Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EMTI

STROICIE KOŚCIÓŁ I SALE SAMI CZY DEKORATORZY?

Polecane posty

Pytanie tak jak wyżej.. bo ja już sama nie wiem..;/ u nas w mieście dekoracja sali jest w granicach 1000-1500zl... a kosciół cos ok 700zl... jakby nie patrzec to dużo. Dlatedo zastanawiam się czy nie udekorować tego sama z przyjaciółkami, mamą , siostra i kuzynkami? Co Wy o tym myślicie? Ja chciałabym dekoracje bardziej z materiałami i ,np. na allego za 9metrow organzy o szerokości 50cm zapłace 10zl to moim zdaniem nie duzo... A Wy co robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leokadia.l
Sami. Dla mnie wynajmowanie dekoratorki zwłaszcza do kościoła toczysta głupota (ale może dlatego, że mam taki kosciół gdzie tylko kwiaty trzeba ustawić - 700 zł za ustawienie kwiatków? - sorry). Może poszukaj materiałów innych niz organza, no materiałów do dekoracji, materiałów podszewkowych. Ostatnio widziałam na allergo materiał do dekoracji o szerokości 150 cm za 2,5 za mb. Dla mnie 10 zł za jeden pas organzy to bardzo dużo, bo z tego co liczyłam to potrzebuję ok 100 metró materiału o szerokości 150 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak- kosciol sami- brak pomyslow ;-), a sale ubiera ekpia z restauracji, oczywiscie po ustaleniu z nami, Ale ja generalnie nie lubie "ustrojstwa" wiec jestem zwolenniczką minimalizmu we wszytskich slubnych przygotowaniach ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leokadia.l
W tej sali to ja bym w ogóle zrezygnowała z 'kolorowych' dodatków. Postawiłabym raczej na takie stonowane kolory (biały, złoty, może delikatny zielony i już).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja chce własnie tak delikatnie ustroic, no i jeszcze jakos stoły ,żeby ładnie wyglądały, bo oni daja obrusy ale dekoracja stołów to tez sami, także nie wiem... a co do materiałów do strojenia to jak ona sie nazywaja? co do strojenia kościoła, to ja już mam pomysł:) U mnie sa takie ławki ,że mozna przewiązać materiał i np po 5 ławek z przodu i przy każdej taki materiał i kwiatek:) I tyle:P Tylko nie wiem jak to jest z klęcznikami, tam tez pewnie trzeba mieć swój materiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leokadia.l - jejku dzieku ci:) cudne sa te materiały:) I ja własnie chciałabym aby szły one od tego słupa tak po skośie:) No i cudnie z tymi balonami wygladają, tylko j ak te balony samemu zrobić... no i tu widać ze się oplaca samemu dekorowac sale.. bo tanie sa te materiały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i ta sala z pomaranczowymi balonami tez w drewnie tak jak moja... cudnie wygląda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leokadia.l
jeśli chodzi stoły to zależy co ci się podoba. Popularne są bukiety w wysokich wazonach, ale u mnie odpadają, bo nie ma takich wazonów. Poza tym, zwykle takie bukiety zasłaniają osoby naprzeciw. Inny pomysł to kompozycja 'niska i zwarta' - przykładowo 'wianuszek' z jakichś kwiatów i zielonek, a w środku wbita gruba świeca - u mnie odpada, bo zabierałby dużo miejsca, poza tym doszłam do wniosku, że takie niskie kompozycje zginą w tłumie. A ostatnio furrorę robią dekoracje z pływajacymi świeczkami, cos w tym klimacie http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://content.answers.com/main/content/wp/en/0/05/Floating_wedding_candles.jpg&imgrefurl=http://www.showersblog.com/%3Ftag%3Dcandle&h=1134&w=1704&sz=281&tbnid=4ZiXWfHYAYCHmM::&tbnh=100&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dfloating%2Bcandle&hl=pl&usg=__Y_dINPeZ8FmTlEK_7sEdUqYCYos=&ei=Y_KuSa_HGdKX_ga_rtjQBg&sa=X&oi=image_result&resnum=1&ct=image&cd=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leokadia.l
