Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość jest tu kto

Sympatektomia - miał ktoś?

Polecane posty

Gość Gość

Hej, 

Chcialabym się dowiedzieć czy lekarz który wystawiał Wam skierowanie sam wiedział do której kliniki Was skierować? Chodzi o zabieg w ramach NFZ. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wet wet wet

Witam, szukam kontaktu z ludźmi po symoatektomii piersiowej przeprowadzonej kilka lat temu. Nurtuje mnie pytanie o potliwość kompensacyjną po zabiegu - jak wygląda to kilka lat a nie tygodni po zabiegu?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wet wet wet

Klinika chirurgii klatki piersiowej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BIUS

Ewelinka. Jestem drugą dobę po sympatektomii piersiowej. Pocenie się głowy i twarzy ustąpiło, ale pocę się w innym miejscu -  plecy, brzuch. To może być nadpotliwość kompensacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Mam 25 lat od zawsze mialam spocone dłonie. Dwa tygodnie  temu mialam zrobioną operacje sympatektomia piersiowa w Kielcach. Wykonywał ją dr.Rybojad .Bardzo mily lekarz .Jestem zadowolona z operacji. Dlugo sie zastanawialam nad tym gdyż jest duze ryzyko powikłań .Po tygodniu czulam się juz super. Prawa dłoń zupelnie sucha a lewa czasami wilgotna podczas stresu. Twarz również sie nie poci i pachy .Zmniejszyla sie potliwosc stóp również. W nocy tylko czasami poca mi sie plecy i pupa .Ale nie jest to uciążliwe 

 Jesli tez macie taki sam problem i całe zycie żyjecie w stresie to nie ma sie nad czym zastanawiać  to naprawdę odmienia życie. Teraz jestem bardziej pewna siebie. Pierwszy raz w życiu poszłam do kosmetyczki na paznokcie:) 

Polecam doświadczonego  lekarza;dr.Rybojad. Szpital onkologiczny w Kielcach. (Najpierw dzwonić do sekretariatu umówić sie na wizytę) 

Edytowano przez Katarina24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam na jakim poziomie mielscie sympatekomie??

czy macie namiary na jakas klinike prywatna oprucz gdanska bo w tym roku nie ma zabiegów, chodzi mi o twarz o napadowe czerwienienie

i ewentualnie kto wystawia skierowanie  na taki  zabieg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem 6 lat po takim zabiegu. Moim problemem było pocenie dłoni i pach. Zabieg miałam na jesień 2014 roku. Efekt jeśli chodzi o dłonie jest super, są suche a nawet trochę za suche, nie pocą się wcale, nawet podczas upałów czy dużego wysiłku. Pachy nie są w 100% suche ale jest o wiele lepiej niż przed zabiegiem, czasami w na prawdę ogromny upał robią się delikatnie wilgotne ale plam na koszulce nie ma.

Kompensacja u mnie wystąpiła i jest niestety dość duża. Najbardziej pocą się plecy i brzuch. Przez pierwsze 2-3 lata to było prawie niezauważalne, teraz jest gorzej. Wystarczy że zrobi się trochę cieplej (tak 18-20 stopni) i zaświeci słonce i np. podczas spaceru wolnym krokiem, po plecach i brzuchu pot zaczyna mi płynąć, jak zrobi się 25 stopni i powyżej to jest to na prawdę nasilone, pocę się tak mocno że koszulka jest mokra po krótkim czasie  od założenia bez żadnego wysiłku fizycznego. W chłodniejszym półroczu ten problem praktycznie zanika chyba że np. wykonuję jakiś duży wysiłek fizyczny. Poza kompensacją innych problemow nie zauważyłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynajmę aparaturę do jonoforeza. kotarba160@gmail.com proszę pisać na tego e-maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo cierpię na erytrofobie. Nadpotliwosc stóp i rąk. Wie ktoś może czy zabieg można wykonać w Warszawie? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 

