Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolacja

kolacja dla dwóch osób - pomocy!!

Polecane posty

Gość kolacja

Dziś przyjeżdża do mnie mój chłopak - studiujemy w innych miastach i widujemy się tylko w weekendy, chciałabym zrobić coś pysznego na kolację, ale nie mam za bardzo pomysłu. Mam ok 50 zł i do dyspozycji kuchnię, ale bez piekarnika. Może macie jakiś sprawdzony i łatwy pomysł. Będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllswdw
polecam Łososia duszonego w warzywach- 2 dzwonki lososia kładziesz na warzywa z dodatkiem wegety, posypujesz dość duza iloscia żółtego sera. MNIAM!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllswdw
Nie tylko pyszny, ale i bardzo zdrowy, gdyż rybe dusisz w warzywach i podlewasz wodą, a nie smażysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolacja
a czy mogą być warzywa mrożone czy muszą być świeże, i obojętnie jakie czy np jakieś konkretne warzywa, no i jeszcze czy wiesz może gdzie mogłabym kupić takiego łososia mam w pobliżu biedronkę, lidla i carefoura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolacja
no więc w zasadzie wszystko poza słodyczami :) mój chłopak nie wyobraża sobie posiłku bez mięsa, ja z kolei lubię warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj w wątku o salatkach- są odpowiednie dlatego, ze można zrobic je wczesniej wstawić do lodówki i zająć sie pielęgnacja urody. Oczywiscie należy wybrać te bez dużych ilości cebuli i czosnku :P Jakie jest, autorko, Twoje doświadczenie w kuchni? Jesli niewielkie to jakaś prosta potrawa-typu spagetti- wystarczy (bo wiadomo, ze jak sie bardzo chce, zeby wyszło to sie coś sp..rzy albo przeciagnie sie tak, ze na makijaż czasu nie starczy) Dobre są przystawki- przygotowuje sie je wczesniej, są efektowne i niedrogie (np faszerowane jajka, pomidory). Mozna zrobić sałatkę, za pomocą plastra szynki zawinąć roladki, spiąć wykałaczka- efektowne i proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolacja
spaghetti jest u nas często, podobnie jak piersi z kurczaka z serem i szynką lub z pieczarkami. Ja lubię gotować i dość często to robię, ale dziś chciałabym spróbować czegoś innego. Mój chłopak będzie o 21, więc za 30 min będę musiała już wyjść po zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To taka prosta sałatka puszka ananasa, szynka (20 dk? nie pamiętam dobrze, to trzeba trochę na oko, reszta zostanie do chleba) słoik selera kons, puszka kukurydzy, majonez- robi się szybko i jest smaczna, ale trzeba lubić taki styl :) Ryba po grecku- tania i pyszna (filety, marchewx2, seler, pietruszka, cebula, por, koncetrat pomidorowy) Pirsi z kurczaka po mojemu- zamarynowane w sosie sojowym (jasnym), czosnku przeciśniętym prze praskę i tymianku- przed smazeniem oprószyc solą (jeśli mięso bedzie przed ta mąką suche to zwilżyć olejem). Plusem jest to, ze czosnek malo czuć, ale pachnie bardzo smakowicie Ryba z warzywami w piekarniku- może być z papryką, cebulą, porem, koncetratem itp ale nie polecam do tego celu ryby uprzednio zamrożenej- mimo długotrwałego rozmrażania, odciskania wody potrawa pływała :( sałatka al'a gyros- pierś z kurczka marynowac w przyprawie, podsmażyć, na suchej patelni prażyc ziarna slonecznika- dać na spód naczynia, wystudzić. W tym czasie kroimy pomidora, cebulę (choc na romantyczny wieczór to nie wiem) kapuste pekińska lub sałatę lodową, otworzyć puszkę kukurydzy. Układać warstwami, kazdą z nich polać sosem z majonezu i keczupu (dobre też z czosnkowym, ale wiadomo ;) ) To by było na szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oprószyć mąką miało być, nie solą- tak to jest jak sie człowiek spieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolacja
a ile trzeba marynować mięso? 30 min wystarczy?? podoba mi się ta ostatnio potrawa i chyba ją zrobię, jest i mięso i warzywa, dzięki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taką typową "przyprawą do" czyli z nieodłącznym, a jakze smakowitym glutaminianem sodu to wystarczy chwilę :) Można również potraktować jak tamte filety- zwilżyć surowe olejem, oprószyc maką- wtedy ich tyle nie ubedzie na patelni 9wiecej soku zostanie) ale też będą mniej gyroso-podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×