Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutiro

co polecacie spróbować w portugalii??

Polecane posty

Gość lutiro

jeśli zdecyduję się ostatecznie z narzeczonym to na urlop o podroz poślubna jedziemy do portugalii , kwestia opłacenia w biurze, jeszcze się wahamy czy w alfie. ale pytanie jest takie - co warto zjesc w portugalii i co warto kupić i przywieźć ze soba do Polska?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w ktory rejon
dokladnie lecicie bo ja bylam w algarve na praria de rocha ale nie jadlam zadnych specjalow tamtejszej kuchni , jakos nie bylo okazji. Ale musze powiedzic ze wszystko jest tam bardzo tanie nawet w porownaniu z naszym Baltykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, ze to niezbyt dobre porownanie, ale bylam kilka razy w portugalskiej restauracji i ich jedzenie jakos specjalnie mnie nie zachwycilo, mam tez portugalska znajoma, ktora kilka razy zaserwowala jakies przekaski - to samo... portugalczycy jedza duzo dorsza i spotkasz go w wielu postaciach; ja nastawilabym sie na jedzenie ryb i owocow morza, slyszalam tez, ze takie czarne risotto jest bardzo smaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze to błąd
To dziwne, można pojechać za granicę i nie spróbować tamtejszej kuchni? To tak jak nie zrobić zdjęcia i nie wychodzić z hotelowego basenu? Wydaje mi się, że podróżujemy by nie tylko zwiedzać ale poznac chociaż trochę kulturę innego narodu, ich zwyczaje, język i kuchnię?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszkakula
Mój brat, który był dość długo w Portugalii, spróbował tam wielu rodzajów kawy i bardzo sobie chwalił:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherrymerry
Nie kazdy przywiazuje tak wielka wage do jedzenia. Dla mnie poznawanie kraju to przede wszystkim chodzenie po danym miescie, terenie pieszo, rozmawianie z tubylcami, wczuwanie sie w atmosfere miasta. Jedzenie jest dla mnie wtedy drugorzedne i nie odczuwam potrzeby chodzenia do restauracji i tracenia 2 godzin opychajac sie zarciem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze to błąd
no ale raz dziennie chyba się je...powinno to byc jakies danie regionalne..to wtedy jest satysfakcja poznanie czegos nowego...ale turystow mamy róznych..ja znam takich co byli w Egipcie i piramid nie widzieli..ja lubie jesc malych knajpkach i tam 2 godz, nie stracisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leemonca
"podlacz" sie do kogos z grupy z alfy, a jak chcecie miec czas tylko dla siebie przede wszystkim wygodne buty i na zywiol w miasto gdzie oczy poniosa ;) . cherrymerry dobrze radzi, nie siedziec przy drinku leniwie chyba, ze wnagrode po schodzonym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grupa Alfa
nie zrozumiała ta porada dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam raptem tylko 3 dni w Porto a sprobowalam takie ilosci jedzenia, ze hej :D Zamawialismy po 4-7 dan w restauracjach z moim chlopakiem i wszystkiego probowalismy, oczywiscie wiele tez zostawialismy, bo nie sposob bylo taka ilosc zjesc ale sprobowac trzeba!! Koniecznie skup sie na rybach i owocach morza z naciskiem na owoce morza :) Maja przepyszne bacalau, olbrzymie krewetki, swieze małże- przepyszne! Probuj roznego rodzaju muszli bo jest tam tego ala masa! Oczywiscie polecam takze jak najbardziej portugalskie sery- pyszne!!! No i oczywiscie wina0 nie tylko Porto :) Warto wybrac sie do kilku winiarni na degustacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
o to rozumiem..ja tez lubie jeśc i gotować..for me , jedzenie regionalnych potraw (które są często o niebo zdrowsze od naszej żywnosci) to dopełnienie zwiedzania..zawsze jest czas i na to i na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutiro
jedziemy jednak z alfa,wczoraj wieczorem zdecydowaliśmy i jest taki pomysł, że będziemy trochę od grupy się odlączać, żeby zrobić rekonesans po knajpkach ta informacja o dobrej kawie bardzo mnie ucieszyła,dziękuję Wam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leemonca
fajnie byloby pozniej poczytac jakie miejsca znalezlizcie na slodkie chwile . takie samodzielne odkrycia czegos spoza przewodnika sa najfajniejsze ;) . oj, zazdroszcze wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×