Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Dalera

Zarejestrowani
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. vanessa, pamela to imiona które mnie się nie podobają
 2. Może terapia u neurologopedy przyniesie efekty. My dopiero zaczynamy.
 3. Napiszcie prosze o tym oczyszczaniu orgaznimzu z metali cięzkich. Pisałam o sytuacji swojego siostrzeńca na stronie drugiej. Zastanawiamy się czy może być coś takiego jak elementy zespołu FAS, a nie "sam" FAS. Wiele osob, ktore widziało go jako niemowle pytała czy jest to dziecko zdrowe, pełnosprawne, czy nie ma ZD. Po prostu ma takie rysy twarzy. NArazie chodzimy na SI, zaczynamy neurologopede, będzie terpaia żywieniowa, bo są przertwałe odruchy ssania i kąsania, może będzie trzeba podciąć języczek.Jednego się obwaiam, ze się dwoję i troję, a mtak dziecka w domu nie zrobi nic, tylko nadal się będzie na niego wydzierać :-(. Piszcie proszę dalej w tym temacie.
 4. Temat dla mnie bardzo ważny, mam nadzieję, ze będziecie pisać.
 5. Witam. Jestem ciocią chłopca, który ma 4 lata, 4 miesiące, mówi niewiele. Historia jest dość skomplikowana, opisze krótko- matka dziecka, moja siostra do 4-5 miesiąca ciąży udawała, że nie jest w ciąży, nie wiadomo jaki tryb zycia prowadziła, dziecko urodziła się przez cc, było płaczliwe, kolkowe, dostało skierowanie do neurologa ze względu na specyficzny kształt glówki. Błedy jakie zostały popełnione- papki jak długo się dało, słodycze, butelka tak samo, tv i komputer non stop od niemwolaka. jest zaawansowana próchnica, nie ma praktycznie górnych zębów, więc to też utrudnia mówienie. Zajełam sie sprawą i po wizycie u neurologa otrzymaliśmy takie wskazówki: - terapia SI (już chodzimy) - suplementacja kwasami - wizyta u audiologa i być może badanie BERA (kwestia migdałów, płynu w uszach) - terapia logopedyczna (też chodzimy do neurologopedy) Generalnie możemy podejrzewać, że u mojego siostrzeńca opóźnienia w rozowju mowy są wynikiem jakichś czynników w życiu płodowym lub jakieś uszkodzenie okołoporodowe, być może jakieś elementy FAS.
 6. Powinnas mieszać, stopniowo zmniejszając ilość comfort, a zwiekszając 1. Tak na wszelki wypadek.
 7. I jeszcze jedno, strasznie trudno było mi dojść do siebie po porodzie, ciężko mi było obudzic w sobie instynkt macierzynski, boje się powtórki z rozrywki.
 8. Mamy jedno dziecko i pewnie tak już zostanie... Moje powody: problemy zdrowotne w pierwszej ciąży, bardzo źle wspominam połóg (z rónych przyczyn) i karmienie piersią. Dalej powody materilane- mieszkanei na kredyt, 2 pokoje i obawa o to,że nie starczyłoby pieniezy na utrzymanie drugiego dziecka.
 9. A dlaczego jets takie podejrzenie u Twojego synka?
 10. Jezeli chodzi o czas to nam pani "zapowiedziała" ze jest to co najmniej rok terapi (raz w tygodniu)
 11. Moje koleżanka chodziła na SI z dzieckiem, które było "skrajnym wczesniakiem". OCzywiscie była tez cała masa innych specjalistów. Ale twierdziła, że SI dawało efekty.
 12. Być może moja odpowiedz za dużo Ci nie da,ale...napisze :-). Chodze na SI z moim siostrzencem, ktory bardzo slabo mowi, a m 4 lata 5 miesiecy. Do tego dochodzi szereg innych "zaburzen"- równowagi, koordynacji itp.Bylismy dopiero 3 razy wiec o efektach jeszcze nie moge mowic.
 13. Dodam, że chce sprzedac bez fotelika, bo pozyczyłam kolezance
 14. nie wyrabiam już sory Autorko rozmiem Cię doskonale, my mamy teraz furie przy odciąganiu kataru,a przeciez trzeba to zrobic. Wczesniej mielismy akcje przy przewijaniu pieluchy. Moze marna rada, ale powtarzaj sobie- to minie :-)
×