Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

przejade cały świat na bizonie

promieniowanie, solarium

Polecane posty

Widmo promieniowania elektromagnetycznego: http://www.fizyka.umk.pl/phys/ZAKLADY/PDF/MSC/Materialy/Gimnazjum-I/Izotopy/ar/wid1.JPG szczegolnie dla tych ktore nie zdaja sobie sprawy ze szkodliwosci chodzenia na solarium :) CZY WARTO JEST POSWIECAC TYLE W ZAMIAN ZA BRĄZOWA SKORE??? PROMIENIOWANIE UV: Wpływ na zdrowie "uszkadza włókna kolagenowe w skórze, co przyspiesza procesy starzenia. Długoletnia ekspozycja na duże dawki promieniowania UV-A może powodować zaćmę (tzw. zaćma fotochemiczna), czyli zmętnienie soczewki. Najbardziej energetyczne UV-C jest najbardziej niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Może powodować zapalenie rogówki oka. Długa ekspozycja na działanie UV-C ma związek ze zwiększoną częstością występowania nowotworu złośliwego skóry - czerniaka, a także częstszych, choć mniej agresywnych guzów jak rak płaskonabłonkowy i podstawnokomórkowy . Promieniowanie prowadzi do uszkodzenia łańcuchów DNA. W komórkach dochodzi do szeregu mutacji. W warunkach prawidłowych większość uszkodzeń DNA jest usuwana przez systemy naprawcze. Osoby obarczone wadami tych systemów naprawy bardzo często chorują na nowotwory skóry. Także u osób bez szczególnych predyspozycji promieniowanie UV zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów skóry"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zołdak co wieś mo
popieram :) podnosze bo ciekawe, moze wkońcu nauczy to coś małolaty przesiadujące godzinami na solarium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon, spojrz na to z innej strony - niech sie laski smaza, za piec lat 80% naszych rowiesniczek bedzie wygladalo jak stare baby, my za to bedziemy piekne i mlode wciaz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze bedziemy piekne i młode :D ale szkoda mi tych dziewczyn, ktore nie mają pojecia ( a moze nie dopuszczają do siebie mysli) ze solarium szkodzi, bo to są ogromne dawki promieniowania. Moja historia: Gadamy w klasie o solarium. Ja oczywiscie wykład, że szkodzi itp, bo jestem przeciwniczką takiego opalania. A kolezanka do mnie z takim tekstem: " No co ty BIZON??:p Co ty w ogole gadasz, nic nie szkodzi. A teraz jest taki nowy olejek co wchodzisz na 10 minut i masz opalenizne na 3 tygodnie" rozwalila mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okiem faceta
niestety opalenizna nie jest zdrowa a kolor skóry jest nieapetyczny więc nie warto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze wiedza, tylko nie dopuszczaja. Mialam znajoma, pomaranczowa znajoma, ktora faktycznie dorobila sie nowotworu, wprawdzie lagodny byl, i sobie z nim poradzili, ale jednak. Nie mam z nia juz kontaktu, ale cos mi sie wydaje, ze zbytnio jej to do solarnium nie zniechecilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okiem faceta
kolor jest zwyczajnie nie elegancki i mało apetyczny a niektóre panie są wręcz ziemisto czarne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okiem faceta
ale w zimie ?? 😭 tak samo idiotyczne są kolczyki w języku a co trzecia dwudziestka taki posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon, mam chyba tak samo. Lubie siebie opalona, bo to ukrywa nieco defekty skory, ktore nieszczesliwie posiadam, ale jakos mnie to nie pcha do solarium. Bylam w moim 24 letnim zyciu az 2 razy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość męskim okiem
w pępku może być nie jest to tragedia (najczęściej są cyrkonie ) teraz to dziewczyny są : opalone na solarze mają co najmniej jeden kolczyk (język nos pępek ) jakiś mały tatuaż i ubierają się w tuniki :O szał. Solarium zdecydowanie nie , zwykłe słońce czemu nie o ile nie jest to opalanie się 5h dziennie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze z obu stron
