Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolcia311

Piękne balkonowe kwiaty

Polecane posty

Gość Karolcia311

Nieraz widziałam na balkonach pięknie kwiaty,a u mnie zawsze pusto...Jakie kwiaty możecie polecic na balkon? Najlepiej zwisające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PETUNIAAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze kupuje pelargonie zwisające. Są bardzo łatwe w hodowli, lubią słońce, ładnie wyglądają z innymi zwisającymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiedziałam że są
zwisające pelargonie,muszę sie rozejrzeć za nimi jak zrobi się cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgtgt
Bardzo fajnie jako "dodatek" do inncyh kwiatków (np.pelargonii) wygląda lobelia. Na wiosnę można ją kupić już jako dojrzałą sadzonkę na targach lub w sklepach ogr. albo można samemu sobie wyhodować z nasionek. Są wersje wiszące i stojące. Co do pelargonii to kwitną ładniej i dłużej, gdy obcina się przekwitnięte kwiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda. Obok lobelii jest jeszcze inny zwisający o zółtym kolorze ale nie pamiętam nazwy. Najlepsza ziemia to z dodatkiem osmokote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfdsfd
Ja w zeszłym roku miałam niskie aksamitki (banalnie łatwe w uprawie, efektowne, b. długo kwitną) i do tego granatową lobelię zwisającą - wyglądało świetnie, a poz obcinaniem obeschniętych kwiatów, podlewaniem i nawożeniem bio-humusem czasami nic specjalnego z nimi nie robiłam. Petunii nie polecam, bo są delikatne - chyba że masz balkon osłonięty od deszcze. Mocniejszy deszcz potrafi poniszczyć petunie. W tym roku planuję zaszaleć i kupiłam dużo róznych nasion (mam duży balkon), trzeba jeszcze skrzynek dokupić :D. Uwielbiam kwiatki na balkonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuuulka
Wczoraj posadzilam surfinie (zachodni balkon) w zeszlym roku mialam piekne,zobaczymy jak w tym sie przyjmą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuuulka
Zasialam jeszcze maciejke i groszek :) powiedzcie ci prosze jak dbac o maciejke bo w zeszlym roku mi nie wyszla,jak ja podlewac,moze przelalam.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na zachodnim balkonie mam różne pomieszane: aksamitki, surfinie, lobelie, dalie, pelargonie angielskie, sunvitalię, poprzetykane kocanką, bratki w oddzielnej donicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako początkujący ogrodnik balkonowy zakupiłam tylko pelargonie zwisające, okno mam południowe. czy to prawda, ze surfinie nie lubią moknąc w deszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuuulka
Lubia dużo wody ,,w zeszłym roku podlewałam rano i wieczorem przy upałach.wiem ,ze nie lubią wiatrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no lubią dużo wody, ale nie na kwiatach! żadne rosliny o dużych kwiatach nie moga miec ich moczonych, bo sie kwiaty niszczą i roślina zaczyna gnić (miękkie, płaskie liście z meszkiem tez nie znosza wody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te pelargonie mam powieszone na barierce i one pewnie trochę moknąć będą, trudno. mam jeszcze do wykorzystania spory parapet, więc jakby co, to tam postawię kwiatki. Posiałam tez lawendę i wczoraj rozsadzałam do doniczek, podobno odstrasza robactwo. Zobaczymy, choć w cuda nie wierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuuulka
fakt po mocnym deszczu kwiaty byly oklapnięte,ale szybko sie regenerują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuuulka
U mnie surfinie pięknie rosna :) groszek tez rośnie ale jeszcze nie kwitnie tak samo z maciejka,za to lawenda mi sie rozrosła jak szalona.Pochwale się jeszcze ze jakiś czas temu wsadziłam nasiona z papryki w doniczkę ,coś wyrosło :) nie bylo mnie 6 dni,wracam a ja mam małe papryki :) jak takie cuda ciesza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiakmiei1
Ja na balkonie mam krzewy ozdobne, tylko trzeba kupić dobrej jakości osobiście kupuje w szkółkach leśnych na przykład https://www.zgarden.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dom jednorodzinny i mam dość duży ogród i bardzo lubię w nim coś dosadzać lub pielęgnować. Większość moich roślin kuję w https://www.iglaki.agro.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×