borykam się odkąd pamiętam z nadpotliwoscią, głównie skóra głowy, twarz, pachy, torso. Ostatnio wyszukałem że istnieje zabieg sympatektomii natomiast nie mogę niczego konkretnego w internecie wyszukać. Wiem na czym to polega ale konkretnej kliniki już nie. Mieszkam w okolicy Gdańska, czy ktoś może mi coś polecić, interesują mnie placówki które wykonują te zabiegi na NFZ jak również prywatnie. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy interesujecie się sympatektomią błagam nie róbcie tego zabiegu, na polskich forach jak i od polskich lekarzy nie dowiecie się za dużo, lekarze nie mają pojęcia jakie zabieg niesie negatywne skutki.
Ja sama zdecydowałam się na zabieg i bardzo tego żałuję. 
Sympatektomia piersiowa to nie tylko magiczne przerwanie pocenia dłoni, to zblokowanie chłodzenia się ciała od czubka łowy do lini sutków. Ciało się nie chłodzi! następuja problemy z termoregulacją, przychodzą problemy skórne (wysuszona skóra), poniewaz nerw współczulny zostaje przerwany to następują problemy naurologiczne, bóle nerwowe które są nieznośne i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie , dłonie pieką, wręcz parzą!
nie róbcie tego zabiegu dobrze radzę! 
ZABIEG JEST ZAKAZANY W SZWECJI! w miejscu skąd się wywodzi, czy uważacie to za przypadek???
NA FB JEST GRUPA (ETS AWARNESS ...) KTÓRA ZRZESZA LUDZI POKRZYWDZONYCH ZABIEGIEM, WARTO WEJSC I POCZYTAC.
zabieg niszczy życie uwierzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałam , sympatektomia powoduje również brak gęsiej skóki, bralk rozszerzania się źrenicy....
niby nic takiego ale to wskazówka, że juz inaczej będziecie reagowac na emocje, staniecie się pusci w srodku, pozbawieni motywacji.
ODRADZAM ZABIEG

ZADEN LEKARZ WAM NIE POWIE O TYM CO DZIEJE SIĘ Z CIAŁEM PO ZABIEGU, O POCENIU KOMPENSACYJNYM NIE WSPOMNĘ.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2021 o 00:11, betispageti napisał:

a zapomniałam , sympatektomia powoduje również brak gęsiej skóki, bralk rozszerzania się źrenicy....
niby nic takiego ale to wskazówka, że juz inaczej będziecie reagowac na emocje, staniecie się pusci w srodku, pozbawieni motywacji.
ODRADZAM ZABIEG

ZADEN LEKARZ WAM NIE POWIE O TYM CO DZIEJE SIĘ Z CIAŁEM PO ZABIEGU, O POCENIU KOMPENSACYJNYM NIE WSPOMNĘ.

 

Witam też jestem po takim zabiegu i też mam spore skutki uboczne, napisałam Ci na priv, jeśli znajdziesz chwilę będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez całe dzieciństwo i dorosłe życie miałam zawsze mokre dłonie i pachy. Pod pachy w końcu odkryłam etiaxil i to znacznie pomogło, natomiast z dłońmi nie potrafiłam sobie poradzić, a chyba nie muszę pisać jak bardzo to krępujące podać mokrą dłoń na powitanie, odebrać pieniądze w sklepie czy np. załatwić coś w urzędzie. Znajoma poleciła mi zabieg sympatektomii, bo sama jest po nim już chyba 5 czy 6 lat i bardzo sobie chwali (też miała problem z mokrymi dłońmi).

Sympatektomię miałam 2,5 miesiąca temu. Dłonie od zabiegu mam od razu suche, pachy tak samo, po długich latach mogłam zrezygnować z etiaxilu i wystarcza mi zwykły dezodorant z Rossmana (a wcześniej jakbym na 5 dni odstawiła etiaxil to od razu miała bym wielkie mokre ślady). Jako skutek uboczny pot leci mi po brzuchu, po plecach, pod piersiami (a wcześniej za mocno się w tych miejscach nie pociłam). Nie jest to cały czas ale jak były te upały w lipcu to pot spływał strużkami że koszulka w kilkadziesiąt minut po założeniu była  cała mokra. Albo np. wczoraj przed tymi burzami, duszno, powietrze stało, już jak siedziałam na mieszkaniu pot leciał bardzo, po krótkim spacerze  byłam zlana   jakby ktoś mnie wodą oblał… Dziś jest chłodniej i problemu już nie ma. W pracy gdzie mamy klimatyzację, też ten problem nie występuje.