Solarium nie jest wskazane przy: 1. chorobach serca 2. popękanych i rozszerzonych naczyniach krwionośnych 3. zaburzeniach hormonalnych (zaburzenia tarczycy) 4. leczeniu się środkami hormonalnymi 5. ciąży 6. trądziku różowatym 7. skłonności do przebarwień skóry 8. w czasie zażywania antybiotyków, leków przeciwcukrzycowych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych 9. nowotworach złośliwych 10. cukrzycy 11. padaczce 12. gruźlicy Solarium pomaga przy: 1. chorobach górnych dróg oddechowych 2. długo gojących się ranach 3. trądziku pospolitym, owrzodzeniach skóry 4. łuszczycy 5. stanach rekonwalescencji Promieniowanie UV przyczynia się do: 1. większego wytwarzania melaniny odpowiadającej za brązowy kolor skóry 2. wytwarzania witaminy D3, która zapobiega krzywicy 3. unormowania przemiany materii 4. większej aktywności gruczołów wytwarzających hormony 5. lepszego ukrwienia skóry 6. efektywniejszego wykorzystania tlenu przez płuca Bibliografia: "Kulturystyka i fitness - Sport dla wszystkich" - marzec 2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytałam.....
czytałam gdzieś w jakimś mądrym piśmie medycznym,że miesiąc przebywania na solarium odpowiada 10 lat przebywania na słońcu. Tak niszczy skóre. W młodym wieku tego nie widać. Dziewczyny się nie przejmują bo się nie starzeją, ale pewnie wyjdzie na starość. Lekka opalenizna jest ok., tak jak naturalna słoneczna. Ale te pomarańczowe dziewczyny.... One są dosłownie pomarańczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawiczek i kropka 1947
Moja twarz jest jak słońce nie można spoglądać dłużej niż 1 min bo grozi to permanentną ślepotą. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o suniaaaaaaa
o jeny, ale ameryke odkryłas tym tematem :/:/:/ zal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzydula bettilda
żal że pewnie chodzisz sunia codziennie na solarium i wyglądasz jak skwarek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o suniaaaaaaa
i tu sie zdziwisz - tez jestem przeciwniczką solarium i juz dawno wiem o jej szkodzącym działaniu na skóre bo chodziłam do szkoły kosmetycznej i tam nam wpajali ze taka "instytucja" jak solarium powinna być zabroniona... i nie sugeruj sie moim nickem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzydula bettilda
Ja na ten przykład opalam się nad kuchenką Predom Wrocław KZE-200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o suniaaaaaaa
Ważę 76,5kg a moje piękne wałeczki są nieocenionym źródłem gęsiwa które wytapiam za pomocą prostownicy do włosów. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o suniaaaaaaa
i po co tworzyć ten temat - są osoby za i przeciw ... i nie wierze ze tym tematem chociaż pół osoby chodzącej na solarium się "nawróci" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o suniaaaaaaa
weze 45 kg przy 160 wzroscie - cwicze i mam pięknie wyrzeźbione ciałko podszywie :PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o suniaaaaaaa
tą wagę zawdzięczam uzyskowi 30kg gęsiwa z moich ud. Niestety skóra na udach jest tak rozciągnięta i pomarszczona że nie muszę ubierać spodni gdyż wyglądam jakbym była w dresach ze skreszu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o suniaaaaaaa
mam też wydatny brzuch godny głodującego dziecka z Etiopii :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o suniaaaaaaa
ale dzisiaj sie podszywy ujawniają :P hmmm ale przeciez sie juz szkoła zaczęła... czyżby wagary - oj nie ładnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do okiem faceta: no wlasnie w zimie jeszcze bardziej nienaturalnie. Latem mozna sie poopalac przy słonku, dlatego inaczej sie juz na to patrzy. te verde Moich defektów skórnych juz sie nie da ukryć, no cóż :D Ja ani razu nie bylam na solarium i nie zamierzam byc. Jestem pare lat od ciebie mlodsza :p Z kolczykami mam tak samo :) w uszach mogą być. AA niektore swiry to sobie robią kolczyka w karku, albo miedzy palcami, to trzeba byc poje...piiip :D [czyt. moja siostra] o suniaaaa: Wiem ze ameryki nie odkrylam, ale czy ktos z tego forum kiedykolwiek ją odkrył :p ? Nie kazałam ci mojego topicu czytać, jesli tak bardzo cie drażni to poprostu na niego nie wchodz. A poza tym nie mówilam ze moim celem jest nawrócenie jakies osoby ktora chodzi na solarium. Z reszta jajco cie to powinno obchodzic dlaczego zalozylam taki temat, mam do tego takie prawo i sie nikomu nie musze tlumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×