Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fiszbinka1313

Czy konieczne jest zaświadczenie o zarobkach?

Polecane posty

Na rozprawę rozwodową powinnam przynieść zaświadczenie o zarobkach z ostatnich 6-ciu miesięcy .Może ktoś mi podpowie czy to musi być zaświadczenie czy moze byc PIT za 2008 rok albo dokumenty RMUA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwódka...
hmm, nie wiem ja przynosiłam zaswiadczenie poniewaz z pracy nie dostajemy RMUA, a w picie nie miałam okresu z ktorego sąd chciał. mysle, że możesz spróbowac zadzwonić do sądu, nawet do sekretariatu wydziału rodzinnego (czy jak sie on tam nazywa) albo na informacje do sądu. porady prawnej Ci nie udzielą oczywiście, ale taka informacje powinni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
to sąd (albo strona przeciwna) powinien określić czego oczekuje - zaświadczenia można wystawiać dowolnie, jedni podają kwotę brutto, inni netto, jeszcze inni - pensję bazową bez premii. zadzwon do sekretariatu i poproś o wyjaśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli na wezwaniu do sądu masz napisane, że to ma być zaświadczenie o zarobkach z ostatnich 6 miesięcy, to właśnie tak ma być. Idź do pracodawcy i niech Ci takie wystawi. Na tym zaświadczeniu przecież będzie napisane, czy to brutto, czy netto. Sąd raczej woli kwoty netto, bo przecież ważne jest to ile faktycznie masz na rękę, podatek sądu nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×