Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość care assistant

praca jako care assistant

Polecane posty

Gość care assistant

zastanawiam sie nad ta praca i bardzo prosze o udzielenie jakis wskazowek , jakie macie doswiadczenia, w jakich domach opieki warto pracowac, a wjakich nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaska
no cóż..pracuje jako hca już 3 lata,mój chłopak i znajomi nieco dłużej..co dokładnie chcesz wiedzieć? w jakich warto a w jakich nie? to za ogólne pytanie,w każdym jest inaczej,inna atmosfera.Na początek polecam nie nursing home (ludzie już niesprawni,ciągła zmiana pieluch,mało samodzielni) ale residential home (pieluchy też się zdarzają ale niektórzy zmieniają je sami,są tez sprawni umysłowo i jest o czym z mini pogadać..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaska
generalnie na początku szok,oni maja swoje humory,jak to starzy ludzie których często cos boli lub sa po prostu zmęczeni życiem.Z każdym rozmawia sie inaczej.Ale są tez indywidualności dzięki którym czujesz że robisz cos dobrego.Trzeba mieś do tego serce i cierpliwość.Aha i dobra praca jak chcesz sie nauczyć szubko języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaska
sorry za błedy.piję własnie wisky:) jak cos to odpowiem jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care assistant
no wlasnie ocos takiego mi chodzilo, ze nie polecasz nursing home. Ja jestem kompletnie zielona w tym temacie. Wlasnie stracilam prace, wiec bede sie rozgladac za czymkolwiek. Chodzi mi tez o to, zeby podszkolic angielski. Umiem sie dogadac, ale brakuje mi szlifu, takiej codziennej rozmowy z anglikami. W poprzedniej pracy mialam samych anglikow, ale nie bylo czasu na rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaska
myślę że jak nie masz żadnej pracy i możliwość zatrudnienia w nursing home powinnaś sie na to zdecydować.Jesli potrzebujesz więcej kasy często jest możliwość wzięcia nadgodzin,język podszlifujesz bardzo szybko,oni gadają do ciebie nawet jak nie chcesz ich słuchać;) na początku oczywiście możesz mieć trudności (słownictwo zawodowe)ale szybko je opanujesz.Proponuję mieć przy sobie notesik i zapisywać nowe słowa.Zresztą MUSISZ nauczyć się szybko bo będziesz odpowiedzialna za tych ludzi i po prostu trzeba rozumieć o co im chodzi.I nie przejmuj się niepowodzeniami na początku,uśmiech tam działa cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caregiver
Hej Czy ktoś może doradzić czy lepiej pracuje sie w domu opieki czy jako opiekun dojeżdżający do klienta co u mnie sie wiąże ze zmiana ubezpieczenia auta na biznesowe użycie. Czy warto podejmować taka prace? Czy lepiej poczekać aż zaproponują prace z domu opieki. Powysylalam ok 10 cv więc mam nadzieje ze choć jeden dom sie odezwie.. Bardzo chce spróbować tego typu pracy. Poradzicie coś.. Jakie są za i przeciw tejże pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
no cóz są tego dobre i złe strony za czas spędzony w samochodzie ci nie płacą (czyli jak są korki to stoisz za darmo) poza tym czasem te pół godz czy godzina które masz spędzić u klienta to za mało żeby zrobić coś jak należy, czasem musisz sie śpieszyć żeby zdążyć do następnego a jak ktoś lubi gadać czy ma jakiś problem to musisz wiedzieć jak go, mówiąc brzydko zbyć czy też szybko to załatwić. Często home care ma płacony więcej ale jak powiedziałam nie płacą za czas podróży. A dobre strony? robisz swoje i idziesz dalej, nie wnikasz, nie masz problemów z innymi pracownikami, zmieniają ci sie ludzie więc się tak nie nudzi.Niektórzy to lubią (np moj maż). Często w domach opieki jest ciężej, short staff, dzwonki, manager na głowie czy upierdliwa pielęgniarka.A tu pracujesz sam (ewentualnie we dwójkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
tez mam biznesowe ubezpieczenie bo maz pracuje w terenie.Ja zawsze lepiej się czułam w jednym stałym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caregiver
Ja na początek myśle o domach opieki... Chce nabrać doświadczenia pouczyc sie języka, zrobić nvq a może pózniej pracować jako opiekun dojeżdżający ... Zależy ile zapłacą a wiadomo lepiej maja ci z doświadczeńiem. Wydaje mi sie ze do residential Homes trudniej sie dostać a do takich złożyłam cv. Hmm zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie szukaj pracy w domach typu nursing, to katastrofa. Domy opieki typu residential i EMI, nie dość że lepsze warunki pracy, praca lżejsza, to jeszcze płaca zazwyczaj powyżej najniższej stawki. Polecam te organizacje: MHA i Orchard Care Homes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wethairpl
Przez jakiś czas pracowałam jako support worker, jest to praca zbliżona do pracy carera, polega właściwie na tym samym. Było to dla mnie bardzo trudne doświadczenie. Sporo się nauczyłam, ale ze względu na problemy zdrowotne zrezygnowałam. Pisałam o tej pracy na blogu http://wethair.pl/category/support-worker/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×