Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kto się zna na prawie...

polsko-niemieckie prawo alimentacyjne

Polecane posty

Gość kto się zna na prawie...

witam, mam męża z obywatelstwem niemieckim i polskim, mieszka w hamburgu od 3 r.ż. Ma córkę 14 letnią która mieszka ze swoję matką wpolsce. Nie byli małżeństwem. Mąż przez jakis czas nie płacił alimentów na córkę. Według ZUS ma dług do spłacenia jakies 5 tys zł., czyli suma która wypłacał fundusz alimentacyjny. I tu jest zagwostka.... mąż w tym czasie nie był nigdzie zatrudniony, czyli pobierał zasiłek z tamtejszego JOB CENTER. W prawie niemieckim jest tak,że do puki nie zarabia się jakiejs tam sumy, nie ma sie obowiązku płacenia alimentów. Od jakiegos czasu mąż płaci na córkę ale dług tez ma. Moje pytanie jest następujące. Jakie prawo go chroni? Jesli mieszka i pracuje zawodowo w niemczech i tam długu nie miał nigdy to czy panstwo polskie moze z niego sciagac??? prosze o jakies informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto się zna na prawie...
halo czy ktoś sie zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilife
powinnas udac sie do arbeitsamtu i tam dostaniesz taki zuschlag..jak bylam ubiegac sie o kindergeld...babka pytala sie czy ojciec dziecka jest wyplacalny, bo w razie czego mozna ubiegac sie o ten zuschlag...podziekowalam, bo mieszkamy razem i zamierzamy sie pobrac....z reszta niestety nie moge ci pomoc.. ja tez mieszkam w hh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto się zna na prawie...
co to jest ten zuschlag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilife
mieszkasz w hh?...to moge ci napisac, gdzie mozna isc i sie czegosc dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto się zna na prawie...
dopiero za rok, na razie mąż tam jest. kindergeld tez jej płaci. ale mi chodzi o głównie o prawo, tzn. ktore moj mąz ma respektować polskie czy niemieckie. jeszcze raz powtórze: wzgledem niemców nic nie musiał płacic. to dlaczego tu w polsce robia mu jakies długi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilife
a jest w polsce zameldowany?...moze to zalezy od tego gdzie on zyje...zreszta jak ty jestes w polsce..to zlozylas wniosek o alimenty do polskich insytucji a nie do niemieckich... chyba nie za bardzo ci pomoge... aha odnosnie tego zuschlag...to dostaje sie gdyb ojciec nie jest w stanie badz unika placenia alimentow....arbeitsamt sam sobie to pozniej sciaga od tego pana...to jest niewielka kwota w niemczech, ale w polsce juz cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto się zna na prawie...
eeeeeeeeeee.... nie rozumiesz mnie, mój mąż ma dzieciaka z innego związku, matka jego dziecka mieszka w polsce, on w hamburgu. WIę ja zadnych alimentów od nikogo nie żadam!!! prosze jeszcze raz, czy ktos wie jak sie rozliczają miedzy sobą oba państwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppp7
Mąż ma dług w polskim Funduszu Alimentacyjnym i musi go spłacić. Podejrzewam, że niemieckie prawo chroni matki, którym nie są płacone alimenty na dzieci, ale dotyczy to niemieckich matek. Polskie matki chroni prawo polskie. To chyba logiczne i jasne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto się zna na prawie...
a co będzie jesli nie spłaci? do tej pory nie spłacał i nic. no i własnie on sie tłumaczy przed niemieckim Panstwem, według którego był nie wypłacalny!!! i po stronie niemieckiej nic mu nie rosło.... więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilife
teraz zrozumialam....a grozi mu to, ze jak bedzie w polsce moze zostac zatrzymany..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto się zna na prawie...
Chyba nie... jeszcze nikt go nie zatrzymał, często tu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...zamotana....
a ja mam takie pytanko... jeśli ktoś ma przysądzone alimenty w polsce a osoba wraz z dzieckiem od kilku lat mieszka w niemczech mają obywatelstwo niemieckie....to czy ona tam pobiera te alimenty a tutaj rośną jakieś dziwne odsetki... nie rozumiem tego.....jak moge prosić to niech ktoś mi to wytłumaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kol
a ja mam takie pytanko... jeśli ktoś ma przysądzone alimenty w polsce a osoba wraz z dzieckiem od kilku lat mieszka w niemczech mają obywatelstwo niemieckie....to czy ona tam pobiera te alimenty a tutaj rośną jakieś dziwne odsetki... nie rozumiem tego.....jak moge prosić to niech ktoś mi to wytłumaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, nie ma znaczenia fakt zamieszkania dłuznika alimentacyjnego w kraju innym niz zamieszkanie jego dzieci, a to oznacza, że wierzyciel czyli matka mieszkajaca np w Polsce lub MOPS wypłacający zaliczkę alimentacyjną może zgłosić sprawę do komornika w Niemczech i pieniążki będą ściągane sadownie od razu z pensji dłuznika. Jesli dłuznik nie pracuje, a co gorsze- nie płaci, to ten dług pomimo tego,ze np w Niemczech mu nie rośnie, urosnie w Polsce, a tytuł egzekucyjny wydany przez organ polski bedzie i tak wykonany w Niemczech. Egzekucja tego tytułu moze okazać się bezskuteczna, ale dług nie zniknie i w sytuacji, kiedy dłuznik podejmie pracę, zostaną mu automatycznie potrącane zobowiązania alimentacyjne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam pytanie jezeli ojciec dziecka mieszka w niemczech i ma zasadzone niemieckie alomenty a matka z dzieckiem wrocila do Polski to ojciec nadal musi placic niemieckie alimenty czy tez moze zmiejszyc sam kwote i placic w zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dluznik  z niemiec
Prawo niemieckie a polskie ha ha ha jedna zasada w niemczech dluznik musi miec za co zyc albo jego rodzina a w polsce dluznik ma zdechnac z nowa rodzina i nikt sie nim nie interesuje wiem duzo jest tu mamusiek ktore robia wszystko zeby uj****** tak jak to zrobili w pl ale za odra moga sobie tylko marzyc wiecie ile w niemczech biara sady na godzine ? Ha ja wam powiem ile bierze warstat 80euro na godzine tak plus minus oczywiscie haha wiecie ile minimalna jest w nieczwch na 2 doroslych i dziecko tyle co dobra robota w de dla przecietnego czlowieka czyli miejac 12 euro na godzine nie jest w niemchesz nawet centa stac zeby placic alimenty w pl ale co wy o tym wiecie w pl zarabia 1200zl mamusia dostaje 500zl w niemchesz zarabiajac 1400 euro jak jest sam dostanie max 150 euro i nie ma szans na podniesienie alimentow! gdzie tu logika ? A jest bo niemcy mysla o dluznika zeby go bylo stac placic i zyc! inaczej powiem stoja po jego stronie a w pl mamusie i sady robia z dluznikem co chca bo dziecko potrzebuje i pytaja co moga zrobic jak przebywa w de wiecie co mozecie pocalowac go w d**e! Pozdrawiam dluznik z niemiec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×