Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lukrecija

Jaki ekspres polecacie Senseo czy Dolce Gusto a może Tassimo?

Polecane posty

Gość szymonides95
Długo wahałem się nad kupnem ekspresu na kapsułki, gdyż na tradycyjny, na kawę ziarnistą nie mogłem sobie pozwolić. Po zakupie, miłe zaskoczenie. Kawa tradycyjna (sypana) tylko,że zamknięta w kapsule z filtrem. Smak wyśmienity i aromatyczny, na górze unosiła się smaczna pianka. Latte macchiato także bardzo dobre. Mleko do jego przygotowania jest skondensowane (płynne), nie to co Dolce Gusto - (proszek). Cena kawy i jej dostępność uzależniona od jej rodzaju, podobnie jak w dolce, aczkolwiek według mnie Tassimo robi prawdziwą kawę, a dolce ( takie jakby siki ) Ogólnie serdecznie polecam takowy ekspres, tym bardziej, że kawa pochodzi od renomowanych producentów np. ( Jacobs, Carte Noire ) i wiesz co pijesz. Poza tym pomimo zaawansowanej technologii, obsługa banalna. Polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymonides95
... Zapomniałem dopisać: Sesneo robi także w miarę smaczną kawę, jednak smakje ona jak rozpuszczalna. Fakt faktem, senseo jest jak na razie najtańszym rozwiązaniem, ale nadal obstaje za Tassimo. Wiadomo: "każdy Żyd swój towar chwali" - bez obrazy. Średnia cena kawy Tassimo = 1.30zł/szt. Dolce Gusto = raczej tak samo, a senseo ok. 0,85zł/szt. Jeżeli miałbym wybierać jeszcze raz pomiędzy Dolce a Tassimo, wybrał bym Tassimo. Ekspres Boscha - sprawdzona firma. No to by było na tyle; życzę miłego zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dolce gusto od 2 stycznia i jestem zachwycona. Kawki przeróżne, wypróbowałam już różne smaki. Też nie przepadam za chemią z kapsułem więc najchętniej piję Lungo - w kapsułce jest tylko palona kawa mielona. Ja wkładam filiżankę z gorącym własnym już posłodzonym mlekiem a ekspres kończy dzieło i pyszna kawka gotowa. Latte i cappuccino też lubię, smakują ok, nie piję ich jednak za często. Na gościach robi wrażenie. mam czarny model, wygląda rewelacyjnie w mojej małej kuchni! Pozdrawiam kawoszy i polecam krupsa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarka899
Z ekspresów polecam Saeco. Piłam kawę z różnych ekspresów i muszę przyznać, że jest różnica. Smak kawy jest bardziej wydobyty, czuć ten aromat.Cena też całkiem przyzwoita - akurat była promocja na ten model w media expert .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się ma dolce gusto to trzeba dobrze czytać składy kapsułek, bo albo się pije kawę (espreso, lungo) albo napój kawowy (cappuccino, latte, ...) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndreasCk
Witam Od dosyć długiego czasu mam ekspres Dolce Gusto od Krupsa. Ostatnio kupiłem Boscha Tassimo więc mam porównanie. Przede wszystkim Dolce Gusto to stricte ciśnieniowy ekspres z ciśnieniem 15 bar. Co za tym idzie kawa espresso jest bardziej aromatyczna niż espresso z Tassimo. W Tassimo ciśnienie jest bodajże 3 lub 4 bary. Jeżeli oczekujemy zapachu kawy roznoszącego się po całej kuchni to darujmy sobie ekspresy na kapsułki i kupmy prawdziwy ekspres ciśnieniowy z młynkiem na kawę ziarnistą. Wydaje mi się że kawa Nescafe z Dolce Gusto jest mocniejsza i bardziej aromatyczna niż z Tassimo aczkolwiek też bardziej gorzkawa (typowa goryczka). Z Tassimo kawy są delikatniejsze. Co do samej obsługi. Zawsze w Dolce Gusto irytowało mnie że muszę stać cały czas nad ekspresem i patrzeć czy zaraz nie przeleję i nawet nie o szklankę chodzi a o to że po przekroczeniu dawki mleka lub kawy ekspres pracuje dalej i leje wodę. Wtedy kawa smakuje jak siki Weroniki. Druga rzecz która mnie irytuje to fakt, że kapsułki należy jak najszybciej wynieść z domu. Po prostu w kapsułce zostają resztki kawy i wody i zachodzi proces gnilny. Smród gorszy niż z szamba. A przecież nie będę po zrobieniu kawy wynosił od razu śmieci (a jak poleżą w worku na śmieci 1 lub 2 dni to czuć w całym domu). Znalazłem