Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość RMUA

RMUA-ważność

Polecane posty

Gość RMUA

czy ZUS RMUA np. za styczeń jest ważna u lekarza tylko w lutym czy jeszcze i w marcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jihhsdd
dostajemy te druki w pracy , po co one są? czy nalezy je zachować? składam je i z kilku lat mam juz całkiem pokazny stos dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcesz powiedzieć że pracujesz kila lat i nie wiesz co to, po co itd jest rmua?? to albo jestes dzieciakiem ktory zasmieca to forum, albo.. az brak mi słów...i nie dobijaj ludzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sa potrzebne, to zaswiadczenie o tym, ze masz odprowadzane skladki itd. A w razie choroby pokazujesz to u lekarza (jesli nie masz ksiazeczki zdrowia np.). help me, troche wyrozumialosci nie wszyscy sa tacy madrzy jak Ty! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RMUA
to super ze tylko w lutym... :/ ja sie doprosic nigdy o te rmuly nie moge i z laski je dostaje a ksiazeczki ubezpieczonej nie mam wyrobionej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StiVeQ
Witam, Zatrudniam 5 osób, podczas gdy otrzymałem od księgowej druki RMUA żaden z pracowników niechce bo stwierdzili że są to zbędne dla nich druki i że makulaturę tylkoby zbierali. W dniu wczorajszym jedna z pracownik musiała udać się do szpitala i tutaj niespodzianka.... szpital chciał aby dostarczyć druk RMUA bo jeżeli go nie będzie to wystawią jej rachunek. Musiałem specjalnie jechać 30km w jedną stronę aby to dostarczyć osobiście (można faksem ale osobiście to zawsze inaczej) Druk pokazałem z m-ca stycznia ze względu na to iż za luty jeszcze niezostały opłacone składki. Panie w szpitalu niewidziała żadnego problemu że druk był z e stycznia a nielutego. Zapytały tylko czy ta Pani u mnie nadal pracuje, odparłem tak i to wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jihhsd
do"help me" dzieki za konkretną i wyczerpującą odpowiedź jest zasada ,że kto pyta nie błądzi, = mi chodziło czy one są potrzebne na dłuższą mete , oprócz lekarza , do którego chodzę z aktualną ksiązeczka ubezp. a druki rmua dostajemy hurtowo np za półrocze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no soryy, ale powiem ci ze to dziwne że dostajesz takie druki co pół roku, chociaż wcale sie nie dziwie bo np moja ksiegowa jak chciałam ten dokument na koniec miesiąca nie wiedziała po co mi to i stwierdziła zeby nie zawracac jej glowy bo to do niczego nie jest potrzebne.... to jest dopiero dobre;) ale rzeczywiście do lekarza jes to potrzebne ewentualnie książeczka ubezp. ale ja jednak doradzam żeby kokmpletowac i wymagac tego co miesiac, wiadomo wrazie co za lat ileś, masz ksiazeczke ubezp. i swiadectwa pracy, ale jednak takie dokumeny csa bardzo wazne i ja jej zbieram od lat od pierwszego miesiaca mojej pracy, bo co pozniej ? szukaj wiatru w polu.... pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli masz ksiazeczke ubezp. to spoko ale rmuy zbieraj i trzymaj az do emerytury..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jihhsdd
teraz również dzięki za ihfo 'help me' a dlatego pytam , ponieważ w poprzedniej pracy tez dostawalismy te druki a okazało się ,że szef 'zapomniał płacic składek ZUS przez 5\pięć\ lat, więc .......kojarzyły mi sie raczej z makulaturą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jest to mozliwe ale ty papier masz potwierdza on ze ty postepowałas zgodnie zprawem i leczyłas sie na ubezpieczenie bo byłas pewna ze go masz.... w kazdym razie raz na rok kazdy dotaje wyciąg z zus wiec dziwie sie ze przez 5 lat nic nie wiedzialas.... ewentualnie zawsze mozesz sama to sprawdzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jihhsdd
'Help me' i tu sie mylisz, Zus stwierdził że te składki to jest sprawa między pracodawcą a ZUS-em i osobą nieupoważnionym takich informacji się nie udziela ,chociaz ich to dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w to, t nie uwieże, sama byłam w zusie w zeszlym miesiacu i bez problemu mi je udostepnili a po za tym nawet przez tel udostepniaja i na swoim indywidualnym koncie przez net mozesz sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jihhsd
'help me' uwierz , to było kilka lat temu, sprawa skończyła się na policji i w sądzie pracy wtedy informowali tylko jak szło się na rentę lub emeryturę, ew trafiłam na tak 'miłą i kompetentną" pracownicę ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EOS KSI pracowal ktos warto
A DAJ SPOKOJ TO TERAZ JUZ NICZEGO CHYBA NIE MOZNA BYC PEWNYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maltaza
witam chciałabym się dowiedzieć ile ważna jest ROMUA???gdyż mój pracodawca uważa że 3 m-ce natomiast idąc do lekarzy jest tylko 1 m-c.czy jest jakiś paragraf i artykuł mówiący coś na ten temat bym mogła którejś ze stron przedstawić go???Uprzejmie dziękuję za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś
każdy dokument ubezpieczenia ważny jest tylko 30 dni(bo tyle po ustaniu stosunku pracy ważne jest ubezpieczenie zdrowotne),poszukaj na stronach NFZ ,a najlepiej sobie zadzwoń do swojego oddziału funduszu.Ja osobiście mam informator łódzkiego nfz I tam jest wszystko pięknie wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość służba zdrowia
w danym miesiącu dostajesz Rmua za miesiąc poprzedni.np.w marcu dostajesz lutowa i jest ona ważna do końca marca.pracodawcy się spóźniają,ale ubezpieczenie nie jest uznawane przez nfz.wtedy trzeba podbijać książeczkę ubezpieczeniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwinga
ja w jednej pracy pracowalam przez 5 lat i ani razu nie dostalam druku rmua!! a ksiazeczke to sama sobie podbijalam jak dorwalam pieczatke pozniej w drugiej dostawalam hurtem na koniec roku a teraz co miesiac. i zbieram i zbieram juz sie troche uzbieralo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×