Na chwilę obecną z zabiegu można powiedzieć że jestem zadowolona, jak to pocenie „zastępcze” czy kompensacyjne jak kto woli  się nie nasili. Jeśli będzie tak jak teraz że jest ono tylko w upalne dni, czy podczas wysiłku to jest to do przeżycia, bo przecież tych upałów nie ma nie wiadomo ile (a jak już pisałam przy chłodniejszej pogodzie tego nie ma), a wcześniej dłonie pociły mi się cały rok i jest to bardziej krępujące bo to przecież dłoń podaje się na przywitanie, dłonią podpisuje się dokumenty, czy trzyma się ją  np. podczas tańca itp.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iwona odpisalam Ci na priv. Jesli ktos jeszcze odczuwa skutki uboczne po zabiegu jest nadzieja dla nas. Istnieje mozliwosc przeszczepu nerwu. To skomplikowane i kosztowne ale byc moze jesli ruszymy tematem bedzie tez mozliwosc zrobienia tego w Polsce(poki co jest za granica).

piszcie tutaj swoje przezycia po zabiegu- ja np zle zasugerowalam sie tylko pozytywnymi opiniami, trzeba pisac wszystko ludzie!!! NA BOGA to jest tak duza ingerencja a lekarze tak malo o tym mowia. Jesli cos jest dostepne to sie z tego korzysta a mozna sie naprawde wkopac w duze tarapaty przez ten zabieg. 

Edytowano przez betispageti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2021 o 13:07, elka-dob77 napisał:

Przez całe dzieciństwo i dorosłe życie miałam zawsze mokre dłonie i pachy. Pod pachy w końcu odkryłam etiaxil i to znacznie pomogło, natomiast z dłońmi nie potrafiłam sobie poradzić, a chyba nie muszę pisać jak bardzo to krępujące podać mokrą dłoń na powitanie, odebrać pieniądze w sklepie czy np. załatwić coś w urzędzie. Znajoma poleciła mi zabieg sympatektomii, bo sama jest po nim już chyba 5 czy 6 lat i bardzo sobie chwali (też miała problem z mokrymi dłońmi).

Sympatektomię miałam 2,5 miesiąca temu. Dłonie od zabiegu mam od razu suche, pachy tak samo, po długich latach mogłam zrezygnować z etiaxilu i wystarcza mi zwykły dezodorant z Rossmana (a wcześniej jakbym na 5 dni odstawiła etiaxil to od razu miała bym wielkie mokre ślady). Jako skutek uboczny pot leci mi po brzuchu, po plecach, pod piersiami (a wcześniej za mocno się w tych miejscach nie pociłam). Nie jest to cały czas ale jak były te upały w lipcu to pot spływał strużkami że koszulka w kilkadziesiąt minut po założeniu była  cała mokra. Albo np. wczoraj przed tymi burzami, duszno, powietrze stało, już jak siedziałam na mieszkaniu pot leciał bardzo, po krótkim spacerze  byłam zlana   jakby ktoś mnie wodą oblał… Dziś jest chłodniej i problemu już nie ma. W pracy gdzie mamy klimatyzację, też ten problem nie występuje.

Na chwilę obecną z zabiegu można powiedzieć że jestem zadowolona, jak to pocenie „zastępcze” czy kompensacyjne jak kto woli  się nie nasili. Jeśli będzie tak jak teraz że jest ono tylko w upalne dni, czy podczas wysiłku to jest to do przeżycia, bo przecież tych upałów nie ma nie wiadomo ile (a jak już pisałam przy chłodniejszej pogodzie tego nie ma), a wcześniej dłonie pociły mi się cały rok i jest to bardziej krępujące bo to przecież dłoń podaje się na przywitanie, dłonią podpisuje się dokumenty, czy trzyma się ją  np. podczas tańca itp.

Pozdrawiam

Hmm wydaje mi sie ze sobie wmawiasz to zadowolenie. Poczekaj w tancu jak zaczniesz sie wstydzic ze poca ci sie plecy za ktore partner przeciez tez trzyma... polowa ciuchow do wyrzucenia...

 

gdzie robilas zabieg ? Jak sie czujesz fizycznie? Jak z energia? Jak z innymi kwestiami? Czy masz sucha skore glowy po zabiegu???

 

Ludzie to jest wazne !!!!! Niech juz nikt sie nie nabierze na cudownosc tej procedury. To jest tylko i wylacznie szybka kasa dla lekarzy.

