Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Xsena

Dołożenie Nazwiska panieńskiego, czy to możliwe???

Polecane posty

Gość Xsena

Jestem po rozwodzie noszę nazwisko eks męża, ale chciałabym teraz powrócić do nazwiska panieńskiego,ale również zostawić sobie to po męzu...mieć po prostu dwuczłonowe nazwisko...mam dziecko ;) Czy jest to możliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co się orientuję, to można wrócić tylko do nazwiska panieńskiego i ma się na to pół roku od rozwodu. Taka kombinacja jak dodanie drugiego członu nazwiska po rozwodzie raczej nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xsena
Szkoda...chciałam też nazywać sie tak jak moje dziecko ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczekaj jeszcze trochę
wyjdziesz drugi raz za mąż to sobie dołożysz drugi człon :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypada colem
Mr_Bad_Guy skad ty rzes wytrzasnekla te pol roku debilko? boze jak mnie kurzaja takie niedouki gloszace na prawo i lewo swoje brednie "W ciągu trzech miesięcy od chwili uprawomocnienia się orzeczenia rozwodu małżonek rozwiedziony, który wskutek zawarcia małżeństwa zmienił swoje dotychczasowe nazwisko, może przez oświadczenie złożone przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego powrócić do nazwiska, które nosił przed zawarciem małżeństwa (art. 59 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypada colem
Xsena to zmien nazwisko dziecku na twoje panienskie i po klopocie? czemu sie takl zawzinasz na nazwisko juz nie twojego meza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez odbioru
w każdej chwili można wystąpić o ZMIANĘ nazwiska. piszę się podanie, które trzeba właściwie umotywować, wnosi się opłatę i tyle. zrobiłam to wracając do nazwiska panieńskiego po upływie przepisowego terminu, zostało to potraktowane nie jako POWRÓT do panieńskiego, ale jako ZMIANA nazwiska właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie zmieniam...........
Po co mam zmeniac?juz tyle lat z tym samaym nazwiskiem,przyzwyczailam sie i zostaje przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem...
bez odbioru ma racje. w każdej chwili można zmienić nazwisko na jakie chcesz. prawdopodobnie różnica będzie polegała tylko na opłacie (pomijając oczywiście że wg prawa nie jest to powrót do nazwiska panieńskiego tylko zmiana nazwiska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atenka166
witam mam pytanie do ,,bez odbioru,, minal termin trzech miesiecy od uprawomocnienie sie mojego wyroku sadowego, chchialabym wrocic do panienskiego nazwiska czy mozesz podac wzor pisma ktory pisales(as) oraz do kogo skierowales(as) ten wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwaczka_nie_kaczka
Mam dwuczłonowe nazwisko, jestem po rozwodzie, i możliwe, ze wyjdę za mąż. Jak to jest z trzecim nazwiskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×