Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nodziewczynki

Tlusty Czwartek tuz tuz ... przepis na paczki ...

Polecane posty

Gość nodziewczynki

Przegladam internet i znalazlam tyle przepisow, ze glowa boli. Moze ktoras z Was poda swoj sprawdzony przepis na puszyste paczusie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAAAAAAAAAAAAA111AAAAAAAAAAAAA
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masłowska
Więc kiedy ten tłusty czwartek?:-P bo nie mam pojęcia To w ten czwartek??? Następny??????????????/ Z góry dzięki za odpowiedź!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o cholercia, to jeszcze pare dni :) tez jestem ciekawa jakiegos przepisu :P ale bedzie wyzerka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt nie piecze paczków??? ja mam przepis od mojej babci na paczki z twarogu. szklanka maki 25 dag.twarogu łyzeczka proszku 3 jajka troche cukru do smaku łyzka masła wszystko zmiksowac i kłasc łyzka na tłuszcz. ja je pieke w frytkownicy a ciasto robie w poczwórnej ilosci bo paczki znikaja zanim skoncze piec. sa przepyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izka, takich paczkow jeszcze chyba nie jadlam :P moze sprobuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tu tylko odswierzam
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szósta już
A na jakim tlłuszczu najlepiej je smażyć ( olej , smalec ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaje mi sie ze tak samo jak z faworkami, lepiej na oleju smakuja, chociaz niewiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuskie ciasto
PĄCZKI WIEJSKIE • 50 dag mąki pszennej • 50 dag mąki tortowej • szklanka cukru • 6 żółtek • pół litra pełnotłustego mleka (3,2%) • 12,5 dag margaryny • 10 dag drożdży • słoiczek konfitury wiśniowej lub truskawkowej • jedna cytryna • szczypta soli • 2 łyżki spirytusu albo octu. • Smalec do smażenia


 Cytrynę wyszorować, sparzyć wrzątkiem i osuszyć. Drożdże wymieszać z 4 łyżkami cukru, 0,25 szklanki ciepłego mleka i 5 łyżkami mąki. Odstawić do wyrośnięcia. Pozostałe mleko wraz z cukrem i margaryną podgrzewać do całkowitego roztopienia.

Mąkę przesiać na stolnicę, dodać żółtka, przestudzone mleko z margaryną i cukrem, wyrośnięte drożdże, skórkę startą z cytryny i sól.

Wszystkie składniki wyrabiać tak długo, aż ciasto będzie odstawało od łyżki. Nakryć lnianą ściereczką i postawić w ciepłym miejscu by podwoiło objętość. Stolnicę posypać mąką, formować niewielkie wałki, szklanką wykrawać krążki. Na każdy krążek nakładać pół łyżeczki konfitury, zlepiać brzegi i formować pączki. Pozostawić w cieple do wyrośnięcia. Wkładać pączki do takiej ilości rozgrzanego tłuszczu, by swobodnie pływały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuskie ciasto
Jeśli z ciasta robimy wałki to kroimy nożem na kawałki i nadziewamy, inaczej to wałkujemy lekko na gruby placek i wycinamy krążki szklanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój przepis na pączki : krok 1 -szy : wędrówka do Biedronki krok 2 -gi : zakup pysznych ponczków no a potem jeśc, jeśc ..jeśc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te z Biedronki były pyszne i tanie, żałuje , że kupiłam tylko po 2 dla każdego....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×