Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rosita

krochmalenie pościeli w pralce

Polecane posty

Gość rosita

jak to zrobić. Pomyślałam, że zamiast płynu do płukania wleję trochę krochmalu. Robił tak już ktoś, podobno lekko ukrochmalona nie brudzi się tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosita
nikt nie krochmali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś tak robiłam i owszem. Krochmal robiłam gęściejszy i wlewałam do ostatniego płukania, ale też dolewałam wody z innego naczynia , aby przepłukać miejsca , gdzie był wlewany krochmal , chyba rozumiesz , co mam na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś też krochmaliłam pościel, a robiłam to w ten sposób, że gotowałam w garnku sama krochmal z mąki ziemniaczanej i jak przestygł wlewałam go do pralki. Miałam wtedy jeszcze pralkę z pojemnikiem na proszek, nie szufladkę, tylko u góry praki. Teraz z szufladką byłoby gorzej, bo mogłoby się z rozlewać. Myślę, że lepiej byłoby wlać krochmal bezpośrednio do bębna pralki i nastawić na płukanie. Już nie krochmalę pościeli, nie chce mi się z nią biegać do magla, a samemu pracować wykrochmaloną, to mordęga. Ale to prawda, wykrochmalona pościel dłużej jest świeża i nie ma porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosita
moż spróbuję z tym wlaniem bezpośrednio do pralki i nastawić płukanie. Satynowa i krochmalenie to chyba nie najlepszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortuna8
Czy można krochmalić pościel satynową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
bosz, jak mozna krochmalic posciel, jest wtedy taka sztywna, nieprzyjemna, sliska, prawie drapiaca :P ja nigdy nie krochmale i staram sie kupowac posciel z bardzo miekkiego materialu, takiego adamaszkowego lub satynowego, 100% bawelny, ale zeby byla bardzo miekka w dotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh...
pytanie brzmi: Jak krochmalić pościel? ... A nie droga panno, czy Ty ją krochmalisz? Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krochmalenie
Pytanie brzmi: czy można krochmalić len? Bo adamaszkowe obrusy krochmali się u mnie w domu od lat i są w świetnym stanie, a niektóre są starsze ode mnie. Pościeli satynowej nie krochmalę, ale mam lniane obrusy i ścierki i zastanawiam się czy mogę je krochmalić, bo chcę oddawać do magla. I drugie pytanie - czy można oddawać do magla nie krochmaloną pościel itp? Czy mija się to z celem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze slabszym krochmalem
jesli masz magiel to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krochmalenie
Nie rozumiem :D Co ok? Ok jest oddawanie niewykrochmalonej pościeli do magla? Czy krochmalenie i maglowanie lnu? Proszę o jakąś mniej lakoniczną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krochmalicieeeee.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×