Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Adam_37

Alimenty na dziecko przebywające w Anglii

Polecane posty

Gość Adam_37

Moja była żona wyjechała z 2 letnią córką do Anglii. Nie miałem na jej decyzje żadnego wpływu, spakowała manatki, zabrała naszą córkę i wyjechała. Przez pół roku nie miałem z dzieckiem żadnego kontaktu. Po tym czasie ex sama się ze mną skontaktowała. Ustaliliśmy, że córcia będzie spędzała święta i wakacje w Polsce u dziadków i w tym czasie mogę się z nią spotykać. Przystałem na propozycję i od tamtego czasu wysyłam im trochę pieniędzy dla córki. Nadchodzą święta wielkanocne a córki jak nie widziałem tak chyba nie będę widział. Wczoraj przez telefon była oznajmiła mi, że na święta nie przyjadą, bo nie. Wkurwiłem się, bo sobie coś chyba obiecywaliśmy nie? Żona zaczęła mnie straszyć alimentami, że to co płaciłem przez te ostatnie 5 miesięcy to gówno nie pieniądze i że poda mnie do sądu o alimenty. Zarabiam około 2500 zł z czego 500 zł wysyłałem żonie. Wiem, że przy jej zarobkach to nic, ale więcej nie jestem w stanie dać bo nie mam! Pytanie do was. Jak to jest z alimentami na dziecko, gdy przebywa ona za granicą? Czy sąd uwzględni, że ex pracuje na czarno i zarabia 2x więcej ode mnie? Dodam, że na dziecko chcę i będę płacić ale tak jak do tej pory - 500 zł ale chce w zamian widywać się z moja córką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam_37
weź wypierdalaj z tym linkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrezygnowalam z alimentow
mozez ja postraszyc o odebranie dziecka ,gdyz wywiozla ja bez twojej zgody . Ja wyjezdzajac z moja 2 , zrezygnowalam z alimentow;)) Daj sobie spokoj i uloz sobie zycie, i wysylaj te 500 zlorych, ale idz do prawnika w MOPS sa darmowe porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złóż wniosek do sądu
o wywiezienie dziecka za granice bez Twojej zgody . Jak jej mało kasy niech wraca do kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasss
Bez jakiej zgody? Skoro wywiozla to dziecko MUSI mieć paszport. Wniosek o paszport podpisują oboje rodzice i to w urzędzie. Skoro wyraził zgodę na wyrobienie paszportu wyraził zgodę na wyjazd dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to złoż wniosek do sądu
i zaprponuj terminy wizyt dziecka. Bedzie musiała przywozic dziecko a jak nie to nie wykona wyroku a wtedy masz ja w szachu. ja bym alimentów nie wysyłała skoro nie moge widywac dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhgd
Oczywiście że dziecko zostało wywiezione bez zgody rodzica. czym innym jest wyrobienie dziecku paszportu czyli zgoda obojga rodziców że w przysxłości dziecko będzie wyjeżdżać, za ustaleniem rodziców dokąd, z kim, na jak długo a czym innym jest jednostronna decyzja rodzica ze zabiera dziecko i znikają. Sprawy ważne dotyczące dziecka - a taką jest zmiana pobytu na długo, na zagranicę - muszą podejmować oboje rodzice jeśli mają pełne prawa rodzicielskie. Złamanie tej zasady skutkuje odpowiedzialnością prawną rodzica który się dopuścił takiego naruszenia prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×