Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zwolniony grupowo

zwolniony grupowo

Polecane posty

Gość zwolniony grupowo

Witam Mój dział otrzymał wczoraj 28.03.2009 "wypowiedzenie warunków o pracę" z zachowaniem , jednomiesięcznego wypowiedzenia ze skutkiem na dzień 30.04.2009 jako przyczynę wskazuje likwidację stanowiska pracy w miejscowośCI - X Po upływie okresy wypowiedzenia proponuje warunki: - praca na innym stanowisku, z niższą pensją w innym miejscu, wiążącym się ze zmianą przez mnie miejsca zamieszkania. do 15.04 mam dać odpowiedź lub w przypadku rozwiązania umowy o pracę dwumiesięczne wynagrodzenie. Mam pytanie byłem 28.03 na urlopie i jestem jeszcze 30.03 i 31.03 , więc NIE PODPISAŁEM potwierdzenia odbioru takiej informacji i czy jeśli wrócę do pracy 01.04 i otrzymam takie wypowiedzenie, wówcza smój okres wypowiedzenia nastąpi 31.05? czy może iść 01.04 na L4? Proszę o odpowiedź doświadczonych osób. w razie jakiś pytań jesczze dopiszę . Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StiVeQ
a dlaczego 30.05 ?? dostaniesz pismo np 30.03 więc będzie miesiąc do 30.04 br. Zależy czy zgadzasz się na te warunki, zawsze możesz spróbować (chyba że zmiana miejsca zamieszkania wpłynie nagatywnie na kontakt z rodziną) a jak niebędzie odpowiednich warunków pójdziesz na L4 ale jednoczesnie trzeba pamietac że L4 także będzie mniej płatne. Wszystko zalezy od Ciebie, możesz iśc na L4 np na 2 miesiące wrócic i zobaczyć co się będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na urlopie
wypoczynkowym nie moga dać Ci zmiany warunków umowy. Jezeli wracasz do pracy dopiero 1 kwietnia, to dopiero tego dnia mogą dać Ci wypowiedzenie zmieniajace. Jeżeli przysługuje Ci okres wypowiedzenia jeden miesiac to liczy sie zawsze od 1 dnia nastepnego miesiąca, czyli w tym przypadku od 1 maja do 31 maja. Do czasu połowy okresu wypowiedzenia możesz zdecydować sie na nowe warunki. Jeżeli nie dasz odpowiedzi pozytywnej, to po kresie wypowiedzenia umowa o pracę wygasa. Jeżeli należy Ci się odprawa, to powinieneś ja dostać ostatniego dnia roboczego pracy. Okres wypowiedzenia i wysokośc odprawy zależą od ilości lat pracy u danego pracodawcy na podstawie umowy o pracę. Nie podałeś jak długo pracujesz w tej firmie, wiec nic bardziej konkretnego nie mogę Ci odpowiedzieć. Mam nadzieję, że chociaż troche pomogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolniony grupowo
dziękuję za odpowiedź, co prawda dwie różne są to informacje, ale myślałem tak jak osoba 2. ja wiem jaka mi przysługuje odprawa 2 miesieczna, na tym wypowiedzeniu warunków o pracę był tylko podpis bez daty. wiec napewno przygotowane jest, że okres wypowiedzenia jest ze skutkiem na 30.04 A DO 15.04 mam czas na to, czy zgadzam się na proponowane warunki czy nie Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na urlopie
Jeżeli Ci to dadzą dobiero w kwietniu, to jezeli masz wypowiedzenie 1 -m-czne, to okres wypowiedzenia będzie biegł dopiero od maja. Nie daj się wrobić, że dadzą Ci w kwietniu i od kwietnia będzie biegło już wypowiedzenie. Liczy się dzień wreczenia wypowiedzenia, a nie dzień który oni sobie wpiszą na wypowiedzeniu. Patrz dobrze na daty. wiem na pewno, bo w tym roku skończyła kurs kadry i płace, więc w oparciu o najnowszy kodeks pracy z 2009 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolniony grupowo
na urlopie - dziękuję, pracuję w banku więc myślę, że mi przekrętów robić nie będą. mam jeszcze pytanie, jeśli już jestes w temacie :) na tym wypowiedzeniu mam stanowisko X w biurze Y - dalej jest departament Z nie podpisywaliśmy nigdy aneksu , ze przeszliśmy z departamentu powiedzmy IT pod departament sprzedaży? czy to może mieć jakiś wpływ, że to wypowiedzenie należało by poprawić??? czy z czymś takim nie wygramy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na urlopie
