Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość actia

kwiaty na balkonie

Polecane posty

Gość actia

Dziewczynki, tej wiosny chciałabym po raz pierwszy posadzic kwaitki na bakonie. Macie jakies pomysly jak ozdobic 6 metrowy balkon? Jakie kwiatki i kiedy zasadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala2
polecam pelargonie pnące lub stojące,można dać do jednej skrzynki po bokach po jednej zwisającej sadzonce a na środek stojącą(niekoniecznie),surfinie(jeśli jest mokre lato ,deszczowe bardzo marnieją.Bardzo ważne jeśli posadzisz jakiekolwiek kwiatki to do każdego podlewania dodaj odżywkę wtedy będą piękne.Jak zrobi się ciepło u ogrodników ,lub na targu jest bardzo wiele różnych sadzonek.Ja kocham kwiatki co roku sadzę pelargonie zwisające ,za jedną sadzonkę płace ok 2-3 zł,ściągam je jak zacznie padać śnieg,cały czas kwitną,są piękne.Możesz wysiać nasionka np.groszek pachnący (będzie zwisał),maciejka pachnie wieczorami pieknie(wysiej sobie koniecznie!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja na balkonie mam bluszcze
Te zrzucające liście i zimozielnoe, do tego kilka iglaków, wystarczy akcent w postaci złocieni, oleandrów i aksamitek - jest bajkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa..
co roku sadze pelargonie.....przewaznie stojace....bo niestety wkurza mnie jak mi sasiedzi z naprzeciwka zagladaja;)....ale mam pyt dot maciejki......co roku probuje ja posiac i NIC! albo za gesto to robie nie mam pojecia......slyszalam ze pieknie pachnie i tez chce....czemu mi to nie rosnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala2
dosiej do tych pelargoni stojących ,będzie pięknie i pachnąco,co wzejdzie to będzie,nie przelewaji i nie zasuszaj(wszystkie nasionka nie wzejdą mi również)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa..
do ala2......dzieki tez o tym myslalam...zeby dosiac.....zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala2
do jaa..miałas kiedyś sandenville=dipladenia polecam jest piekna na zimę do domku ,aha zawsze na poczatku marca do póżnej jesieni podlewam wszystkie kwiatki nawozami,w oczach rosną i cieszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja..
ie mialam nawet nie slyszalam.....w kwiatach balkonowych jestem...nowa....a pelargonie mi pieknie rosna do poznej jesieni...dodam ze balkon mam na zachod.....a jesli chodzi o kwiaty dmowe bo uwielbiam storczyki.....ale inne tez mam, i niedlugo mi chyba miejsca braknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala2
i jak Tobie rosną storczyki ja mam 1 opuścił wszystkie kwiatki nie ściełam tej łodygi(jest zielona ,łysa) ale pojawiły sie plamki na lisciach od spodu ,co mam robić żeby go nie stracić? czy na tej łodydze wyrosną jakieś kwiatki? ja balkon mam na południe w bardzo upalne dni jest koszmar więdną w oczach latam i podlewam 2 nawt 3 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa..
nie wiem jak ale mi rosna....ja tez nie obcinam lodygi dopuki jest zielona...o tych listkach zapytam kolezanki ona jest szpec w tej dziedzinie......podlewam przez zanurzenie(kiedy korzenie sie robia srebrne) czyli teraz tak co 2 tyg....i daje odzywke....i rosna i piekne, poki co mam 5.......a co do balkonu, ja tez mam bardzo dzuo slonca i to do samego wieczora....ale kwiaty sie trzymia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa..
a jeszcze z tej lodygi moze nic juz nie wyrosnac, ale musisz sie uzbroic w cierpliwosc, a napewno wypusci niedlugo nowa;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala2
dzięki,czekam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość actia
hej dziewczyny, kupiłam nasiona w paczkach po 2 g, groszek pachnący i maciejkę. jeszcze nie siałam, wiec poradzcie jak głęboko sie sieje maciejkę? W zeszłym roku posiałam pelargonie, ale jakas odmiana stojąca i nie podobały mi sie. Chcę zwisające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asca
posadziłam nasionka na centymetr głębokosci. Mam nadzieje, ze dobrze zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ACTIA
dzis wykielkował mi bratek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja też bede próbowała zasadzic kilka kwiatków na swoim balkonie, nie wiem jednak jak dokładnie sie do tego zabrać. Czy opórcz tego, ze sadzicie je to pielęgnujecie (pomijając oczywiscie podlewanie)? Np czy stosujecie jakies srodki ochrony roślin takie jak tu http://www.agromarketwiewiecko.pl/srodki-ochrony-roslin.html ? Zwykle starałam sie omijac tego typu tematy ale jakos pusto sie zrobiło u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa333333
no, w połowie listopada to żeś temat odkopała, reklamówko miszcz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może surfinie? Dobrze się prezentują i długo kwitną. Warto jednak zaopatrzyć się w system automatycznego nawadniania, bo są dość wymagające, ale wygląd balkonu na pewno jest tego wart! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiakmiei2
Bardzo dobre są też krzewy na balkon, osobiście kupuje je w szkółkach leśnych na przykład https://www.zgarden.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×