Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmywarkaaaa

zmywarka- namaczanie

Polecane posty

Gość zmywarkaaaa

Czy w zmywarce przy ustawieniu namaczania, namacza się ile chce? Ja od niedawna posiadam zmywarkę i dzisiaj wypróbowałam namaczanie przed myciem i długo się namaczało i nic... więc włączyłam zmywanie. Czyli w zmywarkach namaczanie nie trwa określony czas tylko można go wyłączyć i włączyć mycie? Ile namaczacie naczynia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywarkaaaa
ale to napisalam :-o Mam nadzieję że wiecie o co chodzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płukanie a nie namaczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywarkaaaa
nie, namaczanie przed myciem ;-) tak mam przynajmniej w instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płukanie a nie namaczanie
moja zmywarka nie ma takiej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko samochodu czy telewizora
u mnie namacza sie przed dłuzszymi programami, ale ja nie mam wpływu na czas namaczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywarkaaaa
ja mogę ustawić namaczanie przed np. krótkim myciem. Wcześniej namaczałam ręcznie ale chciałam wypróbować namaczanie w zmywarce i później włączyć szybkie mycie ale coś długo się namaczało więc przestawiłam na mycie. Dlatego zastanawiam się teraz czy to namaczanie mam sama wyłączać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w domu zmywarka ma trzy tryby - mycie bardzo brudnych naczyń, mycie takich normalnych( w zasadzie korzystamy prawie tylko z tego), i płukanie-nadające się w zasadzie tylko do np odświeżenia naczyń długo nieużywanych, do innych celów go nie wypróbowywaliśmy... każdy ma z góry narzucony czas( ale nie potrafię Ci powiedzieć jaki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko samochodu czy telewizora
no zmywarka musi mieć swój czas namaczania skoro na cały cykl zuzywa kilkanascie litrów wody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To namaczanie a właściwie spłukiwanie jest w celu usunięcia warstwy \"brudu\" z naczyń, które wsadzasz do zmywarki i z góry wiesz, że nie będziesz ich szybko zmywać, więc włanczasz sobie program płukaj i masz pewnosć, że przez ten czas resztki obiadu nie przyschną Ci na \"amen\" w oczekiwanie na zmywanie (np. na drugi dzień lub dłużej) no a jeśli dłużej to nie będą Ci te resztki pleśnieć na naczyniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywarkaaaa
Ja mam program normalny, intensywny- z dwoma zmywaniami wstępnymi, mycie zasadnicze,2 płukania i suszenie, pozniej oszczędny- zmywanie zasadnicze,płukanie, suszenie, Delikatny, Szybki- zmywanie zasadnicze i płukanie. Namaczanie mogę ustawić osobno. Dzisiaj włączyłam program szybki a wcześniej dałam na namaczanie ale jakoś dziwnie to szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywarkaaaa
Czyli to namaczanie powinno dłużej trwać... ja włączyłam namaczanie i po 20min wyłączyłam i włączyłam zmywanie szybkie :) zobaczę jak się naczynia umyją bo jeszcze są w zmywarce :p Ostatnio myłam też w tym szybkim myciu ale wcześniej zamoczyłam naczynia w misce z wodą i płynem i bardzo ładnie się umyły a to szybkie mycie trwa 30min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja zmywarka posiada program "spłukiwania", który trwa ok 8 min nigdy jednak go nie używam, gdyż staram sie zrzucać z talerza wszystkie resztki przed włożeniem go do zmywarki..ustawiłam program, który jest energooszczędny i zużywa bardzo mało wody(a naczynia są zawsze domyte-nawet jeśli czekają 2 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×