Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Emma123

PENICYLINA a ból żołądka......

Polecane posty

Mam ogromny problem. I zastanawiam sie czy ktoras z was miala moze podobnie. Juz drugi raz probuje brac penicyline doustnie i juz po drugiej tabletce mam ogromny bol zoladka, a mam go brac przez 10 dni. Biore nawet leki oslonowe na zoladek. Mam zakazenie ucha, musze wziac antybiotyk, a lekarze mowia, ze penicylina to najlagodniejszy antybiotyk na zakazenia. Najpierw bralam czystta penicyline, ale po 24 godzinach myslalam ze umre z bolu brzucha i zoladka. Doszlam do siebie i teraz mi dali amoxycilin, to pochodne penicyliny, i tak samo. Moze to jakies uczulenie? Ale uczulenie w postaci bolu zoladka? Kiedys bralam juz kilka razy amoxycilin na infekcje zebow i nigdy nie mialam dolegliwosci przewodu pokarmowego. Mislsm robiona gastroskopie kilka lat temu i znalezli reflux. Ok mam reflux, choc nie mam zadnych zgag. Ale przeciez amoxycylina leczy sie zakazenia zoladka bakteria h.pyroli, wiec to jakies zamkniete kolo. Napiszcie prosze jeseli spotkalo was to samo. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brałam to samo
Nieziemsko mdliło mnie po amoksycyklinie, fuj, a wieczorem ciągle miałam wzdęcia, w ciagu dwóch tygodni schudłam 3 kilo, w ogóle nie mogłam jeść jedyne co mogę Ci poradzić to jedz zawsze antybiotyk po większym posiłku, staraj sie go jeść z chlebem 9ja niestety nie jem pieczywa więc dlatego dolegliwości nasilały się) tak jak w instrukcji 2-3 godziny po antybiotyku pij kefiry, jogurty, najlepiej bez cukru, te naturalne, niesłodzone no i kobietko uważaj na "kobiece sprawy" bo po kuracji antybiotykiem na bank złapiesz grzybka tam na dole, więc od razu szykuj sobie Clotrimazol, najlepiej od gina w postaci globulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brałam to samo
Brałam Duomox, ma koszmarny smak takiej jakiejś słodzono-owocowej chemii, szybko rozpuszcza się w żołądku i pewnie stąd te niemiłe odczucia. Inne antybiotyki tak na mnie nie działały, już więcej nie dam sobie zapisać tego syfu....tym bardziej ze wyczytałam ze Doksycyklina jest bardziej skuteczna na infekcje gardła i zapalenie ucha. Dużo osób jest uczulonych na penicylinę, ciesz się że ty nie reagujesz palącą wysypką na całym ciele, po której skóra złazi całymi płatami (tak ma mój ojciec )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brałam to samo
Refluks niestety jeszcze bardziej Cię uwrażliwiał na ten paskudny antybiotyk :-( Ja nie mam refluksu, zgagi ani nic z tych rzeczy ale też czułam się paskudnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy Duomox to jakas penicylina a czy Doksycyklina czy to samo co amoxycilina, bo tyle tych nazw..... mnie nie mdli, tylko boli, kluje w zoladku i tak boli ze az sie poce, ale raz juz przerwalam, musze wziac ten cholerny antybiotych inaczej moge miec komplikacje z uchem, a ostatna rzecz jakiej pragne to zmiana na inny, bo ona sa ponoc tylko gorsze dla zoladka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badri
Duomox nalezy do grupy amoxycylin, a to cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×