Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zus srus

Alternatywa dla Zus?

Polecane posty

Gość Zus srus

Czy istnieje jakaś alternatywa dla płacenia Zus przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Wiem, że do tej pory była to praca nakładcza, ale od 1 marca koniec z tym. Niektórzy powymyślali już coś podobnego, ale czy to jest bezpieczne? Warto się w to bawić? Nie chcę mieć potem problemów, ale jednocześnie nie stać mnie na opłcanaie Zus - u. Zresztą jest to czyste złodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będzie coś dalej
jak na razie jedyną alternatywą wobec ZUS-u jest KRUS, nie wiem nic o innej formie płacenia składek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zus srus
Tylko aby być w KRUS - ie trzeba posiadać jakiś kawałek ziemi, a ja nie mam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będzie coś dalej
no to zostaje tylko ZUS srus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zus srus
Jak dla mnie masakra. To czyste złodziejstwo i wrzucanie pieniędzy w błoto. Gdyby to jescze czemuś służyło to nawet bym nie pisnęła, ale człowiek płaci tyle, a naprawdę nic mu się za to nie należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamamoto
Załżenie hipotetyczne. Kończysz studia , zakładasz firmę , masz 25 lat.Emerytura w wieku 65 lat , czyli n40 lat pracy. roczna składka do ZUS-u 10.000 pln 40 lat X 10. 000 = 400.000 Tyle okrada Cię w sposób zalegalizowany mafia zwana PAŃSTWO. Wszystko oczywiście bez odsetek. I co masz w zamian ???? Kolejki w przychodniach , chamska obsługa itp. Albo tłumaczenia polityków o zobowiązaniach wobec dzisiejszych emerytów. O.K. , ale Oni swoje składki odprowadzali przez wiele lat. Szkoda czasu na pisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamamoto
Założenie do powyższego wpisu. jesteś żonaty , umierasz w wieku 65 lat to przynajmniej żona dostanie ułamek procenta z tych zabranych pod przymusem twoich pieniędzy . Ale jak jesteś samotny i umierasz w wieku 65 lat to co ?????? Pasożyty społeczne // czytaj politycy // cieszą się bo mogą przepuścić twije pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakładając działalność gospodarczą przez pierwsze 2 lata jesteś na unijnych waunkach - płacisz około 100zł za ubezpiecznie rentowo - emerytalne i 215 za zdrowotne... później około 800... Dlatego zastanów sie czy na działalności będziesz zarabiać kilka tysięcy - bo jak marne 2000-3000 to nie warto ... bo Cie ZUS zje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zus srus
Yamamoto, mam takie samo zdanie na ten temat jak Ty. Kurde, a nie da się jakoś wylogować z tego pieprzonego systemu i płacić sobie gdzieś indziej?? Bo mnie szlag chyba jasny trafi... Aniu z chmur, no właśnie mnie tanie ZUS - y skonczyly sie w czerwcu zeszlego roku, takze kapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może zmieńcie formę działalności ... rozszerzcie ją... nie wiem ... Zgadza się, że ZUS jest wysoki, ale jak ktoś zarabia 10tyś nie powinno być problemu - działalność gospdorcza poniżej tego poziomu nie ma racji bytu w Polsce ... etat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamamoto
Do zus s... Oczywiście ,że jest taka możliwość , a raczej była , gdyż obecna możliwość płacenia niższych składek kończy się ostatniego dnia lutego. Ja od 2000 roku płaciłem niski ZUS ostatnio 350 pln miesięcznie. Od 1 marca testuję nową możliwość zmniejszania składek, jak będzie O.K. to za miesiąc napisz do mnie na : finanse66@op.pl Zaznaczam , iż wszystko było do tej pory zgodnie z prawem, mam zaświadczenia o niezaleganiu i wierz mi w ZUS -ie też o tym wiedzą , lecz niestety nie powiedzą Ci o tym, gdyż było by to działanie na szkodę własnej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zus srus
Yamamoto, no właśnie wiem, że od 1 marca likwidują pracę nakładczą. Wiesz, za duże straty dla tych złodziei. Z chęcią do Ciebie napiszę, aby dowiedzieć się o tych niższych składkach. I może z jeszcze większą chęcią się do tego przyłączę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfttyf
co to jest praca nakladcza? jak czytam o tych pijawach to sie krew gotuje, ta forsa kuźwa idzie na ich budynki i gabinety skuurwysynstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zus srus
Możesz sobie poczytać o pracy nakładczej np. tu: http://www.vat.pl/praca_nakladcza_inne_formy_zatrudnienia_1575.php Także jak widać są tego dobre i złe strony. Jednak mnie na samo słowo ZUS aż trzepie. Kurde, jakbym odkładała tą kasę co daje im do własnej skarpety to miałabym 20 tys. zł rocznie (za mnie i za Męża). A tak mam gówno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna taka
powiem wam o sobie straciłam rodziców oboje mieli przepracowane około 30 lat i dostałam rente tylko za jednego 30 lat pracy mojej mamy ZUS wziął sobie do kieszeni mój maz uległ wypadkowi ma zmiażdzone stopy niestety w ostatnim 10 leci nie ma udokumentowanej pracy wczejsniejszy okres ZUS nie bierze pod uwagę i z 3 dzieci męzem chorym zostaję tylko przy jednym dochodzie....nie znam bardziej złodziejskiego Panstwa na całym świecie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskizus1
UWAGA !!!!!!! Zatrudniałeś pracowników na pracę nakładczą, lub polecałeś klientów innym firmom? Przyjdź do nas !!! GWARANTUJEMY, że Ty i Twoi klienci dostaniecie najlepszą ofertę współpracy na rynku NOWA OFERTA ZATRUDNIENIA ( od 1 marca 2009 ) Dla kogo jest ta oferta? - dla osób, które dotychczas pracowały na pracy nakładczej - dla osób, które prowadzą firmę i płacą pełny ZUS Korzyści z zatrudnienia w naszej firmie: - Oszczędność z tytułu składek na ZUS ( od 330 zł miesięcznie do 430 zł miesięcznie a nawet więcej ) - Nie musisz polecać kolejnych osób - Nie musisz nigdzie wyjeżdżać - Nie musisz zamykać swojej firmy - Nie musisz kupować żadnych polis i funduszy inwestycyjnych - Twoja emerytura zamiast 700 zł wyniesie minimum 2300 zł - Nie musisz nikogo polecać ale jeśli będziesz chciał to za każdą poleconą osobę będziemy Ci co miesiąc wypłacać prowizję, która zwiększy Twoją oszczędność Nie Zwlekaj z podjęciem decyzji ! Jeśli pracowałeś na pracy nakładczej to od 1 marca 2009 roku będziesz musiał płacić pełne składki na ZUS ( 832.62 zł ), aby tego uniknąć napisz do nas lub zadzwoń już dziś i po 1 marca LEGALNIE oszczędzaj od 330 do 430 zł miesięcznie. INFORMACJE: www.TniemyWydatki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×