Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agusssia2008

Jak się gotuje zupe pomidorową

Polecane posty

no wiec wstaw porcje rosołowa dopraw wrzuc warzywka i ryz potem przecier pomidorowy i smietankę po zakonczeniu gotowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może mu podpadłaś
porcja rosołowa, albo jakaś kostka, włoszczyzna, przecier pomidorowy, smietana. Do gara wrzucasz porcję rosołową albo kostki, obraną włoszczyznę i gotujesz około 40 minut od zawrzenia. Dodajesz przecier i gotujesz 5-10 minut. Podprawiasz śmietaną, solisz i dodajesz odrobinę cukru do smaku. Podajesz z ugotowanym osobno makaronem albo ryżem. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaskost
agusia.... polecam ryz ugotowac osobno.... chyba v3 napisał zeby razem...ale na początku nie polecam trzeba wyczuc co i jak zeby ryz sie nie rozgotował:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak osobno ryz to przed koncem gotowania zacierkę robie z mąki jest bardziej gęsta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość purpleday
Ja też polecam ryż gotowany osobno. Do pomidorówki lubię dać też sporo natki pietruszki- i nie zabielam śmietaną bo nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gotuję jak wszystkie - na wywarze warzywno-mięsnym, potem wszystko przecedzam, daję przecier i zblendowane marchewki i pietruszki plus śmietana i przyprawy (głównie lubczyk) na koniec ryż oddzielnie, bo okropnie namięka, jak lezy dłużej w zupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu nie daję mąki do zup ani sosów- jakoś mi krochmalenie nie pasuje w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość purpleday
a mąki też nie dodaję. Zagęszczam zmiksowanymi warzywami z wywaru, czasem jajkiem lub chlebem razowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym największy jest ambaras
możesz od razu, ale możesz też jak zagotuje się wkład mięsny i odszumujesz. Twój wybór. Ja wkładam od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wkładam od razu tzn. wrzucam mięso do wody, w tym czasie obieram włoszczyznę i wrzucam do gara, razem z liściem laurowym i zielem angielskim i gotuje wszystko do miękkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaki przecier dajecie taki malutki w puszeczce to jeden?? na ile litrów?? robiłam dwa razy i jakas mi kwasna .... ale osttanio dałam pomidory pokrojone w kostke i zwykłe pomidory zblendrowae wszystko i wyszla kwasna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na duzy gar (na 3 osoby na dwa dni) daję jeden duży przecier albo dwa małe (słoiczki czy puszeczki) śmietana łagodzi kwas marchewka też, bo jest s;lodka (daję ją ściapkaną blenderem, nie dośc, że ladgodzi mi kwas to jeszcze zagęszcza zupę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaoalao
Tylko nie przesadźcie z tym przecierem. Ja kiedyś gotowałam w dużym garnku zupę na 2 osoby i dosłownie dałam pół tego większego przecieru i większość zupy musiałam wylać i wody dolać bo dosłownie zupy nie dałoby się zjeść. za dużo przecieru było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×