Na wypowiedzeniu musisz mieć obecne stanowisko pod kogo podlegasz teraz. Jeżeli wczesniej Wam nie zmienili, to chyba już to nie ma znaczenia, chociaż możesz się dowiedzieć dokładnie w Inspekcji Pracy. Uważaj na te daty, bo może będą chcieli to zatuszować. Tym bardziej, że chyba nie bardzo u nich z papierami. To ich problem, że maja wypisane, że wypowiedzenie kończy Ci się w kwietniu. To mogli Ci dać to w marcu to było by ok. Ale jak dają w kwietniu to niech przepiszą . Przy wypowiedzeniu miesięcznym zawsze pierwszy dzień wypowiedzenia liczy się od 1 dnia następnego miesiaca po wreczeniu wypowiedzenia. Art 36 KP Zależy to jeszcze jaką masz umowe. Zgodnie z tym artykułem, masz umowe o pracę na czas nieokreslony i pracujesz powyżej 6 miesiecy, ale nie dłużej niż 3 lata. Ja też pracowałam w banku do końsa zeszłego roku. Ja zawsze jak przechodziłam np z Oddziału do Centrali to dostawałam aneks do umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolniony grupowo
dziękuję serdecznie:) pracuję 2,5 lata. a jeśli zgodzę się zaakceptować warunki, to rozumiem, żę mam dalej umowe na czas nieokreślony??? bo w ZMIENNYCH WARUNKACH jesy tylko mowa o miejscowości, stanowisku i wynagrodzeniu. przepraszam, że tak wypytuję, ale to moja pierwsza praca i nie jestem zbytnio zorientowany raz jeszce wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na urlopie
tak. Umowa nadal jest na czas nieokreślony. Zmianie ulegają tylko te części umowy, które masz wyszczególnione w wypowiedzeniu. Jeżeli masz teraz na czas nieokreślony, to nie magą Ci zmienić umowy na inny czas. Tylko zwróć uwage na daty. I jak bedziesz podpisywał, to podpisz datę z którą otrzymałeś, a nie z datą wstecz. Bo mogą tak Cię podejść, żeby nie przepisywać tej umowy, to każą Ci podpisać z data np. 30 marca i oni będą mieli papiery w porządku. A Ty stracisz 1 miesiąc korzystniejszej wypłaty. No chyba, że już wiesz, że zgodzisz się na nowe warunki, to możesz tak im podpisać, żeby nie drzeć z nimi kotów, chociaż to niezgodne z Kodeksem pracy. Nazywa się to wypowiedzenie zmieniające, możesz poszukać sobie w google. I daj znać jak to rozegrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na urlopie
teraz jeszcze mi sie przypomniało. Jezeli nie chcesz zgodzić się na nowe warunki, to domagaj się prawidłowego wypowiedzenia. Po zakończeniu pracy jeszcze przez 14 dni możesz zacząć chorobowe. Albo możesz iść na chorobowe pod koniec wypowiedzenia. To już Twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolniony grupowo
dziękuję serdecznie, już myślałem, że nikt mi nie pomoże w tym temacie, a znalazła się dobra osóbka. Wiesz, z tego co mi koleżanka mówiła, jak ona to podpisywała to tam był tylko podpis bez daty. data była tylko u góry 23.03.2009 CZYLI, ŻE oni to przygotowali tego dnia, osoby które były w pracy otrzymały to w piątek 28.03.2009 i było tam tylko miejsce na podpis dokładnie ..... potwierdzenie odbioru..... żadnej daty koleżanka nie wstawiała... no i koleżanka ma czas do 15.04 na podjęcie decyzji jak wrócę w środę do pracy , to zobaczę co mi dadzą do podpisu z data 30.04 czy z data 31.05Pozdrawaim i baaardzo dziękuję p.s napiszę tutaj jak to rozegrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na urlopie
zgodnie z kodeksem pracy w Twoim przypadku powinni to przepisać. Bo jeżeli dają Ci w kwietniu, to okres wypowiedzenia od 1 -nast. miesiaca to jest od 1 maja do 31 maja. Datę na podjecie decyzji powinni Ci wpisać 15 maja. Ale tak jak Ci już pisałam, jeżeli wiesz, że zgodzisz się na nowe warunki, to może nie warto walczyć i podpisać im z data marcową, bo jak bedziesz się stawiał, to mogą dać Ci wypowiedzenie całej umowy o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×