Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Stefaniana

Rozprawa o opiekę nad dzieckiem.

Polecane posty

Gość Stefaniana

Witam. Jestem w trakcie rozwodu. Oczywiście problem z opieką nad dziećmi. Mam wyznaczoną rozprawę o opiekę w sądzie rodzinnym na przyszły tydzień. Trochę się boję, jak będzie to wyglądał. Czy któraś z Pań mogłaby mi powiedzieć jak wygląda taka rozprawa, o co pytają, ile to trwa, itp. Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawia. Stefa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
dziwne, u mnie sprawa o opiekę była rozpatrywana razem z rozwodową, a orzeczenie o opiece i alimentach stanowiło część orzeczenia... nie sądzę, żebyś miała powody do obaw, rzadko kiedy dzieci trafiają do ojca. Mogą pytać o stosunek dzieci do rozwodu, jak to przeżywają, jak wyobrażacie sobie kwestie spotkań, opieki nad dziećmi po rozwodzie, mogą pytać czy i na ile mąż angażował się w wychowanie, czy bywał u lekarzy, na wywiadówkach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefaniana
Lamella, nie wiem dlaczego u nas tak jest, to mąż składał pozew. Ja dostałam zawiadomienie, że mam się stawić na przesłuchanie w sprawie opieki nad dziećmi w sądzie rodzinnym. Może ktoś ma podobne doświadczenia? Strasznie się stresuję tym :( To moja pierwsza wizyta w sądzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdgdrye
widocznie w pozwie maz bardzo cie oczernil, idz po porade darmowa do MOPSU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
ale przecież z wezwaniem do sądu powinnaś dostać kopię wniosku o rozwód z uzasadnieniem więc musisz wiedzieć o co składal mąż? przesłuchanie w sądzie (a nie w RODKu?) - dziwne co najmniej, bo kwestie z kim zostaną dzieci powinny być rozpatrywane w trakcie sprawy rozwodowej. Jesteś pewna, że to sprawa o opiekę a nie rozwód? (jeśli to odrębna sprawa, to musisz powiedzieć na wstępie w sądzie, że toczy się sprawa o rozwód) Napisz dokładniej i poczytaj: http://www.kobietaiprawo.pl/rozwod3.html http://prawoity.pl/wiadomosci/wladza-rodzicielska na stronie OŚKI jest lista fundacji m.in. udzielających darmowych porad prawnych, spróbuj poszukać czegoś w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie te klocki
nareszcie jakis madry facet sprzeciwia sie hegemonii durnych bab, ze tylko one moga dzieci wychowywac. Idz do roboty i plac alimenty na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×