na to patent. Kupiłem woreczki na zużyte pieluchy (Paklanki) i to coś zabija zapachy, zawiązuję szczelnie i nie śmierdzi w domu. Z Tassimo takich problemów nie ma. Zużyte kapsułki nie śmierdzą. Poza tym w Dolce Gusto zdarza się że źle przekłuć kapsułkę i wtedy zawartość rzadko trafia do szklanki. W Tassimo wkładamy kapsułkę, jeden guzik i możemy dalej rozmawiać ze znajomymi bez obawy że ekspres przeleje nam kawę. Kolejny plus Tassimo to parzenie herbaty. Dostępność kapsułek dużo lepsza do Dolce Gusto a przy okazji i akcesoriów (szklanek, filiżanek, łyżeczek etc.) Tu www.tassimo.pl leży - nawet sklep prowadzi im merlin.pl Pod względem różnorodności produktów plusy po obu stronach z tym, że nowości do Tassimo trzeba zamawiać z zagranicznych sklepów (np. Suchard, Carte d'or, Kenco, etc.). Ogólnie dla miłośników wygody i prostoty użytkowania Tassimo. Dla kogoś kto szuka dobrego espresso z mocnym aromatem Dolce Gusto. Po przejściu z Dolce Gusto na Tassimo wydawało mi się że kawy z Tassimo są jakieś bezpłciowe ale idzie przywyknąć bo teraz mi smakują. Co do produktów: 1. Czekolada: Z tych co do tej pory piłem najlepsza Milka, potem Nesquick, potem Chococcino a na końcu Suchard (nieporozumienie jak dla mnie) 2. Herbata (Tassimo): English Breakfast, Herbata z owoców leśnych, Thai Latte (bawarka), przeciętna jest Green Tee & Mint i Darjeeling (takie siuśki trochę) a porażka to Earl Grey (jako miłośnik Earl Greya twierdzę że w niczym go nie przypomina, bergamotki nie czuć, brak aromatu, szkoda kasy) 3. Kawy: Zdecydowanie Cappucino z Dolce Gusto, potem Latte Macchiato z Tassimo, Latte Macchiato z Dolce Gusto, następnie Cappucino z Tassimo. Czemu tak ? Bo Cappucino z Dolce Gusto jest mocniejsze i bardziej aromatyczne a w Latte słabość kawy tak nie przeszkadza. Ale że każdy ma swój gust to trzeba po prostu spróbować kawy u znajomego i ocenić co nam bardziej pasuje. Ja mam oba ekspresy - jakoś żal mi się pozbywać Dolce Gusto a miejsca w kuchni pod dostatkiem. A ha. Tak jak mówili moi przedmówcy mleko z Dolce Gusto jest w proszku a w kapsułkach Tassimo jest płynne ale na pewno nie jest to zwykle mleko (myślę że ma sporo dodatków smakowych). I jeszcze jedno na koniec Dolce Gusto wypuściło w odpowiedzi na Tassimo automatyczny ekspres do kapsułek (pokrętłem ustawiamy typ napoju a on sam dba o to by nalać go odpowiednią ilość). Jak to działa i czy się sprawdza nie wiem ale zamierzam się przekonać (tyle że sam ekspres dużo droższy od Tassimo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uxxxk
mam tassimo t65 jestem bardzo zadowolona,super kawki,harbatki,tylko mniejszy ich wybor jest od dolce,ale polecam na allegro tassimo jest duzy wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam Bosh Tassimo 65 na kapsulki, mieszkam w Anglii wiec dostep do roznych rodzajow kaw lub herbat jest nieograniczony, zreszta zamawiam czesto bezposrednio z bezposredniej strony internetowej tassimo i kapsulki dostepne sa w kazdym markecie. Swietna maszyna, swietnie wyglada, nie jest to zadna wielka landara. 5+ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do "AndreasCK" dzieki za obrazowa i sensowna ocene tych dwoch maszyn, z pewnoscia bedzie pomocna innym, zanim kupilam tez mialam dylemat i zastanawialam sie nad oboma maszynami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszavip01
Osobiście jestem za senseo latte posiadam ta maszynke niemal od początku gdy się pokazała na rynku dosyć długo i jestem z niej bardzo zadowolona póki co jest niezawodna przy codziennym użytkowaniu i jest stosunkowo tania także gorąco polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danuśka111
przeczytałam cały wasz wątek, też myślę o zakupie i dochodzę do wniosku, że senseo jest ładniejszy z wyglądu a dolce gusto ma wiecej smaków i możliwości ? Tylko który kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laciaczka
