Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cukierek

ROSLINY do mieszkania w bloku

Polecane posty

mamy ciemne mieszkanie, w ktorym jest suche powietrze padly juz storczyki i nawet malo wymagajace rosliny.... zamia zaczela miec pojedyncze zolte liscie.... raczej to nie byla wina mojego nie podlewania tych kwiatow.... tylko klimatu mieszkania znacie jakies malo wymagajace rosliny nadajace sie do ciemnych, suchych mieszkan? dodam, ze w jednym pokoju szyby sa zmatowione (wiec nigdy nie ma bezposredniego swiatla) - a tu najbardziej zalezy mi na roslinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno zamioculcas wytrzyuma takie warunku, paproc, ale raczej w lazience, bo potrzebuje wilgoci...jak na cos jeszcze wpadne, to napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluszcz zwyczajny (hedera helix), skrzydłokwiat, paprocie, fiołki afrykańskie - jeśli to ciemny pokój, rozumiem, że północny - to wszystko na parapecie albo w jego bezpośrednim sąsiedztwie (oczywiście wykluczone gęste firanki) no i z podlewaniem i wilgotnością powietrza warto coś zrobić (chociażby zawiesić na kaloryferach pojemniki z wodą a rośliny spryskiwać od czasu do czasu, np. 2 x w tygodniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paprotka juz jedna padla :P taka malutka mowie wam kompletny dramat ciemno jest bo mieszkamy w mieszkaniu, ktore jest na wewnetrznym zalamaniu bloku, tzn. na rogu, a nad nami sa balkony, ktore daja straszny cien no i jeszcze te matowione szyby czyli brak bezposredniego swiatla..... bluszcz mi nie pasuje do wystroju, ze tak powiem :) co do wilgosci to wieszanie nawilzaczy na kaloryfery nie ma sensu, bo ich wlasciwie nie uzywamy (jest cieplo nawet przy minusowej temperaturze) podobaja mi sie rosliny bez kwiatow, same liscie, najlepiej podluzne, rosnace w gore........ mam na mysli jedna rosline, ale nie wiem jak sie nazywa, poszukam zaraz na allegro to wam pokaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosliny to, moja kochana, musisz dobierać do warunków, jakie dla nich masz, a nie tylko wg tego, co Ci się podoba :) pojemniki z woda na kaloryferach to był tylko przyklad, jak można nawilżyć poweitrz możesz postawić też miskę z wodą na szafie, efekt ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sansewierie powinny przetrwać, ale te o kolorowych liściach (z żółtymi brzegami) potrzebują sporo światła całkiem zielone mogą w cieniu, dobrze też znoszą suche powietrze zanokcica, jak to paproć, słońca nie lubi, ale światło musi być no i wilgotnośc przynajmniej średnia, chociaż akurat ten rodzaj paproci znosi większą suchość niz drobnolistne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może poradź się jakiejś firmy, np. Diant Pol jest taką firmą, działającą na polskim rynku. Znają się na roślinach i na pewno będą w stanie Tobie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może eksperci Poradza Ci w tym temacie? Osobiście śmiało mogę polecic firme www.apark.com.pl z mezem projektowaliśmy ogrod przy ich pomocy i wyszlo naprawde swietnie. Trzeba powiedziec, ze maja te pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×