ja akurat nie lubie balonów, ale podobno takie girlandy robi sie tak, ze jak nadmuchasz 2 balony, to musisz je związać ogonkami i nawlec na żyłkę umocowaną np pomiędzy 2 krzesłami. Potem kolejne 2 związane balony nawlec prostopadle do pierwszych itd. Tylko nie wiem jak z kolorami. Ja też kupuję takie materiały tylko jeszcze taniej mam bo po 1,5 zł. Będę je rozcinać na pół i właśnie trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że jak je będziesz rozcinać na węższe pasy to moze trzeba bedzie je obszyc, żeby sienie snuły - tzn ja planuję obszywać, bo raczej perfekcjonistką jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leokadia.l
w topiku 'dekoracja sali, problem pomogę' jest opisane jak robic girlandy - z tego co widzę, zeby wyszły grube trzeba te pary balonów umieszczać pod mniejszym kątem niż prosty. Czyli na jeden skręt powinno przypadać 3 albo nawet 4 pary balonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za rady:) ale ja wlasnie tez wole materiały niz balony:) I mi sie wydaje np ze fajnie by wygladal ten bialy material a pod spodem tak jak te balony ida inny kolor:) A co do plywajacych świeczek, to bardzo mi sie to podoba juz sama o tym myslalam tylko ze chcialam to w kieliszkach od martini ale widze ze tu w literatkach bardzio fajnie zrobione:) A ja w anglii mieszkam, to tam w ikei to wszytsko takie tanie ze napewno bym tego nazwoziła:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leokadia.l
ja właśnie rezygnuję z tych świeczek bo do tego trzeba mnóstwo szkła, żeby był efekt, a sala takie go nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja będę miała 100 gości to stołów bedzie pełno, ale 1200zl napewno na to razem nie wydam:P tam takie szklanki to za 6szt jest po 3f :) To jest 15zl:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My bierzemy slub w Katedrze i stroi firma, bo pozwolenie ma TYLKO ta jedna firma, więc nawet nie wybieramy.... a salę z kolei sami bo właścieciele sie nie podejmuja (niektórzy tak robią) a i dla nas to taniej po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polka1973- i jaka macie koncepcje na strojenie? Jak chcecie? I jak stół dekorujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMTI - to co ma być za nami chciałabym zeby wyglądało podobnie jak jedna z opcji: http://www.wesolebaloniki.pl/material.php?i= img_1861.jpg http://www.wesolebaloniki.pl/material.php?i= dsc_3616%20.jpg http://www.wesolebaloniki.pl/material.php?i= 503.jpg stoły dla gości buałe obrusy i płatki róż (bordowe). Na parapetach tez płatki róż i świeczuszki w szklanych kulach. Natomiast nasz stól będzie prosty. Biały obrus i od zewnętrznej strony organtyna spięta bukietem kwiatów i podwieszona po bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna koala
u nas kościól stroją siostry za drobną opłatą, a do sali bierzemy dekoratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja już mam troche z glowy:) Bo zdecydowałam sie na dekoratorów. Sale napewno bedą robić i biorą od 500-1000zl w zalezności co się chce, dekoruja podświetlanymi materiałami i balonami, balonami z helem, maja w ofercie te pekajace balony, takze super:) A co do kościoła to dalej nie wiem jak to u mnie jest z tymi parami co biora ślub w tym samym dniu co ja... czy sie skladamy czy jak, ale dzisiaj ide się tego dowiedzieć no i dekoracja kościoła jest od 250-300zl :) ich strona: www.studiomagic.eu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leokadia.l
Odnośnie płatków róz - przemyślcie to sobie jeszcze, bo to ładnie wyglada jak sala jest 'nowa' i pusta, a jak sie zejdą goście to te płatki będą tylko sprawiać wrazenie bałaganu i chaosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan 32
Nie przypuszczaliśmy, że tak będziemy stresować się przed ślubem. Strasznie przerażała nas masa pracy do wykonania przed samym weselem. W takim zamieszkaniu nie było czasu zaplanować dekoracji. Postanowiliśmy temat wystroju zlecić fachowcom , i nie żałujemy. Całość wyglądała przecudnie, dbałość o szczegóły My i cała nasza rodzina polecamy http://www.dekoracjetorun.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×