Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

śliwkowe usta

kolacja we dwoje

Polecane posty

zbliża się to komercyjne święto, pomyślałam, że zrobiłabym kolacyjkę dla swojego faceta, dziewczyny co proponujecie? coś nietrudnego w przygotowaniu, bo nie jestem super wprawioną kucharą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość envie***
wiesz co ja zazwyczaj idem na łatwiznę bo też nie jestem wytworną kucharką..i kupuje już pół produkty np. gotowe mieszanki przypraw do jakiegoś mięska tak, żeby dorzucić tylko jakies warzywka i byłoby gotowe... z tych romantycznych potraw to myślę, że spagetti jest dobrym przykładem tylko może zamiast zwykłego makaronu użyj tagiatele - to są te wstażki będzie ładniej wyglądać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mickey182
i o napojach nie zapomnij :P mozna fajnie ozdobic, np. sa takie woreczki do kostek lodu Ice Hearts, jak zamrozisz sok malinowy to beda w napoju czerwone serducha! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chinszczyzna:) mrozona mieszanka chinska - ugotowac*ja gotuje na parze. Do tego piers z kurczaka pokrojona w kostke i na patelnie. potem warzywa i miesko łaczymy i zalewamy sosem słodko - kwasnym:) podawac razem z ryzem. pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prywatna sekretarkaaaa
albo przepis na chinszyzne troche inny za to bardzo prosty i szybki gotujesz chinszczyzne potem smazysz na patelni az nabierze kolorku kroisz pies z kurczaka na paseczki dodajesz do chnszaczyzny i smazysz przez jakis czas az kurczak bedzie gotowy soliczoczywiscie pieprzysz. do malego jogurtu naturalnego dodajesz 2 lyzeczki karry.nastepnie zalewasz nim kurczaka i warzywka i dusisz 3-5 min. podajesz z ryzem palce lizac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ,,serwuje" Rogaliki z pieczarkami : Pieczarki smażę z cebulą na masełku z malutką ilością oliwy.Doprawiam do smaku solą i pieprzą.Ciasto gotowe francuskie kroje na trójkąty,na środek nakładam zimny farsz z pieczarkami i daje trochę startego żółtego sera)zwijam tak by uformować rogaliki. I wrzucam do piekarnika na 20-25 minut w temp 200-220.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wedreargergaMa
Ja proponuję zupę krem z zielonego groszku z grzankami i koperkiem-afrodyzjak. Schabowe inaczej np. w panierce z wiórek kokoswych lub sezamu albo tak jak normalne a na to dać ananasa-plastry i na to plastry żółtego sera i zapiec. +inne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×