Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cywilny i nazwisko

doradzcie - cywilny i nazwisko

Polecane posty

Gość cywilny i nazwisko

Hejka jestem rozwodka i mam faceta rozwodnika, oboje mamy dzieci z 1 -malzenstwa;)) moje pytanie , jak wezniemy slub cywilny - jak to jest z nazwiskiem dla moich dzieci ? teraz nosimy nazwisko po ex malzonku,Wiadomo ze po slubie nosi sie nazwisko ,,meza,, ale co z dziecmi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale o co pytasz
przecież dzieci nie wychodzą za mąż tylko ty :-P i dzieci już przy urodzeniu nazwisko dostały, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To małżonkowie ustalają jakie nazwisko będą nosiły dzieci narodzone w tym związku. Dzieci z poprzednich małżeństw już maja swoje nazwiska i nowe małżeństwo nie będzie miało tutaj żadnego wpływu na nazwiska już urodzonych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzieci mogły by
nosić nazwisko nowego męża, gdyby ich ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich a mąż je zaadoptował. Tak sobie myślę, czy Twoje dzieci są małe? Bo jeśli tak, to zastanów się dobrze, czy nie zostawić sobie nazwiska dwuczłonowego, żeby mieć jedno nazwisko takie samo jak dzieci. Może wynikać dużo problemów w różnych sytuacjach - w przychodni, przy jakichś wyjazdach np. zagranicznych, dlaczego jedziesz z dzieckiem, które nie nazywa się tak jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cywilny i nazwisko
Dzieci mogły by dzieki o to wlasnie mi chodzilo;)) dzieci nie sa male a my w Polsce nie mieszkamy i wlasnie tych zawilosci sie obawialam. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepea
Znam taka sytuacje ona wprawdze nie rozwodka ale dziecko nazwisko po ojcu , on rozwodnik bez dzieci, wzieli cywilny , na poczatku bylo ok ,ale pozniej z chlopcu ciagle zadawali pytanie czemu ma inne nazwisko niz matka czy ojciec, doszli do wniosku ze adopcja bedzie najlepszym wyjsciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-aśka
Mój kolega sam zmienił sobie nazwisko na nazwisko ojczyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×