Ewa nie zauważyła u siebie żadnych skutków, więc możecie pić destylatkę bez obaw :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Karol z Familiady
ja bym jednak uważał podobno po 5 latach i 8 miesiącach spożywania wody destylowanej człowiek robi się strasznie przemądrzały :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram Ewę.My także mamy od około 8 lat filtr,który działa na zasadzie odwróconej osmozy.Używam tej wody codziennie i jakoś nie zauważyłam,żeby się coś działo,ze zdrowiem.A badania przeprowadzałam niedawno. Napoje i potrawy na tej czyściutkiej wodzie to jak niebo w gębie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem można zrobić badania na jakość wody. Druga sprawa to montaż czegoś takiego, jak na przykład zmiękczacz wody. Na rynku jest obecnie sporo takich rozwiązań. Ja mam akurat stację zmiękczania wody z http://www.gc2000.pl/ - jakość wody jest inna. Czuć nawet różnicę po umyciu rąk czy wlosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesiek1967
Rada na to jest taka, że trzeba tę wodę możliwie skutecznie zmiękczyć najlepiej za pomocą urządzenia uzdatniającego i przestać korzystać z półśrodków w postaci dzbanków filtrujących i innych "cudów techniki". Polecam zajrzeć na http://www.zmiekczacze.com/. Tam znajdziecie dużo ciekawych informacji o sposobach uzdatniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marla67
Jest w obiegu coś takiego jak Calmat do zmiękczania wody metodą fizyczną. Dobra alternatywa jeśli nie chce się korzystać z soli, czy innego typu chemii. Calmat działa na zasadzie impulsów elektrycznych, które zmieniają strukturę wody. To co też fajne, to fakt, że nie tylko zwalcza pojawianie się nowego kamienia, ale też rozpuszcza ten, który już zalega na rurach. Co do instalacji i samego działania to na portalu www.calmat.pl jest wszytko w prostej formie omówione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy, że zamówisz uzdatniacz z firmy http://dualfiltry.pl i potem woda będzie bez kamienia i bakterii. Sam mam taki system w domu i sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz po prostu kupić stację uzdatniającą w 3e-heating i woda będzie miękka bez kamienia. Mam od nich sprzęt Viessmanna więc niemiecka niezawodność w natarciu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twarda woda nie jest za dobra dla człowieka ale i dla sprzętów jak pralka czy zmywarka. Warto zrobić badania wody, żeby wiedzieć czy nie założyć . Ja robiłam badania w http://www.ekolab.pl/ Szybko były wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja kupiłam sobie specjalny filtr, który montuje się wewnątrz kranu. Koszt nie jest wysoki ale widac różnicę. Najbardziej po sprzętach typu czajnik, ekspres do kawy. Zawsze osad zbierał mi się w zbiorniku w ekspresie z panasonica, ale od czasu jak sobie zamontowałam filtr jest ok. W czajniku też nie zbiera się kamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwiązałam ten problem zamawiając stację zmiękczającą w firmie www.gc2000.pl i po zamontowaniu woda od razu jest filtrowana i zdatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio dość często u klientów w systemach CO montuję filtr magnetyczny i ludzie sobie chwalą. Dobrej klasy filtry tego typu zamawiam z hurtowni Swatt ( www.swatt.pl ). Koszt niby nie jest mały, ale teraz ludzie nie boją się inwestować w jakość i chcą mieć pewność, że instalacja dobrze zda egzamin i przetrwa próbę czasu w solidnej kondycji. Hurtownia ma dużo różnego typu filtrów do instalacji, warto sobie przejrzeć na ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zerknij tutaj http://motofaktor.com.pl/ . Czytałam tu ostatnio post na temat twardej wody i podają kilka przykładów radzenia sobie z tym problemem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla swojej firmy hydraulicznej dużo zaopatrzenia robię ostatnio przez portal www.swatt.pl Profesjonalna hurtownia, sprzedają lepszej klasy elementy instalacyjne, w tym też filtry różnego typu do wody. Na pewno na ich wkłady siatkowe warto zwrócić uwagę, są w niezłej cenie, a drobiny rdzy wychwytują bardzo precyzyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w profesjonalny filtr, kilka takich filtrów możesz kupić na http://technikawody.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×