Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość roni19

Jak pomóc rozciągniętemu stanikowi?

Polecane posty

Gość roni19

Pod koniec stycznia kupiłam stanik firmy Samanta. Leżał świetnie. Niestety mija 2 miesiąc i stanik jest już za luźny na ostatniej haftce. Co zrobić? Podobno nie można reklamować staników ze względu na ich nadmierne rozciągnięcie, a jeśli już, to i tak producenci się wymają, tłumacząc naturalną rozciągliwością materiału. Może przeszyć zapięcie? Obawiam się jednak, że biustonosz straci na fasonie i będzie się źle układał. Będę wdzięczna za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radaaaaaaa
EEE, chyba nic juz z tym nie da się zrobić - sama zwęzić go nie możesz, bo będzie leżał beznadziejnie. pozostaje ci tylko kupić nowy. A tak w ogóle - to chyba kupiłaś zły rozmiar, skoro już po 2 miechach się rozciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podszyć tasiemką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj podszyć mało elastycznym materiałem. A na przyszłośc pamietaj, że marki polskie produkują w większości straszne rozciągliwce i trzeba brać sporo zaniżony obwód żeby po paru tygodniach stanik się jeszcze do czegoś nadawał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roni19
Dzięki za rady. Rozmiar jest jak najbardziej prawidłowy, obwód zaniżony o 9 cm. Niestety, jakość tych staników widać jest strasznie kiepska, a polecono mi go na forum biuściastych, jako bardzo wytrzymały, Spróbuję go podszyć, bo wyrzucić z pewnością nie mogą - kosztował 149 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantha xx xx xx
ja bardzo lubie staniki samanty , i planuje teraz kilka kupic na zapas , odlamalas mnie tym . to mam kupic mniejsz ? a kupie 70d ? bo mam 75 d . to powinnam kupic o 5 mniejszy czyli 70d zamiast 75 d ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przytyć 5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samantha xx xx xx, jakie masz wymiary (pod biustem bardzo ściśle i na wydechu, w biuście luźno)? Ogólnie: zmieniając obwód należy przeliczyć miseczkę bo miseczka to różnica między Twoim obwodem w biuście a obwodem stanika. Jeśli np. masz wymiary 80/95 cm i nosisz 75D to przy węższym obwodzie trzeba sięgnąć po 70G (zobacz w tabelce, że przy tym obwodzie taka literka odpowiada misce na ok. 95 cm w biuście) == Roni, jak widać te 10 cm to za mało. W tabeli obwodów są 3 Samanty o rozciągliwości od 15 do 30 (sic!) cm. To nawet osławiona Arabelka takich \"osiągów\" nie ma ;) A 149 zł za takie coś (i przy cenie i jakości brytyjczyków) to moim zdaniem zdzierstwo straszne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantha xx xx xx
o ma ! JA sie nigdy tak nie mierzylam ! nie wiem szczeze mowiac , pojde i sie zmierze a jak podam wymiary sprzedawczyniom to mi pomoga ? ja zawsze mam problem z tym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
Też mialam taki sam problem,podszyłam obwód gumka,a raczej to była tasiemka na ramiączka do staników w kolorze stanika i teraz jest super staniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samantha xx xx xx, jak masz obok siebie naprawdę dobry sklep z pełną rozmiarówką to tak (gdzie mieszkasz? jest ich kilkanaście w wielu miastach w Polsce ale ciągle jeszcze mało). Jeśli takiego sklepu nie masz, to podaj tu albo mi na maila wymiary - podpowiem w co powinnaś celować i gdzie tego szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantha xx xx xx
oki podam maila za chwilke , a wam tez sie tak podnosza staniki ze nie sa na rowno z przodem tylko na plecach tak jakby na gorze tak jakby na lopatkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nam się też podnoszą
:-D Dlatego słuchamy się Best-bra i mierzymy odpowiednio i kupujemy dobrane staniki! Best-bra 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D :D 🌼 No właśnie - podjeżdżanie zapięcia jest podstawowym dowodem na to, że stanik ma za luźny obwód i trzeba koniecznie poszukać innego rozmiaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam w biuście 85cm
a w zasadzie to w miękkim staniku. pod, mam 70 - wg rozmiarówki mileny, powinnam brać 65D, ale kupuję 65E, gdyż biust mam mało jędrny i w D się nie mieścił. ostatnio zakupiłam Masquare 65DD (odp pol E) i okazałam się co najmniej 2 razy za duży. Why? Czy Panache to dużomiseczkowiec? Czekam na rozmiar mniejszy...generalnie już załuję tego zakupu :O, 185zł za stanik :O...jakość, krój, fiszbiny, a przede wszystkim estetyka - imHo dużo lepsza jest u naszej polskiej Mileny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja panache
miałam od szyi do pasa! Rozmiar 60DD ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUUUPER SPOSÓB
Przekręć miseczki- wykręć je w dwie różne strony i stanik sie sam skróci bez zszywania!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki Masquerade? Bo np. Aragon ma miseczki raczej większe, a już Antośka normalne w kierunku do małych :) Poza tym co biust to gust - mnie Milena baaardzo się podoba wzorniczo, ale na moim biuście taka śliczna Sylvestrine to byla tragedia z powodu płaskich misek :( Maskarardki tez nie wszystkie mi pasują - Aragon zupełnie się nie sprawdził, za to Antośka czy Sahara są super i robią z biustem cuda. Trzeba mierzyć i tyle... A cena... cóż, kurs funta oszalał, więc się to na stanikach odbija :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja kupiłam zwykły
stanik za 20 zł,był obcisły,ale jeszcze go podszyłam i jest teraz tak obcisły,że aż mi to czasem przeszkadza,ale i tak biust nie jest tak wysoko jak powinien byc.Chyba ze to wina modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantha xx xx xx
bo bra - ewam98@live.ie podobno jak ma sie duzy biust to stanik @ ciagnie @ na dol i dlatego na plecach podnosi sie do gory :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samantha, zaraz wyślę maila :) Duży biust owszem ciągnie na dół ale tylko gdy biustonosz jest źle dobrany - w dobrze dobranym rozmiarze nawet przy 80K obwód powinien pozostać równoległy do podłogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantha xx xx xx
juz odpisalam :) nie lubie kupowac stnikow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam w biuście 85cm
65DD : Minuet, sporoooo za duży, oraz Antoinette - też to już w ogóle maltretował mi biust :O. teraz czekam na Lunę z nowej kolekcji i cuś jeszcze, o kroju plunge. mam nadzieję, że te się sprawdzą. w ogóle to uwielbiam push - upy, mimo, że nie są polecane przez biuściaste...ale w nich mój mikro biust wygląda wtenczas jak biust :(. nawet zostawiłam sobie 2 stare :P (75c i 70D)...i czasem zakładam jak chce miec większe krągle jabluszka :D. na codzień jednak staram się nosić "prawidłowy rozmiar" a tu już piersi wcale nie są takie rewelacyjne (jedyny plus za niepodjeżdzanie stanika:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, mogłaby mi któraś z was powiedzieć jaki rozmiar powinnam kupować, jeżeli pod biustem ściśle na wydechu mam 70cm, a w biuście na luzie 85cm? Domyślam się, że pod biustem powinnam mieć 65cm, ale miseczkę to już nie wiem jak obliczyć jak jest 15cm różnicy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
65D wychodzi z tabel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×