Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jacek42

Blagam pomozcie!!

Polecane posty

Gość Jacek42

Mam zamiar ubiegac sie o umozenie zaleglego funduszu alimentacyjnego w Zus.Bylem tam ,jest to mozliwe.Powiedzieli zemam szanse jak na biezaco place teraz doroslemu synowi alimenty i splacilem spora zaleglosc w stosunku do niego.W Zusie otrzymalem do wypelnienia oswiadczenie o mozliwosciach platniczych .I tu pojawil sie problem.zupelnie nie wiem jak to wypelnic.Nie mieszkam aktualnie z zona ,ale rozwodu nie mamy.Jeszcze na dodatek w styczniu zgodzilem sie na rozdzielnosc majatkowa..W zasadzie wspolnego majątku nie mamy.Jestesmy dwa lata po slubie.Przez te dwa lata pracowalem tylko dorywczo.Pozbieralem potrzebne zaswiadczenia,jednak nie mam pojecia jak wypelnic oswiadczenie.Trzeba wykazac dochody wspolmalzonka .Czy mnie dotyczy ta rubryka skoro nie mieszkam z zona i mamy ta cholerna rozdzielnosc majatkowa.Zawalilem sobie zycie ale chcialbym to jakos powoli naprawic mimo ,ze jestem juz po czterdziestce.Alimenty place na doroslego syna z mojego mlodzienczego zwiazku .Mam z nim niezly kontakt.Z obecna jeszcze zona mamy 7-letnia coreczke za ktora swiata nie widze .Cholera gdybym mial stala prace to moze zona by na mnie inaczej patrzyla.Boje sie ze poda mnie o alimenty na coreczke.Moze ktos byl w podobnej sytuacji i jakos wybrnal i moze mi cos poradzi.A jeszcze cholera najgorsze jest to ze nie do kazdej pracy sie nadaje ze wzgledu na zdrowie.Prosze tez o porade jak w moim przypadku wypelnic to oswiadczenie o mozliwosciach platniczych.Z gory wszystkim dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek42
Nie mam szczescia znow nikt mi nie chce nic podpowiedziec.Nadzieja matka glupich.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba nikt sie z tym
nie spotkał. myślę,że najlepiej bedzie,jak pójdziesz do urzedu i poprosisz ich o pomoc w wypełnieniu tego.z resztą dziwie sie , że nie zapytałeś na miejscu jak to napisać. panie urzedniczki wbrew temu co sie mówi-często na grzeczną prośbe pomogą.:):) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYŚLĘ
Jacek, ty coś ściemniasz. Albo nie piszesz całej prawdy. Fundusz alimentacyjny został reaktywowany w zeszłym roku. Zus nie ma do tego nic, bo to inna instytucja. Płacić na dzieko musisz bo takie prawo, nie ważne czy do rąk własnych matki, czy do funduszu, czy też na kąto. Fundusz, czy też komornik jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu pieniędzy matce. Pobiera za to swoją prowizję. Takie życie. To, że nie mieszkasz z żoną, macie rozdzielność majątkową itd. Nie zwalnia Cię od obowiązku łożenia na dziecko. Na dziecko a nie na matkę, jej waciki, buty, i przyjemności. Rozdzielność majątkowa to prawo i dokument. Podpisałeś, masz czego chciałeś. Czasami tak jest, że kobieta mówi by facet w ogień skoczył i on skacze. Zgodnie z prawem, i dokumentami które musisz wypełnić to nie masz dzeci ani rodziny. Dochody dielą się na zobowiązania alimentacyjne i inne. Twoja żona ma swoje życie i sama się rozlicza ze wszystkiego. Macie rozdzielność majątkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×