Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Dalera

Zarejestrowani
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. vanessa, pamela to imiona które mnie się nie podobają
 2. Może terapia u neurologopedy przyniesie efekty. My dopiero zaczynamy.
 3. Napiszcie prosze o tym oczyszczaniu orgaznimzu z metali cięzkich. Pisałam o sytuacji swojego siostrzeńca na stronie drugiej. Zastanawiamy się czy może być coś takiego jak elementy zespołu FAS, a nie "sam" FAS. Wiele osob, ktore widziało go jako niemowle pytała czy jest to dziecko zdrowe, pełnosprawne, czy nie ma ZD. Po prostu ma takie rysy twarzy. NArazie chodzimy na SI, zaczynamy neurologopede, będzie terpaia żywieniowa, bo są przertwałe odruchy ssania i kąsania, może będzie trzeba podciąć języczek.Jednego się obwaiam, ze się dwoję i troję, a mtak dziecka w domu nie zrobi nic, tylko nadal się będzie na niego wydzierać :-(. Piszcie proszę dalej w tym temacie.
 4. Temat dla mnie bardzo ważny, mam nadzieję, ze będziecie pisać.
 5. Witam. Jestem ciocią chłopca, który ma 4 lata, 4 miesiące, mówi niewiele. Historia jest dość skomplikowana, opisze krótko- matka dziecka, moja siostra do 4-5 miesiąca ciąży udawała, że nie jest w ciąży, nie wiadomo jaki tryb zycia prowadziła, dziecko urodziła się przez cc, było płaczliwe, kolkowe, dostało skierowanie do neurologa ze względu na specyficzny kształt glówki. Błedy jakie zostały popełnione- papki jak długo się dało, słodycze, butelka tak samo, tv i komputer non stop od niemwolaka. jest zaawansowana próchnica, nie ma praktycznie górnych zębów, więc to też utrudnia mówienie. Zajełam sie sprawą i po wizycie u neurologa otrzymaliśmy takie wskazówki: - terapia SI (już chodzimy) - suplementacja kwasami - wizyta u audiologa i być może badanie BERA (kwestia migdałów, płynu w uszach) - terapia logopedyczna (też chodzimy do neurologopedy) Generalnie możemy podejrzewać, że u mojego siostrzeńca opóźnienia w rozowju mowy są wynikiem jakichś czynników w życiu płodowym lub jakieś uszkodzenie okołoporodowe, być może jakieś elementy FAS.
 6. Powinnas mieszać, stopniowo zmniejszając ilość comfort, a zwiekszając 1. Tak na wszelki wypadek.
 7. Ja też rodziłam w szpitalu gdzie nie było odwiedzin w ogołe. Mi to pasowało.
 8. Piłam herbatę, a nawet zaczęłam pić kawę w ciąży. Wcześniej piłam tylko zieloną, ale jakoś mnie od niej w ciąży odrzucało. Równowaga dziewczyny we wszystkim. I nie wariujcie w ciąży ;-). Moj gin żartował "jak tak to wszystkie mądre, a wciąży wszystkie takie same głupie ;-) "/
 9. zrob sobie "zapasy roznych mrozonek" i wtedy masz baze do obiadu. Pewne produkty "gotują się same", np wystarczy wstawic kasze (rózne rodzaje) czy ryż i do tego dodatki.
 10. Prosty przepis ode mnie na zapiekankę- wsypujesz ryż brązowy, jabłka pokrojone w kostkę, rodzynki, orzechy laskowe, zalewasz wodą i do piekarnika. Podawać polane jogurtem.
 11. nie kuchareczko, chociaż spróbuj. Ja mam dziecko, oboje z Mężem pracujemy, wracamy o różnych porach. Też robię sobie plan obiadów na cały tydzień. Podano Ci sporo pomysłow, które naprawde nie zajmują wiele czasu.
 12. Ewa, 33 czy możesz podać swój przepis na zupę dyniową?
 13. Kenzo Amore, Euforia Calvina, Carachel Amor Amor, ale ja lubie cięzkie zapachy więc mogę nie być dobrym doradcą. I moje ukochane Insolence Guerlaina
 14. Przperaszam za zdublowana wypowiedź.
×