Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

2face

Becikowe - nowe warunki

Polecane posty

ten jednorazowy zasiłek w wysokości 1000 zł otrzymasz teraz od gminy na Nowych Warunkach: 1.Warunkiem bedzie juz nie tylko odpis Aktu Urodzenia dziecka,ale takze KARTA CIĄZY albo Zaświadczenie Lekarskie,które powinno potwierdzać ,ze od 10 tyg ciąży byłaś pod opieką lekarską i poddawałaś sie obowiązkowym badaniom.Na liście są wizyty kontrolne co3-4 tygodnie,badania krwi i moczu oraz co najmniej 3 USG. Przepis będzie obowiązywał od 1listopada 2009r .Mam,które zaszły w ciąże przed 1 stycznia 2009roku,przepis nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj dowiedziałam się właśnie o tych nowych warunkach i już byłam przekonana że becikowe przejdzie mi koło nosa ponieważ karte ciąży mam założoną od 11 tyg wkurzyłam się niemiłosiernie bo mąż moj upierał się że to weszło i już obowiązauje ale ale .... pisze wyraźnie ze przepis bedzie obowiązywał od 1 listopada a porod mam w czerwcu czyli mnie to nie dotyczy uuuufff Drogie mamy co myślicie o tych nowych warunkach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupie strasznie
W takim wypadku przestanie to być becikowe- powinni nazwać to- zwrot kosztów leczenia i opieki medycznej w czasie ciąży. Tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uwazam ze to dobry pomysl! Dla normalnych, dbajacych o siebie w trakcie ciazy mam nie jest to zadna nowina, prawda? I tak regularnie chodzilo sie do lekarza:) Idealne wyjscie dla cpunek i kobiet pijacych podczas ciazy, przynajmniej beda chodzily do lekarza, nie bede zachodzily w ciaze tylko dla pieniedzy, a potem oddawaly dziecko (slyszalam, zue takie wypadki sie zdarzaja:( ) Co do kobiet ktore pozno dowiedzialy sie o ciazy to napewno bede wyjatki! nie wyobrazam soebie zeby nie przyznano mi pieniedzy, bo np w trakcvie ciazy mialam 3 okresy i jestem juz powiedzmy w 15 tc! Napewno takie przypadki beda uwzgledniane:) Pocieszcie sie drogie Panie ze tak jest za granica! Ciaza musi byc dobrze prowadzona, dopiero wtedy beda pieniazki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z jednej strony to dobrze
bo są takie kobiety, które pierwszy raz widzą lekarza na porodówce, albo pijaczki które całą ciąże chleją, a tak jak będą musiały chodzić to dzieci mają wieksze szanse na to że urodzą się zdrowe. Głupota że już od 10 ty, chociaż od 12 powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze mamą nie jestem, ale uważam, że to dobry pomysł, choć nie w każdym przypadku. Dobre jest to ze względu na kobiety ze środowisk patologicznych, które w ciąży nie chodzą do lekarza, nie badają się. A nie do końca trafione jest to ze względu na kobiety, które mają nieregularne cykle, zaburzenia hormonalne, u których normą jest to, że czasem nie mają miesiączki przez 2-3 miesiące. Ja mam np zespół policystycznych jajników i nigdy nie wiem kiedy będzie kolejna miesiączka i tak np ostatnią miałam 27 grudnia, dzisiaj idę do lekarza i gdyby okazał się, że jestem w ciąży to byłby to już prawdopodobnie 7 tygodzień, gdybym z wizytą u lekarza poczekała jeszcze trochę, to mogłabym nie zmieścić się w tych 10 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupie strasznie
no fakt, nie wzięłam pod uwagę tego, ze to moze być ok. ze względu na środowiska patologiczne itd. Ale z drugiej strony, zwróćcie uwagę, ze większość kobiet w ciąży chodzi do lekarza prywatnie- bo w przychodniach lekarskich trzeba stać w kosmicznych kolejkach, każde badanie wykonuje kto inny. Np. idziesz na badanie i rozmowę do lekarza prowadzaącego- dostajesz skierowanie na cytologię, którą robią położne, a później jeszcze na USG- to jest chore. Kurna, warunki są straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie moja kolezanka przyjechala do kraju gdzie mieszkam dopiero pod koniec ciazy:) A sa tutaj takie same warunki jak teraz wprowadzono w Polsce! Poprostu poszla do lekarza powiedziala mu i lekarz wbil jej pieczatki z 8 wizyt! Ona akurat nie miala wyjscia bo jej maz staral sie o pozwolenie na pobyt i nie mogla wczesniej tutaj byc ubezpieczona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozchodzi się o to że są kobiety które dowiadują się pozno o swojej ciazy i