 

swoja droga zabieg tez powoduje arytmie ale kto by tam o tym wspominal prawda??? 

Edytowano przez betispageti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2021 o 09:11, betispageti napisał:

Hmm wydaje mi sie ze sobie wmawiasz to zadowolenie. Poczekaj w tancu jak zaczniesz sie wstydzic ze poca ci sie plecy za ktore partner przeciez tez trzyma... polowa ciuchow do wyrzucenia...

 

gdzie robilas zabieg ? Jak sie czujesz fizycznie? Jak z energia? Jak z innymi kwestiami? Czy masz sucha skore glowy po zabiegu???

 

Ludzie to jest wazne !!!!! Niech juz nikt sie nie nabierze na cudownosc tej procedury. To jest tylko i wylacznie szybka kasa dla lekarzy.

 

swoja droga zabieg tez powoduje arytmie ale kto by tam o tym wspominal prawda??? 

Po zabiegu czuje się w porządku poza tym ze gdy było ciepło pociły mi się plecy i brzuch. Skory głowy nie mam suchej, trochę aż za suche są dłonie, co mi nie przeszkadza. Spadku wydolności „energii” itd nie zaobserwowałam, jedynym powikłaniem na chwile obecna jest kompensacyjne pocenie o którym wcześniej już wspominałam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2021 o 00:09, betispageti napisał:

Ludzie którzy interesujecie się sympatektomią błagam nie róbcie tego zabiegu, na polskich forach jak i od polskich lekarzy nie dowiecie się za dużo, lekarze nie mają pojęcia jakie zabieg niesie negatywne skutki.
Ja sama zdecydowałam się na zabieg i bardzo tego żałuję. 
Sympatektomia piersiowa to nie tylko magiczne przerwanie pocenia dłoni, to zblokowanie chłodzenia się ciała od czubka łowy do lini sutków. Ciało się nie chłodzi! następuja problemy z termoregulacją, przychodzą problemy skórne (wysuszona skóra), poniewaz nerw współczulny zostaje przerwany to następują problemy naurologiczne, bóle nerwowe które są nieznośne i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie , dłonie pieką, wręcz parzą!
nie róbcie tego zabiegu dobrze radzę! 
ZABIEG JEST ZAKAZANY W SZWECJI! w miejscu skąd się wywodzi, czy uważacie to za przypadek???
NA FB JEST GRUPA (ETS AWARNESS ...) KTÓRA ZRZESZA LUDZI POKRZYWDZONYCH ZABIEGIEM, WARTO WEJSC I POCZYTAC.
zabieg niszczy życie uwierzcie!

Współczuję dolegliwości, ale czy mogłabyś bardziej szczegółowo opisać co najbardziej dolega Ci po zabiegu a z czym wcześniej problemu nie miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2021 o 10:03, elka-dob77 napisał:

Współczuję dolegliwości, ale czy mogłabyś bardziej szczegółowo opisać co najbardziej dolega Ci po zabiegu a z czym wcześniej problemu nie miałaś?

Najbardziej przeszkadza mi ból neuropatyczny od czasu do czasu, uczucie takiej niekomfortowej suchości, czasami mnie dłoń parzy, przeszkadza mi że nie mam gęsiej skórki bo inaczej ciało reaguje nawet na poniecenie. Dla mnie coś ten zabieg zmienił w organiźmie, moim zdaniem zaburzył jego naturalną równowagę.
Poza tym mam trudności z wysiłkiem fizycznym, moje serce mam rażenie pracuje nierówno, nie odczuwam satysfakcji z wielu rzeczy. Tak jakby cos sie zmieniło w odczuwaniu bodźców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na pocące się dłonie miałam zrobiony zabieg sympatektomii 20 lat temu - pocenie kompensacyjne jakie u mnie wystąpiło okazało się jeszcze większym koszmarem. Od  listopada 2021r. stosuję lek Noqturina,  przeznaczony w zasadzie na chorobę  moczówka prosta. Biorę go rano a nie wieczorem jak w ulotce - to hormon wazopresyna (desmopresyna) który wiąże wodę w organizmie  i przestałam się nadmiernie pocić (myślę, że tak w 90%) - dopiero ulga - oby już na stałe. barbrabra@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×