Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona-Kupowala

Co tansze samemu upiec chleb czy kupić specjalną maszynę do robienia chleba?

Polecane posty

Gość Ona-Kupowala

Ciekawa jestem co zuzywa mniej prądu. Piec elektryczny czy taka maszyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie wiem bo mam od paru dni. Ale jedno jest pewne że w maszynie nic mnie nie obchodzi i się nie męcze(niektóre przepisy na pieczywo wymagają długiego wyrabiania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakladajac, ze pieczesz jeden chleb, to mysle, ze taka maszyna zuzyje mniej pradu nic piec, ktory musi caly sie nagrzac, gdybys piekla klika chlebow na raz to chyba piec bylby bardziej ekonomiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piekę w gazowym piekarniku
za jednym razem 2 chleby po 1,5 kg czyli 3 kg chleba uważam maszynę za zbędny wydatek - tym bardziej, że w maszynie nie możesz kształtować bochenków według swoich zachcianek a jak sie rozszalejesz z chlebami to napewno bedziesz chciała piec bocheneczki, a nie tylko takie same z automatu :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Ja piekę chleb w piekarniku. Wychodzą mi dwa chleby w blaszkach 30x10 cm.Koszt jest taki: 1/2 kg. mąki pszennej - ok.1 zł 1/2 kg. mąki żytniej - ok. 1,5 zł 1 szkl. żurku - ok. 1-1,5 zł 5 dag drożdży - ok.50 gr czyli same składniki to 4-4,50 plus tyle ile zużywa piekarnik 40 min w 200 st.Gotowe mieszanki do wypieku chleba są droższe kosztują ok. 5 zł a chlebek z maszyny wychodzi jeden i do tego malutki.Z tego co wiem maszyna do wypieku chleba wszystko robi sama ale to wszystko trwa dość długo i pożera w tym czasie prąd. Podczas rośnięcia też a mój rośnie sobie sam za darmo na kaloryferze. Co do jakości i smaku nie będę się wypowiadać, bojadłam ten z maszyny i był bardzo dobry ale mój jest też pyszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od maszyny :) U mnie z maszyny wychodzi wielkością dobrze wyrośniętego chleba tostowego.Więc aż tak mały to nie jest :) Ja nie kupuje mieszanek bo faktycznie są drogie :D Kiedyś był taki temat o maszynach gdzie dziewczyny pisały że zużycie prądu nie jest duże.Ale to się u mnie okaże w praniu :P Najkrótszy program (wyrabianie,rośnięcie,pieczenie ) to 1-1,5 godziny. Tylko takjak pisze są różne maszyny w których można robić konfitury,dżemy,piec ciasta itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marek
Jak kupuje w sklepie internetowym gotowe mieszanki na chleb. cena super i szybka wysyłka a chlebki pycha. polecam upieczchleb.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×