to nie tylko dlatego ze sa patologiczne pijaczki niedbające o siebie ale są to kobiety z zaburzeniami hormonalnymi i dlaczego one mają być pokrzywdzone bo tak właśnie będzie!! Już też troszkę zgłupiałam bo na jednym z portali jest napisane że obowiązuje od 1 stycznia 09 i teraz gdy ja mam założoną kartę ciąży od 14 tyg nie dostanę mam założoną od 14 tyg bo pielęgniarka to zaniedbała, dlaczego ja mam teraz stracić tysiąc zł przez jej błąd. I teraz co ja mam zrobić Zajść i powiedzieć panie doktorze prosze na nowo zalożyć moją kartę bo faktycznie byłam u pana już w 7 tyg ciąży a wy nie założyliście mi tej cholernej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniusia23
dostaniesz, bo zaszłas w ciaze przed 1 styczniem 2009 roku. Ja tez sie obawiałam o sibie, przeczytałam ten przepis juz na poczatku listopada. Mimo ze bylam u gina w 4tc to nie zanotował tego w karcie ciazy, generalnie byłam na 10 wizytach a mam wpis tylko z 3... wyobrazacie sobie. Musze jej powiedziec zeby mi uzupełniła pare wpisów, bo to wyglada tak jakbym nie dbała o dziecko. A przepis wszedł ze wzgledu na to ze zbyt duzo poronien jest no i po to zeby unikanc wszelkich wad dziecka. To nie jest wprowadzone nam po zlośći:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniusia23
opza kartą ciązy moze tez byc zaświadczenie od lekarza :-) także nie macie się o co martwić, w końcu to lekarz za Was potwierdza :) dostanie do raczki sianko i wypisze, tak samo zreszta moze odtworzyć kartę ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie dowiedzialam o ciazy w 10 tyg byl to ten wtorek mam skierowanie na badanie i dopiero jak pojde z wynikami zaloza mi karte ciazowa wiec to bedzie pewnie 12tydzien. zdjecie usg mam z 10 tyg pozatym w 9 juz bylam na samych badaniach by sie upewnic. dostaniesz becikowe nie masz co sie martwic w ciaze zaszlas przed wejsciem ustawy w zycie a prawo nie obowiazuje wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja znajoma dowiedziała się,że jest w ciąży w 5miesiącu jak poczuła ruchy dziecka a dlaczego nie zorientowała się wcześniej dlatego,że miała normalnie co miesiąc miesiączkę i żadnych objawów, brzuch jeszcze nie rósł dopiero kopanie dziecka i lekarz i co jej się już nie bedzie nalezalo?? troche bezsensu jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie nie mam co się złościc bo becikowe będzie no ale właśnie są kobiety takie jak np. znajoma pigula87 i co wtedy :/ nic jedynie co możemy zrobić to sobie pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kub cg b
czyli dziewczyny ktore mieszkaja za granica i tam przechodza swoja ciaze juz nie dostana becikowego. ja sie jeszcze zalapalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze i niedobrze....
No właśnie, ja dowiedziałam się o ciąży w 8 tygodniu, u lekarza oczywiście, ale kartę miałam założoną znacznie później!!! Tylko tyle, że rodzę za 2 mce, więc mnie przepis nie dotyczy. Ale jeśli się nie chodzi prywatnie, to właśnie tak to wygląda, olewają Cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milzuk2
witam warunki becikowego są teraz jasne jeżeli kobieta w ciąży nie miała regularnych badań u ginekologa od 10 tego tygodnia ciąży to może się pożegnać z tysiączkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maarta_2011
Od listopada 2009 do otrzymania becikowego wymagane było przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o pozostawaniu pod opieką medyczną przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży - do porodu. Wymóg został zawieszony do 31 grudnia 2011 r. Zaświadczenie potwierdza fakt odbycia co najmniej trzech wizyt u ginekologa - w każdym trymestrze ciąży. Musi zostać wypisane na specjalnym formularzu określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 września 2009 r. "w sprawie formy opieki medycznej nad kobietą w ciąży, uprawniającej do dodatku z tytułu urodzenia dziecka". Wzór zaświadczenia lekarskiego dostępny jest w portalu becikowe.com Formą opieki medycznej, o której mowa w rozporządzeniu, są świadczenia zdrowotne udzielane w ramach: 1. podstawowej opieki zdrowotnej; 2. ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych; 3. leczenia szpitalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×