Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamamnnn

28 tc

Polecane posty

Gość mamamnnn

witam właśnie kończę 28 tc byłam na wizycie 3dni temu... szyjka 2 cm. dziś rano dwa skurcze, po południu jeden.... leżę w łóżku... czy powinnam się martwić??? ew czy jechać do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamnnn
rano bolesne ale do wytrzymania... mały ciągle się wierci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgth
o rany, szyjka 2 cm, skurcze w 28 tyg a ta się jeszcze zastanawia... :O Pędź do lekarza dziewczyno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, no jeśli bolesne, to należałoby pojechać do szpitala. Ale z drugiej strony to tylko 2 skurcze. Ja bym pojechała, jeśli by się powtórzyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamnnn
dziękuje za odpowiedzi jesli bedzie jeszcze jeden skurcz to jedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale co lekarz powiedzial na ta szyjke??? nie zaproponowal zalozenia pessara??? no niby to kosztuje bo trzeba sobie samemu pessar kupic ale przynajmniej bys miala spokoj praktycznie do konca ciazy i moglabys normalnie w miare funkcjonowac bo jak nic z tym nie zrobisz to obawiam sie ze wkrotce wyladujesz w szpitalu i tam juz do konca zostaniesz... a tego chyba nie chcesz... poza tym na te skurcze to nospe bierz i magnez z wit. b6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamnnn
powiedział że wszystko ok o szyjce nic nie mowil... do tej pory to nie mialam zadnych dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia-k nie strasz dziewczyny, skoro lekarz powiedział że ok, to ok, nie wszyscy muszą mieć szyjkę 5 cm przez całą ciążę. Ważne żeby była twarda i żeby nie było rozwarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamnnn
rozwarcia nie było... rany to moja pierwsza ciaza nawet nie mam kogo zapytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamnnn spoko, jeśli masz jakieś wątpliwości to zadzwoń do swojego lekarza. Mi zawsze mówili, że takie bezbolesne twardnienie brzucha to trening macicy przed porodem. I że należy się zgłosić jeśli te skurcze byłyby bolesne albo regularne. A to rano to może dziecko Cię w coś kopnęło i dlatego zabolało? Nie stresuj się niepotrzebnie. A jeśli rzeczywiście nie możesz się uspokoić, to podjedź na izbę przyjęć, niech Cię zbadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fakt ze u niektorych kobiet krotka szyjka jest po prostu fizjologia... mnie tez w 27tc szyjka skrocila sie do 2cm (tyle ze mnie sie skrocila bo wczesniej byla dluzsza sporo)... poza tym mialam bole w podbrzuszu i plamienie wiec pewnie dlatego ja skonczylam z pessarem... ale ostrzegam autorke ze tydzien ciazy jeszcze wczesny i zeby ta szyjke czesto kontrolowala czy sie nie skraca... lepiej dmuchac na zimne... na pocieszenie dodam ze po zdjeciu krazka z szyjka na 0,5cm i rozwarciem na 2,5cm chodzilam jeszcze 3 tygodnie... wiec krotka szyjka wcale nie swiadczy o tym ze zaraz sie urodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamnnn
dziekuję ci gryzzeldo... dobrze trafić na kogoś kto szczerze podpowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA WLASNIE W 28 TC
DOSTALAM TAKICH SKURCZY Z POCZAKTU BYLY MALO BOLESNE I RZADKIE ALE JUZ WIECZOREM MOCNE I BARDZO BOLESNE - LEDWO CO CHODZILAM . POJECHLAM DO SZPITALA GDZIE LEKARZ STWIERDEZIL ZE ZACZELA SIE AKCJA PORODOWA I NIE WIE CZY DA SIE POWSTRZYMAC POROD ( NA SZCZESCIE WODY NIE ODESZLY ) OD RAZU MNE POŁOZYLI I PODLACZYLI POD KROPLOWKE ( DALI MASE LEKOW ) I PO OKOŁO 6 GODZ SKURCZE PRZESZLY . POD KROPLOWKA LEZALAM OKOŁO TYGODNIA . POZNIEJ WROCILAM DO DOMU - LEKARZ KAZAL MI SIE OSZCZEDZAC - PRZEPISAL MI MASE LEKOW MIN LEK PRZECIWSKURCZOWY FENOTEROL KTORY MUSIALAM BRAC AZ DO 36 TC . URODZILAM W 40 TC ZDROWA CORECZKE . SZCZESLIWIE SIE ZAKONCZYLO ALE POWIEM CI ZE NIEZLEGO MIALAM STRACHA TAMTEGO DNIA . ZYCZE POWODZENIA I JEDZ JAK NAJSZYBCIEJ DO SZPITALA ( JESLI SKURCZE MINA TO ZOSTAN W DOMU I SIE OSZCZEDZAJ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×