Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ocochodzi009

ZWROT POZWU

Polecane posty

Gość ocochodzi009

Witam W styczniu zlozylam pozew o rozwod. W lutym dostalam pismo o uzupelnienie brakow formalnych przez zlozenie wniosku o zwolnienie z kosztow sadowych. Dzisiaj dostalam pismo z sadu - zarzadzenie o zwrocie pozwu z powodu nie uzupelnienia brakow formalnych. Nie wiem o co chodzi i co dalej robic, bo ten wniosek wyslalam w terminie 7 dni, tak jak bylo podane. Mam prawo do zazalenie ale nie wiem co mam odpisac i co dalej zrobic. Nie dostalam zadnego pisma w sprawie zaplaty nic. Prosze o porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jugggfhjkl
Każdy wniesiony pozew jest w pierwszej kolejności oceniany pod kątem spełnienia powyższych wymagań formalnych. Jeżeli im nie odpowiada, przewodniczący właściwego wydziału cywilnego w sądzie, do którego wniesiono pozew, wezwie stronę do usunięcia braków formalnych w terminie tygodnia od doręczenia wezwania. Termin ten jest ustawowy (art. 130 § 1 kpc), nie podlega przedłużeniu ani skróceniu, może zostać co najwyżej przywrócony. Jeżeli braki formalne pozwu zostaną w wyznaczonym terminie usunięte, pozwowi zostanie nadany dalszy bieg. Jeżeli braki nie zostaną usunięte w terminie, przewodniczący wydziału wyda zarządzenie o zwrocie pozwu. Zarządzenie to można zaskarżyć zażaleniem. Dopóki pozew znajduje się w sądzie (tzn. nie został jeszcze odesłany stronie), a jego braki formalne zostały usunięte, można złożyć wniosek o nadanie sprawie biegu na nowo. Wówczas pozew uważa się za wniesiony w dacie złożenia tego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak pisz zazalenie
znaczy Skarge. Tak to sie chyba nazywa. Napisz co i jak, podaj jakie pisma dostalas, kiedy, kiedy uzupelnilas braki, skseruj dowod nadania albo potwierdzona kopie w biurze podawczym i wyslij. W Sadach maja niezly bajzel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazalenie oczywiscie pisz . a profilaktycznie zloz pozew drugi raz - tym razem z kompletem dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedna_na_milion
Nareszcie mam odpowiedz,znalazłam ja tutaj.A chodziło mi oto,dlaczego dostną zwrot pozwu o rozwód.czyli liczy się każdy dzień-nie może byc mowy o przekorczeniu...czasu na uzupełnienie braków formalnych.Ale jak widzę,póki nie dostałam,zwrotu do domu tylko samo pismo,w tej sprawie mogę wnieść...czyli nadać nowy bieg sprawie... pozdrawiam Joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×