Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elizkaaaaaaaaaaaaaa

pasta do zebow z fluorem szkodzi ??

Polecane posty

Gość izamajska
Ona jest w koncentracie, na szczoteczkę nakłada się dosłownie kropelkę pasty, dzięki czemu mała tubka wystarcza na dosyć długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gambona
Pamiętam kiedy pierwszy raz ją miałam - nałożyłam na tubkę tyle pasty co normalnie i było tylleeee piany, że szok. Dopiero później przeczytałam, że to koncentrat i nakłada się jej bardzo mało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eh... Fluor z pasty w ilościach, jakich się używa do mycia nie szkodzi! Jak ktoś je pastę, to faktycznie już staje się niebezpieczne (aczkolwiek sądzę, że dopiero zjedzenie większej ilości mogłoby mieć jakiś negatywny skutek dla organizmu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gambona
Skoro jednak na tubkach past piszą o szkodliwości fluoru to chyba jasno świadczy o tym, że ilość znajdująca się w paście może być szkodliwa prawda? To musi być potwierdzone jakimiś badaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinakas
Ludzie - ile potrzebujecie więcej? Fluor doprowadził ludzi do dramatu - poczytajcie artykuły w sieci. Z past z fluorem zrezygnowałam z 5 lat temu - po się truć i jeszcze w dodatku za swoje pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalmarski
Skoro doprowadził do dramatu to proszę o opis konkretnych przypadków bo jakoś średnio chce mi się wierzyć w to co piszecie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulagams
Wklep sobie w google fluor szkodzi, a najlepiej poczytaj teksty w angielskich źródłach. Nawet na Onecie był artykuł na temat szkodliwości fluoru - trochę wysiłku, nikt nie będzie ci podawał wszystkiego na tacy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martakarpacz
Ludzie potrafią załamywać. Na paście mojej siostry również widziałam info o tym, że fluor szkodzi. Nie wiem czego jeszcze potrzebujecie jako dowodu, my zmianę zrobiliśmy już swoje, wy róbcie co chcecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no bo fluor szkodzi jak się go je :P. Na paście jest info, żeby jakiś geniusz jej nie połykał. A kwestia szkodliwości zależy od dawki. Nawet woda jest szkodliwa. Tylko trzeba by jej wypić baaaardzo dużo, co jest fizycznie trudne. A te wszystkie artykuły są o działaniu "wewnętrznym" a nie zewnętrznym. I dlatego np pasty dla małych dzieci są bez fluoru, bo dzieciaki znacznie częściej pastę połykają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martagardias
Mylisz się - na paście jest napisane, że dodatkowe wprowadzanie fluoru do organizmu należy konsultować z lekarzem, nie ma tam mowy o połykaniu pasty, bo raczej dorośli takich rzeczy nie robią, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margotos
To prawda. Od kilku lat nie korzystamy z past z fluorem i nie mamy z zębami żadnych problemów. Te badania o szkodliwości fluoru pojawiły się już w latach 70. tylko po prostu nie mówi się o nich głośno. Teraz dopiero ludzie zaczynają się o tym dowiadywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do fluor to trucizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ogóle pierwszy raz słyszę że fluor jest szkodliwy.. to w ogóle po co robią z nim pasty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bogna40
No to mało jeszcze wiesz :)robia pasty z fluorem bo jest to jako odpad i nie maja co z tym robic to pchaja w pasty a i ludzi mozna troche podtruc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margotos
Mirinda - tego nikt nie wie. Są takie kraje jak Belgia, gdzie całkowicie zakazano dodatków fluorkowych. To chyba jasno pokazuje, jaka jest wartość tych składników :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania kalan
Z tym całymn fluorem tj. prawda? A jest jakoś określona dawka, które będzie bezpieczna dla zdrowia? Dziś właśnie zauważyłam, że na BAM napisane jest o tym, że powinno się konsultować dodatkowe wprowadzanie fluoru do organizmu. To w końcu jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda, w latach 70. o tym pisano, ale wiadomo - koncerny nie pozwoliły do wypłynięcia informacji, zapasy milionów past, i tak już zostało. Do momentu kiedy problemy nie pojawią się na dobre, dalej będziemy mieli z czymś takim do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy jaka pasta ale na ogol nie szkodzi- www.youtube.com/watch?v=-R6CnSqPnEg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy na jakich zasadach używana. Ale generalnie te badania które widziałam wykazały, że prędzej odstawienie fluoru pomaga niż mycie zębów pastami z fluorem - poczytajcie w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w domu fluoru nie ma już od bardzo dawna, a wszyscy mają zdrowe zęby. To jakiś stary mit nie mający żadnego związku z prawdą. U mnie brak fluoru jeśli już miał jakiś wpływ na zęby, to tylko pozytywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fluor to trucizna,odpad chemiczny,ktos wpadł na pomysł zeby te odpady gdzies ulokowac i znaleziono miejsce w pascie do zebów i zaczeto go promowac i tak sie rodzi biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta barkol
To prawda, w 100%. Fluor jest szkodliwy, niszczy zęby i doprowadza je do fatalnego stanu, są na to dowody. Tutaj nie musicie pilnować jakoś specjalnie cudownych rozwiązań, zwracajcie uwagę na podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w domu fluoru nie ma od kilku dobrych lat i z zębami cały czas wszystko jest w najlepszym porządku. Nie robię niczego specjalnego dla utrzymania normalnego stanu, po prostu o nie dbam, tak więc żadne cudowne metody nie są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badalnekos
Pasta ajona, trochę systematyczności i w zasadzie problem można rozwiązać w bardzo krótkim czasie. Oczywiście kluczowa jest dobra szczoteczka, odpowiednia dieta i szczotkowanie. A fluor nie ma żadnego znaczenia in plus - to jest wiadome od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda mielczyk
Fluor jest szkodliwy i są na to dowody. U nas w domy z fluoru nie korzysta się od wielu lat, a zęby mamy cały czas na prawdę ok. Cała rodzina myje tak samo - u mnie np. ostatni ubytek pojawił się 4 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasciara
Szkodzi, u nas nie w domu pasty z fluorem od kilku lat. Wszyscy mamy zdrowe zęby, żadnych ubytków, nie leczyłam zębów od dawna, tak więc to całe gadanie o cudowności fluoru było jednym wielkim marketingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badziej
Od wileu lat ajona bez fluoru i wszystko jest w najlepszym porządku. Przede wszystkim zęby są ładne, zdrowe, estetyczne i od tamtej pory całkowicie się zmieniły. Fluor według mnie nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patajuk
Pasta ajona, systematyczne mycie, miękka szczoteczka i jest ok. Fluor moim zdaniem jest całkowicie zbędny i nic nie daje. Dużo większe korzyści przynosi ajona i systematyczność, bo faktycznie przy tym zestawie zęby się stopniowo odmieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miraiana
U nas w domu również od bardzo dawna nie używa się fluoru i jakoś żyję. A już na pewno nie widzę tak, aby faktycznie fluor miał na te zęby jakiś pozytywny wpływ - absolutnie go nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×