Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość alfabetagama

ratownik medyczny

Polecane posty

Gość alfabetagama

w tym roku skoncze studia licencjackie. zamiast na mgr chcialabym pojsc do policealnej dwuletniej szkoly o kierunku ratownictwo medyczne. czy orientuje sie ktos,czy po skonczeniu jej bede mogla pracowac np.na pogotowiu?czy trzeba jeszcze uczyc sie jakos dalej? i gdzie jeszcze mozna pracowac po takiej szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupupup............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze i jesteś w miare ładna
pewnie ze będziesz mogła pracowac w pogotowiu, pytanie tylko czy cię zechcą. jesteś kobietą, ratownik medyczny to cieżki zawód, trzeba dźwigac ciężary, więc kierownicy nie są chetni do przyjmowania kobiet. mozesz pracować też w sptrazy pożarnej, na sorach w szpitalach. jest wiele opcji. ale trzeba się liczyć z tym z ejest to praca niewdzięczna i nie wiele płatna... a licencjat w jakim kierunku robisz??bo jakoś to dziwnie napisałaś... szkoła policealna to studium. na studium magisterki nie zrobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pogotowiu? chcesz dzwigac nosze albo krzeslo z nieraz ciezkim pacjentem, czesto przez wiele pieter? ewentualnie na SOR, ale to tez ciezka praca fizycznie i psychicznie tez, min. uzeranie sie z pijakami i pyskujacymi pacjentami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfabetagama
studiuje dziennikarstwo,ale nie chce wiązac z tym swojej przyszlosci. a na mgr nie chcę iśc.zdaje sobie sprawe,ze to ciezki zawod i chyba dlatego wlasnie mnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze i jesteś w miare ładna
a skąd jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jestes przygotowana na ogladanie i wachanie zygowin, kupy, smierdzacych skarpet, ran, podcieranie tylka nieprzytomnym ludziom, wyzwiska, obelgi itd? co cie tak naprawde pociaga w tym zawodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie gadajcie głupot! Ratownictwo medyczne to wspaniały zawód. Nie napisałaś co studiujesz. Nie polecam szkoły policealnej, bo będziesz mniej zarabiała niż ratownik po studiach, a możliwe, że niedługo i tak będziesz musiała iść na studia pomostowe. Jeżeli się zdecydujesz na studia to znam parę stron pomocnych dla studentów.Po ukończeniu studiów i szkoły policealnej w kierunku ratownik medyczny będziesz mogła pracować na SORze, w pogotowiu, a także na oddziałach szpitalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze i jesteś w miare ładna
lionne--> wiesz ja robie ratownictwo. napatrzyłam sie na praktykach. chciałabym to robić dlatego ze mnie to kręci;) ciągnie mnie do tego strasznie;) ale wiem ze w pogotowiu nikt mnie nie zechce więc moją karierę zawodowa pchnełam w inna stronę;) pracuję w straży pożarnej i po ukończeniu studiów będe szkoliła strażaków;) ale kiedy widze karetkę na sygnale czuję motylko w brzuchu:D i chciałabym jeździć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze i jesteś w miare ładna
lilitka ma rację. ja już jestem po studium ale uważam ze to była głupota i strata czasu... studia są lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfabetagama
mieszkam kilkadziesiat km od poznania,ale dojezdzam do poznania na obecne studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie glupoty? sama prawda... a zawod jest fajny ale trzeba miec swiadomosc tego jak wyglada praca, bo czesto rzeczywistosc nie zgadza sie z wyobrazeniami... ja tez lubie to co robie, a na SOR i w Pogotowiu pracuje od 6 lat; ale widzialam czesto studentki ratownictwa ktore palcem nie chcialy kiwnac kiedy cos sie dzialo, chowaly sie po katach zeby nic nie robic, brzydzily sie dotknac pacjenta, a jedna kiedys powiedziala ze "nie po to studiuje ratownictwo, zeby kupy wycierac, ze ona bedzie intubowac" :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lionne Twoje zastrzeżenia nie dotyczą wyłącznie studentów ratownictwa. Nie inaczej zachowują się studenci wydziałów lekarskich ,a nawet pielęgniarskich. Ci co chcą się nauczyć i pracować w zawodzie nie brzydzą się pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilitka masz racje, tylko ze czesto ludzie wybieraja sobie jakis zawod nie wiedzac do konca jak praca w rzeczywistosci wyglada i potem sie w niej nie znajduja... osobiscie znam tylko dwie dziewczyny, ktore pozostaly na oddziale, fajne, pracowite i madre, reszta niestety to byla porazka... tak jak pisalam chowaly sie po katach, pilowaly paznokcie, nie garnely sie do niczego, a juz nie daj Boze do "brudnej roboty" nie wiem do konca z czego to wynika bo jesli chodzi o facetow to sytuacja byla odwrotna, zdecydowana wiekszosc garnela sie do pracy i chciala jak najwiecej nauczyc... ja nie uogolniam, zapytalam min. autorke co ja pociaga w tym zawodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicky123
jest tu ratownik pracujący na kontrakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ucze sie tu www.dental.szczecin.pl na kierunku technik stomatologii i mam nadzieje, ze bedzie ok :) teraz bede rozpoczynac staz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość908
Czy wiedzieliście, że ustawa przewiduje zdobycie AŻ 80pkt z 200 możliwych do zdobycia przez ratowników medycznych online? Wojewódzkie Oddziały Ratownictwa Medycznego celowo o tym nie mówią i organizują swoim pracownikom płatne szkolenia. Często są one 10-krotniie droższe od tych internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judyta1234
Ratownikiem medycznym nie może zostać każdy. Są to osoby o wysokich ambicjach i silnej psychice.Co 5 lat, ratownicy muszą również wykazać się zdobytymi punktami z wszelkiego rodzaju szkoleń. Można zdobyć maksymalnie 200pkt, z czego aż 80 można uzyskać online. Rzadko się o tym mówi, ale te szkolenia w pełni uznaje ustawa. Są one równie ważne jak normalne szkolenia. Przykładową stroną, gdzie można je zrobić jest http://www.e-ratownik.com.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Profesjonalne szkolenia w zakresie pierwszej pomocy organizuje katowickie Biuro Kadr Medycznych http://www.biurokadrmed.pl/ Mają wielka wiedzę, popartą ogromnym doświadczeniem, to instruktorzy z międzynarodowymi licencjami. Byłem na ich seminarium i jestem bardzo zadowolony, masa cennej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli interesujesz się ratownictwem medycznym po prostu idź w tym kierunku. Jeśli nie  spróbujesz to się nie przekonasz czy było warto. Ja studiuję obecnie tutaj http://study4u.eu/pl/uczelnia/675-wydzial-nauki-o-zdrowiu-warszawski-uniwersytet-medyczny Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawski Uniwersytet Medyczny i jestem mile zaskoczona. Sprawdź koniecznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłam ratownictwo medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i to właśnie tę uczelnie radziłabym wybrać jeśli jesteście zainteresowani tym kierunkiem ze względu że właśnie tam przykłada się wiele uwagi w przekazywana wiedzę. Bardzo polecam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×