Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fresz-lód

jak wygotować brudne śliniaki?

Polecane posty

Gość fresz-lód

Wiecie jak wyglądają sliniaki po kliku razach uzywania ;) Czy wystarczy wrzucic je do garnka i gotować? Jak długo? Dodać zwykły proszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piore tak
namaczam w cieplej wodzie śliniaki z vanishem potem wrzucam je do prania na 60 czy 70 st i dodaje jeszcze miarke vaniha i piore wszystko ładnie schodzi. Wczesniej je mocze ok godz. , albo jak nie ma plam a są poszarzale to nastawiam pranie na 90 stopni i wrzucam opakowanie sody oczyszczonej i proszek rewelacja. Nie gotuje w garnku bo mi sie nie chce :D taki sam efekt mam wrzucając do pralki a przy okazji dodam tez inne biale rzeczy ktore moge prac w wysokiej temp. Firanki tez piore w sodzie . I zawsze są sieżnobiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNN
ja namaczam te wyjątkowo zabrudzone w ciepłej wodzie z mydłem. potem piore jak zwykle 40-50 stopni. pierwsze słyszę o gotowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piore tak
czasem można cos wygotowac jednak mi sie wydaje ze na niektorach tkaninach gotowanie powowduje ze ten brud jeszcze bardziej sie utwarsza niz zpiera. dLATEGO JA STARAM SIE NIE GOTOWAC NIC . Czasem pustą pralke wygotowuje z octem ale po to by uniknąc kamienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piore tak
żeby pranie biale nie szarzało to do kazdego prania dodawj sody oczyszczonej efekt bedzie niesamowity. Odkąd to stosuje biale jest biale a nie szare :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja stosuję sposób naszych babć :-) po prostu wrzucam białe rzeczy do dużego garnka gotuję w proszku do białego (pierwszy raz używałam proszku dla dzieci, ale niestety jest nieskuiteczny), trzeba wcześniej rozpuścić dobrze proszek (uwaga! pieni się w trakcie wsypywania!) gotuję ok godziny,albo i dłużej jeśli trzeba... śliniaki i pieluchy bez żadnej plamki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×