Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majeczka_25_099

Budowa domu. PROSZE O POMOC!

Polecane posty

Gość majeczka_25_099

hej. Mam pytanie odnosnie budowy domu, a dokladniej jego ceny...chcialabym wybudowac 4 osobowy malutki domek , nie wiecej jak 120 m kw. (dach dwuspadowy) w tym: mała łazienka, mała sypialnia, jakis wiekszy salon, mala kuchnia +jadalnia. dodatkowy pokoj (nie mamy jeszcze dzieci, ale tak na przyszlosc:)) czy jestem w stanie zmiescic sie w kwocie 150 tys? 200 tys? wliczajac rowniez budowe garazu? ps. dzialke mam. oto ogolny przyklad projektu, mniej wiecej inteesuje mnie cos takiego: http://www.kreodom.pl/portal/projekt/Maciejka-4-Wolnostojacy-Budynek-z-poddaszem-35685280_992_4_1_100:120_1_4_8.html prosze o rady przede wszystkim osoby ktore budowaly dom, lub znaja sie na tym. z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka_25_099
moze ktos mi pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
200 tys. w zadnym wypadku nie wystarczy! Budowalam bardzo podobny dom, niemalze taki sam. Wyszlo ponad 330 tys., nie mam ogrodzenia, elewacji i zrobionej lazienki na gorze. Podbitki tez nie, ani balustrad zewnetrznych. I budowalam w malym miescie na pomorzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem ekspertem ale uważa że powinnaś przygotować swój budżet na wydatek rzędu 300 tysięcy PLN. Lepiej żeby ewentualnie ci zostało, niż żeby zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka_25_099
katia, dzieki za pomoc. wlasnie tak myslalam ze nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikii
nie znam się bo nie budowałam, ale wiem, że ważne czy zlecasz budowę ekipie czy szukasz robotników na własna rękę (w tym drugim przypadku wychodzi znacznie taniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie da rady moim zdaniem. Jedna uwaga co do garażu... pamiętaj, że jeśli to będzie garaż wolnostojący, będziesz płaciła podatek jak za zboże, to tzw. inne nieruchomości 6,52 za metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mam nadzieje, ze mowisz o wersji bez piwnicy. Piwnica to koszt rzedu 40 tys. zl. Jak nie wiecej. Musisz maksymalnie ciac koszty. I tak zawsze wychodzi 40% wiecej niz sie planowalo. :( No niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka_25_099
777-X dzieki, chyba bedzie trzeba wziac wiekszy kredyt...chociaz zastanawiam sie czy nawet to 300 tys wystarczy.....przeciez dochodzi jeszcze garaz, piwnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja budujeeee
dom dwa razy taki i wiem ze koszty do ukonczenia siegna grubo ponad 500 tys zl oczywiscie bez plotu,roslinek w ogordku itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka_25_099
no wlasnie piwnica tez katia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka_25_099
o roslinkach to ja nawet teraz nie mysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gloryyy
Trzeba pamiętać, że budowa domu na pewno wychodzi duzo taniej, jeśli wykonujemy większość prac sami. Na www.elektronarzedzia.ive.pl mozna znaleźć wszystko co jest potrzebne do samodzielnego remontu lub budowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAjeczka,ja budowałem 2 lata temu. Mysle ze ceny sie az tak nie zmieniły. Co prawda 150 to mało ale 300 tys to gruba przesada. Mam cały kosztorys z mojej budowy pisz na gg 3184469

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poczatku było szukanie firmy, kilka firm zlozyl o oferty ,były takie nawet ze 40-45 tys ządali za same mury, masakra pomyslałem. Odechciało mi się budować. Ale szukałem i stargowałem sie do 23500pln za stan surowy otwarty bez dachu.Za dach wytrgoalem 60pln za metr kw. więźba plus dachowka. Materiały szukałem po całej polsce , często od producenta bezposrednio. Duzo dzwoniłem,pisałem maile,targowałem się.Rok czasu wyjety z zyciorysu ale opłacało się bo ci co budowali podobne domy obok mojego wydali tak jak piszecie,ponad 300tys. Na budowie byłem codziennie,pilnowałem czy wszystko idzie zgodnie z projektem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89798733
Slyszalam z tego forum opinie, ze niektorym udawalo sie zbudowac domy ok. 100 m pod klucz za 70 tys,, metooda gospodarcza, a tanich materialow, pracujac tez samemu przy budowie. Firmy najuczesciej strasznie naciagaja na te koszta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paooolo
lIROYO-za wiwzbedachowa i pokrycie dachowka zapłaciłes nieco ponad 100 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×