Ja mam bosch tassimo I jestem bardzo zadowolona :) jakas tam wielka fanka kawy nie jestem ale lubie czasami wypic dobre lette czy cappuccino I do tego ten expres jest ideally :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danuśka111
Jesteście okropni :) Już byłam zdecydowana na dolce gusto a tu proszę ;) kolejna opinia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, mam Bosh Tassimo t65 od ponad dwóch miesięcy i uważam ze jest najlepsze. Za każdym razem jak pije kawę to noe mogę uwierzyć ze tak dobra kawę mogę mieć w domu! Widziałam u znajomych. Ekspres cisnieniowy ma kawę mielona miałam De Longhi ale odeslalam bo był wadliwy a po drugie denerwowalo mnie ze zanim napiłam sie kawy to musiałam umyć podajnik do kawy, sitko, dzbanek do ubijania mleka, nie lubię zostawiać bałaganu na "po kawie". Potem zdecydpwalam sie na Tassimo po przeczytaniu mnostwa pozytywnych opinii na forach angielskich. 100% satysfakcji. Druga mniej istotna rzecz to ta ze mi osobiście dolce gusto sie nie podoba, wyglada to jak kuper z glowa, mi przynajmniej tak sie kojarzy z wyglądu. Tassimo jest bardzo gustowny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiak66
Hej:) Ja mam dolce gusto od okolo poltorej roku-jestem mega zadowolona!Co prawda nie gustuje w tych wszystkich 'mocniejszych' kawkach,ale uwazam ze latte,cappucino i czekolada to mistrzostwo!owszem irytujacu jest fakt ze trzeba kontrolowac wszystko manualnie-innymi slowy,stac przy ekspresie i pilowac zeby sie nie przelalo-ale co tak,wrazenia mega pozytywne.... jako ze kobieta zmienna jest zaczelam sie zastanawiac nad zmiana ekpresu z dolce gusto na bosh tassimo.akurat zlozylo sie ze maz kolezanki zamowil jej 'prezent' na walentynki,wiec stwierdzilam ze najpierw zobacze go 'na zywo' i sprawdze co to cudenko potrafi:) dzis przetestowalam.Wyglad-super,obsluga-prosta(tryb automatyczny) smak latte i czekolady-wielkie rozczaroanie!kawa smakowala jak z pudelka(nie miala glebi smaku)kawka tez nie za dobra.Nie wiem czy to kwestia tego ze juz przyzwyczailam sie do smaku z dolce gusto,ale w kazdym razie ciesze sie ze nie sprzedlam dobrego wiernego 'gustka' i nie kupilam tassimo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiak66
Ehhhh sorki za bledy,literowki i 'polkniete' literki.Moj laptop jest po przejsciach(roczny synek) W drugiej czesci wypowiedzi mialam na mysli,ze czekolada nie ma glebi smaku,a kawka nie za dobra tez...(zmeczona jestem) mam nadzeje ze troche pomoglam,dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herkulesska
Mogę powiedzieć coś o Tassimo, bo taki ekspres mamy w pracy. Sam ekspres stoi już wiele miesięcy i działa bez zarzutu. Mi bardzo smakuje kawa, jest mocna i aromatyczna, czyli taka jaką lubię. Wiem, że szefostwo narzeka na to, że kapsułki są drogie i faktycznie jak patrzę: http://notanio.pl/szukaj/Tassimo to kawa jest stosunkowo droga. Od czasu do czasu kiedy szefostwo postanawia przyoszczędzić, to przerzucamy się na rozpuszczalną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajusia82
A ja mam takie pytanie czy można w ekspresie senseo do kawy latte użyć innych saszetek niż cafe latte?? Czy cafe latte można zrobić z innych saszetek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dad
Niewypal to ty jestes, przywyklas do jednej lury i wszystko inne jest bee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani.dobra.porada
Ze szczerego serca odradzam kupowanie na kapsułki, jak ktoś ceni prawdziwą kawę. Jak nie stać Cię na ekspress ciśnieniowy taki za kilka tysięcy, który sam się czyści, nie ma w nim za wiele do roboty, filiżanki się nie bujają, to innego nie kupuj. Bo nie opłaca się. Lepsza kawiarka elektryczna czy na gaz. Smak równie dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Senseo. Jest tańsze i większy wybór kaw. Ja zaopatruje moją firme w sklepie coffee2day z Krakowa. Mają duży wybór i szybko dostarczają kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×